Neviditelný (2020)

V istých veciach trošku nepravdepodobné a herečka by mohla byť iná, ale inak zaujímavý film.

Učitel - Série 1 (2016) (série)

Až na ten koniec....mierny SPOILER (bez mien) zničiť niekoho len preto, že závidí a trochu ohovára nemá zmysel..z najperspektívnejšej postavy z mestečka plného alkoholikov, mafiánov, feťákov a blbov spravili úplnú socku a bezdôvodne...a áno zas je tam množstvo rodičov, ktorí zanedbávajú deti...kto nechce poznať ako skončí dotyčná postava, nech nepozerá druhú sériu.

Chata (2019)

Áno, krásne vystihnuté americké mentality. Samozrejme za každou psychopatickosťou hľadaj psychiatra (nie, to nie je spoiler, len suché zhodnotenie).

Přežijí jen milenci (2013)

Film, o ktorom by niekto mohol povedať, že sa tam nič nedeje. Plynie pomaly, pokojne, ladí s hudbou, s myšlienkami (tie o ľudoch - zombíkoch sa mi zvlášť páčili)...takýto umelecký zážitok mám naozaj len málokedy.

Cesta za králem trollů (2017)

Úžasné! Ani si nepamätám kedy som naposledy videla takú dobrú rozprávku. Je tu krásna nórska (a z neznámych dôvodov aj česká) príroda, množstvo úžasných archetypálnych obrazov a herci, ktorí pôsobia celkom sympaticky. Takéto niečo by sa malo púšťať deťom, nie tie americké (alebo i české a slovenské) sračky!

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Konečne horor, ktorý je trochu iný. Zaujímavé prostredie, trochu nechutné detaily; postavy, ktoré sa chovajú aspoň ako-tak normálne a dievča, ktoré je tak krásne a má tak uhrančivý modrý pohľad, že hoci leží úplne bledá na pitevnom stole, len čakáte kedy obživne......

Jmenuji se Emily (2015)

Pseudointelektuálnym to môže nazvať len niekto, kto strašne nerád uvažuje, nerád sa vciťuje do iných ľudí a chce mať všetko presne podľa šablóny...........Bolo to príjemné prekvapenie.

Tohle je náš svět (2016)

Bola som príjemne prekvapená. Krásna príroda, myšlienky, pravda o našom konzumnom svete. Konečne niekto kto vychoval deti poriadne, aj keď je to iba filmová postava.

Medvěd (1988)

Skvostný malý medvedík :-)

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Wow. Aké príjemné, nenásilná predohra ságy s mojím obľúbeným dánskym hercom. A ten koniec? Bolo to tak dobre spravené, že sa mi ani nechcelo plakať.