Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Tahle blbost se dá shrnout třemi slovy: Dokonalá ztráta času!. Já si myslel, že aspoň jeden snímek s podobným námětem může mít trochu úroveň. (u tohohle mi dávalo naději to slovo rock v názvu) Ale po tomto si jsem jistý že kvalitní film o bandě rozmazlených ukňouraných, naivních, nadržených puberťáků by nenatočil ani Spielberg nebo Lucas!! A vůbec, kterého šílence napadlo pojmenovat tuto kravinu Camp ROCK?? Tohle je urážka Rocku (Pochopil bych Camp Popík alespoň by se to jmenovalo stejně stupidně jako byl stupidní celý film).

Cesta do středu Země (2008)

Nuda na jedno použití, dívat se na to ve 2D je jako James Bond bez Bondcar, fyzikální zákony nejenže Brevig ignoroval a hromadu si jich vymyslel, ale ty co byly trochu reálné tak neskutečně překroutil, že nad filmem zůstával rozum stát..

Iron Man (2008)

Tomuto filmu jsem musel přicházet na chuť celkem dlouho, trpěl jsem proti němu zcela neopodstatněnými předsudky, protože jsem komiksovou postavu Iron Mana neznal a čekal jsem nějaký extra kýč. Asi nejde popsat jak šeredně jsem se spletl. Vynikající herci, dokonale věrný záporák, perfektní Downey (akorát český hlas k němu moc nesedl, přišel mi na něj moc vysoký). Chybičky by se sice našly, ale myslím, že patří k nejlepším filmům svého žánru.

Karamazovi (2008)

Originálněji pojatou klasickou hru, potažmo film jsem už dlouho neviděl. Třešničkou na dortu bylo zajímavé a svým způsobem krásné prostředí, ve kterém se snímek odehrával. Fantastické herecké výkony ve hře i v příběhu kolem jen znásobilo celkový zážitek z filmu. Bohužel úroveň české kinematografie v posledních letech silně klesá, ale Zelenka je jeden z mála statečných, kteří se ji snaží zvednout a daří se mu to. Nevím co říct více než: Bravo!!

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Čekal jsem to lepší... ale nakonec to bylo jen nostalgické vzpomínání několika lidí ve středním věku. Opětovné použití slavných hlášek ("Vydrž Prťka, vydrž"!) bylo neskutečně ubohé - mělo to tam sice být, ale rozhodně ne tímhle způsobem. Nešlo tam v podstatě o nic, scénář musela psát nějaký orangutan! Nebýt Kopty bylo by to jen 100 minut utrpení. Takhle to bylo jen 100 minut nudy. Bylo tam mnoho pokusů o vtip ale jen jeden byl trochu na úrovni... to mi přijde celkem málo. Pokud někdo mohl být opravdu lepší, tak to byl Michal Suchánek, kterého brzdil jeho filmový synátor Jakub Prachař, který tam neměl absolutně co dělat...

Správná volba (2008)

Když jsem viděl v televizi upoutávky, bál jsem se, že to bude zase jen milionkrát ohraná oslava ameriky a americkýho patriotismu protože toho mám už opravdu po krk. To se naneštěstí potvrdilo ale na druhou stranu to nebylo tak přehnané, jako třeba Armageddon. Všechny postavy mi byli sympatické až na Madeline Carroll. Ta byla panovačnější než Lisa Simpsonová :-D (a to už je co říct!) A byl to film na jedno maximálně dvě shlédnutí.

Úhel pohledu (2008)

Tuctový akčňák, ale s velmi dobře propracovaným paralelním vyprávěcím postupem, že i když je to podávané z pohledu třeba páté osoby tak to neomrzí a je to prostě až do poslední vteřiny strhující. Akorát tvůrci nepřidali potřebu opakovaného shlédnutí a tudíž je to velmi dobrý film, ale jen na jedno použití.

Yes Man (2008)

V tomto filmu jsem poprvé viděl Zooey Deschanel a asi jsem se zamiloval :-D

Život je stres (2008)

Tohle není komedie (jedinná alespoň trochu vtipná scéna byla hádka na pohřbu a to je dost smutný a ubohý) a drama už vůbec ne (co na tom bylo dramatického)?! Vrchol trapnosti bylo, že Dax Shepard během pěti sekund "zestárl" o tři roky. Hvězdu dávám za Liv Tyler. Dal bych dvě, kdyby dali více prostoru postavě Mika Whitea (ten mimoň byla jedinná dobrá postava téhle zbytečnosti).

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Toto je můj nejoblíbenější film svého žánru. Už jsem ho viděl nejméně desetkrát ale stále mě baví. Jak už jsem řekl u Kamarád taky rád tak slabinou těchto filmů bývá závěr. Ale tady se to dalo snést. Jedna hvězdička za hudbu, druhá za několik celkem poveených hlášek, třetí za herecké výkony a hlavně za tu herečku, co hrála Coru a čtvrtou za závěrečné titulky, ve kterých bylo mj, vysvětleno, proč byli PoP! větší než Beatles. 80%