Útěk do divočiny (2007)

Na film jsem puvodne nechtel vubec jit , ale moje pritelkyne zavelela takze hura do kina.Podle indicii melo jit o pribeh kluka co se vzda vsech vydobytku moderniho sveta a razi do divociny , kde zemre - dle skutecne udalosti.Po celou ale celou dobu filmu jsem se nemohl zbavit pocitu , ze je to prvoplanovy brak , ktery demonstrativne ukazuje neco co by ten kluk nikdy neudelal (paleni dolaru a IDs ) a ze film z nej dela neco vic nez jen hipika co se chvili toulal. Ovsem jak zacaly zaverecne titulky tak se mi stalo neco , co jsem jeste v kine nezazil - v prvni sekunde po skonceni filmu jsem zcela zmenil nazor na cely film.Kdyz Penn vytahnul k titulkum autentickou fotografii Chrise McCandlesse , kterou sam poridil tyden pred smrti tak me totalne dostal.Zte tvare na fotce slo proste cisty stesti a spokojenost s tim kam jste se dostal i kdyz jste uz jen krucek od smrti.Kvuli te fotce jsem uveril od A do Z a Chris McCandless je u me hrdina a svobodnej clovek. 5 hvezd - tohle byl fakt film jednoho okamziku a pro me narez.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

K tomuhle se neda nic moc napsat - je to proste dokonalost a krasa co se snoubi ve 106ti minutach jednoho westernu. Kdyz se s nekym bavim o filmech tak tenhle kousek zminuji kvuli dvema pridanym hodnotam. 1) asi nejlepe zvladnuty konec filmu co jsem kdy videl. 2) k tomuto filmu nejde natocit ani druhy dil ani remake (ovsem tady mam trochu obavy , protoze u ruzoveho pantera jsem se teda poradne seknul) . 5 hvezd ale dal bych i 10 kdyby to slo - dokonalost

Pink Floyd: The Wall (1982)

Nejsem si jistej jestli se za 50 let narodi clovek , ktery si pusti Lady Gaga a zustane u jeji "hudby" do smrti - u PINK FLOYD si jsem stoprocentne jistej ze ano.Film PINK FLOYD: THE WALL je vicemene jen nastavenym zrcadlem pro naprosto unikatni hudebni pocin a myslim ,ze je to naprosto nablejskany kristalovy zrcadlo .Az na par detailu a odchylek je zde unkatnim zpusobem zflimovano asi nejkonceptnejsi album (dvoualbum) , ktere kdy jaka moderni rockova skupina vydala.Film Vam za pomoci zpevaka-herce Geldofa a za pomoci retrospektivniho deje kombinovaneho se skvele animovanymi sekvencemi prevypravi pribeh osamelosti a nejintimnejsich vnitrnich pocitu , ktere zna opravdu skoro kazdy.Nekteri mozna az s obrazky naplno doceni to co je nejvetsi hodnotou hudby pink floyd - onou hodnotou je troufam si rict nejgenialnejsi textar nasi doby ROGER WATERS - to jak jednodusse dokaze nekolika slovy popsat ty nejkomplikovanejsi , vnitrni a osobni pocity je dar a pripada pouze vyvolenym. Davam jasnych 5 hvezd a to pink floyd nejsou moje nejoblibenejsi kapela ani nahodou.

Život Briana (1979)

Cleese je tvari Olympiady a my vracime majetek cirkvi takze jsem si rekl ze okomentuji tenhle diamant.Kdo ma rad Monthy python tak ten to ma jasny - nasi zubari a lekari anebo co tihle borci vlastne puvodne byli zase predvedli neco co nejde opakovat nebo napodobovat.Zijeme v roce 2012 a vsem je jasny , ze pro vericiho krestana uz dnes mame zcela opravneny synonym idot popripade hloupy a nesebevedomy clovek.Ten , kdo dokaze jeste dnes verit v nesmysl typu Jezis je opravdu nesvepravny jedinec a tento film by si urcite mel pustit - treba se mu otevrou oci.Ja jsem Briana videl 15x a uz mam dojem , ze to snad vzniklo na zaklade skutecne udalosti - takhle nejak podle me ta sprosta lez vznikla a dodneska bohuzel slouzi k obelhavani masy lidi za ucelem jejich kontroly + samozrejme hromadeni majetku a vznik valek. Nicmene - krestane jakozto tvurci nejvetsi lzi na svete , krestane jakozto banda pedofilnich homosexualu , krestane jakozto vydavatele nejvetsiho knizniho bestselleru , krestane jakozto nejvetsi funkcni mafie sveta , krestane jakozto nejbohatsi realitni agenti zemekoule tady DOSTALI NA PRDEL a dobre jim tak.Film je skvelou ukazkou jak se parta velmi inteligentnich lidi dokaze postavit nesmyslu zalozenemu na klamu a manipulaci slabsich jedincu. Davam jasnych 5 hvezd - tohle je obrozeni a procitnuti v pravem slova smyslu. PS "golfista" - doufam ze uz mas to DVD a umis anglicky - tenhle film nezle dabovat a bez anglictiny je polovicni.

Fighter (2010)

Pro me velice mile prekvapeni a dalsi film z prostredi ringu , kde jsem narazil na neco co jsem necekal.Jedine co bych vytknul (i kdyz to je fakt jen detail , protoze film neni jen zachycenim skutecneho pribehu boxujiciho borce) je to ze se do filmu neveslo trio famoznich az epickych zapasu Micky Warda s Arthurem Gattim , ktere patri do top10 tohoto sportu.Nicmene tvurci se neomezili na nejakou primitivni druhou pribehovou linku jako je vztah s otcem nebo nejaka love-story , ale na pozadi nam naservirovali bratricka co jede drogovou palbicku a potaci se v bezradne pritomnosti s nikdy neutuchajici touhou se prenaset v case do minulosti - kdy jeste neco znamenal .A prave tady je asi nejvetsi bonus tohoto dilka - muj nijak zvlast oblibeny herec Christian Bale.Role akcnich superhrdinu asi zvlada skvele , ale tohle mu opravdu sedlo a predvedl , ze teda opravdu hrat umi - naprosto skvely vykon.Kdo si precetl zivotni pribeh Micky Warda tak mi da za pravdu , ze tohle je velice dustojne pojeti filmoveho zpracovani sportovniho zivota dle skutecne udalosti.Marky Mark je super a hraje to na co ma a prijde mi , ze je v tom cim dal lepsi a lepsi - ovsem tady trochu ve stinu protoze Bale tam fakt pustil hereckou petelici.Davam 3 hvezdy , coz je v mem prisnem hodnoceni dobry film co musite videt.

Intacto (2001)

No teda "TOSIM" - srovnat tenhle "custom exclusive made" film se seriovou konfekci typu vyvoleny to je dost sileny - ale tak aspon ze ses nenudil.Tohle je skvely film a neni moc veci co se tady da vytknout.Nejvetsi deviza filmu je rozhodne namet - nedokazu si predstavit ze nekdo prisel a podal zadani typu "chci souboj lasky a stesti jakozto hmatatelnych a obchodovatelnych polozek".Scenar naprosto prirozene rozehraje dej , kde stesti je komodita jako kazda jina a tudiz se s tim daji delat veci typu gamble a jine.V prubehu deje se hrdina dostane do pozice kdy je potreba zmerit sily s "total master rule of luck " (Max von Sydow) ale je jasne ze jeho zbranemi ho nelze porazit.Pri rozhovoru na kameni taky Sydow dava jasne najevo ze citi ,ze protivnik tam neni ze stejneho duvodu jako predesli kandidati a tudiz je tam i obava (skvele zahrana ackoliv tam o ni nepadne ani slovo mimochodem).Rozuzleni v podzemi je fantasicke a dojem po filmu je naprosta parada. 5 hvezd davam malokdy ale tohle je naprosto skvely film takze bez zavahani.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tak jsem precetl vsechny komentare k tomuho filmu a musim napsat - Az na par vyjimek jste vsichni vedle a jsem za to rad , protoze to dodava tomuhle klenotu na exclusivite.Dve zakladni veci - Tento film vic nez jakykoliv jiny neni pro kazdeho a tento film neni komedie.Film pracuje s velice citlivym tematem a zcela jiste nemel sanci na nejaky vetsi uspech v USA.Hlavni myslenka je zobrazeni nejvetsiho odvekeho souboje , ktery cas od casu svede kazdy - je to souboj dobra a zla v nas.Postavy Cassady a Django jsou naivni hippie , kteri demoluji svoje tela i psychiku drogama a svoje spolecenske postaveni a respekt tim , ze proste veri tomu cemu chteji verit.Jejich komicka touha po osvojeni si vyssiho rozmeru videni sveta narazi v urcitem bode na spolecensky korektni avsak moralne pokrivenou realitu dnesni doby vhodne zabalenou do "obecne prijatelne" propagandy. Film je jedna velka symbolika a Ti z Vas , kteri bezmezne veri televiznim zpravam , ti co veri ze JFK sundal nejakej blb z knihovny , ti co veri ze v Iraku se bojovalo kvuli udajnym nuklearnim zbranim , ti co veri ze CIA jsou hodni kluci na strazi miru , ti co veri ze demokracie je funkcni a spravedlivy system ze ktereho se nemuze stat masina na prachy , Ti co veri ze Bilderbergs jsou jen fama - VY SI TENTO FILM NEPOUSTEJTE - neni pro Vas.Cassady je naivni psycho spion co veri v "dim-mak" ale to hlavni ma v hlave srovnany (bad apples"" v rozhovoru s iracanem , "mlady ghandi chce byt zavodnikem" atd atd. ).Django je LSD zkusenostmi nabity propagator excentrickeho zpusobu reseni konfliktu mezi lidmi a i pres osobnostni bankrot stale odhodlan k cinu ve jmenu dobra , kdyz si to situace zada - bez ohledu na osobni nasledky.V zaverecne pasazi dotykajici se muceni iracanu a propagandistickeho postoje medii , k teto problematice bude asi kazdemu jasne , ze "v tomhle je vic pravdy nez by jste cekali". Vykon LSD paralyzovane osobnosti Brigdese ("Hello Bill / this is bob/ hello bob") a Clooneyho tanecni vystup ukazuji ze tito dva panove jsou to nejlepsi co dnes muzete mezi herci z hollywoodu najit.Brilantni vykony oba dva. Prectete si muj komentar a pak si film puste znovu - jsem si jist ze to tam najdete.Z vasich komentaru jsem vycitil ze dabing je asi nic moc takze urcite puvodni zneni s titulky. shrnuti : "FILM JE O SKVELEM VITEZSTVI NAIVNICH LIDI , KTERI JSOU DOBRI I KDYZ SE OBCAS CHOVAJI SPATNE NAD PRAGMATICKYMI LIDMI , KTERI SE CHOVAJI DOBRE ALE JSOU ZLI" - 5 hvezd a pro me osobne nejlepsi film , ktery jsem videl.

Lovci hlav (2011)

No peknej snimecek , kterej Vam stejne jako me ukaze neco co jste jeste nevideli.Dost rychle plynouci dej je vysperkovan bizardnimi paradickami jako je psik pripichnutej na zbesile ujizdejicim trakturku , airbagova dvojcatka a hlavne unik ala Matej Kracmera ovsem ne z mocalu ale z kupy hoven a nedejcha se cigaretovou spickou ale toaletakem.Film celkem drzi pohromade a az do sameho konce jsem nepolevil ve sledovani , ale presto me stredni pasaz tak nejak pripominala zapeklitost situace jak z Exitu (Lindmark2006/Mikkelsen) a to je film trochu vyssi kvality.Hlavni hrdina ma 168 cm a znacne posunutej prah bolesti takze i kdyz to vypada , ze se z kazdyho dalsiho pruseru dostat nemuze tak to tam dava naprosto v klidu.Hrdinova dobita , porezana , pokousana a hlavne oholena fyzicka schranka nastesti ukryva laserovy mozek manazera takze zaver je pompezni vitezstvi IQ nad silou a technologii. Puvodne jsem tam dal 3 hvezdy ale jdu to opravit na 2 - je to film o nicem.

Dluh (2010)

Velmi dobry film.Wilkinson muze hrat cokoliv a u Mirren jen doufam , ze jednou dostane roli za kterou si ji lide budou pamatovat - rozhodne na to ma.U filmu tohoto typu je mi ukradeny jaky to ma tempo a celkem mi ani nevadi pritazeny zaver.Co se mi ale moc libilo je ta pachut komunisticke doby , ktera na Vas z platna proudem dopada pokazde , kdyz je zaber z exterieru.Tenhle dojem naprosto absurdni a beznadejne doby mi pripadal tak autenticky , ze jsem okamzite zacal sledovat vsechny detaily , ktery tam produkcni designer mohl nasazet a vychazi me to super. Film bych dal pristupny od 35ti let - mladsi to asi nemuze oslovit vzhledem k tomu ze tu dobu nezazili. Davam 3 hvezdy - dobry film co je potreba videt.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Zuri scenaristicka krize , takze napad spojit kovboje a ufony asi znel dobre, nicmene se to proste nepovedlo.Vylezla z toho totalni kase uplne o nicem.Ford je herec , kterymu jsem schopen odpustit skoro cokoliv , ale tady je to fakt uz za hranou.Jedinou hvezdu davam za hlasku kdy Ford odpovida na preklad proslovu indianskeho spojence slovy "rekni mu ze je idiot" .Kdyz vynasobim pocet lidi co to videli x 2 hodiny a vydelim prumernou dobou zivota tak dostanu cislo ktery rika kolik lidi timhle filmem tvurci zabili - suverene nejvetsi masovi vrazi nasi doby. BRAK