Špatná společnost (1995)

Jak už název napovídá, je to špatné, ba co víc, je to nudné, nezáživné a mohla bych najít ještě nějaké synonymum, které by se tady hodilo. Ale nechce se mi už dále přemýšlet nad tím, jak moc je tahle společnost zbytečná.

Smrt a dívka (1994)

3 lidé, 2 strany mince a 1 dům. Tak dobře zahrané minimalistické drama, že do poslední chvíle tápu nad pravdou. Soucítím s ní, ale i s ním. Jsem zmatená, emoce tryskají ze všech stran. ''Tak dělej, řekni to!'', slyším se v podvědomí. Předposlední scéna dává konečně mým myšlenkám klid. Konec důstojně zakončuje bravurní koncert Sigourney a Bena.

To Kapitola 2 (2019)

Nebudu se moc rozepisovat, jen bych ráda vyzdvihla skvělé cameo Stephena (vypadá pořád skvěle!) a oceňuji vtipnou narážku na né moc zdařilé konce. Knižní fanoušci si jistě hned spojili.

Headless (2015)

Prvních 20 minut je to solidní krvavá a perverzní nálož, ale ve výsledku to mělo raději zůstat ve Foundu jako “film ve filmu”. Zbylou hodinu se totiž díváme pořád na to samé dokola a dokola.

Šílení kanibalové (2016)

Jasone, Keenu, Jime? Kluci, do čeho jste se to namočili. Artová dystopie, to zní celkem dobře. Sexy Mamoa, Keenu Escobar, Jim, kterého nepoznáte, noha k obědu, hudba, záběry, to všechno je fajn, ale chybí tomu šťáva, je to nuda, vleče se to. O dialozích ani nemluvím, ty jsou totiž pod bodem mrazu, vlastně až u absolutní nuly.

Jack staví dům (2018)

Larsi, Larsi...nepřesvědčil si mě u Království, ani u Antikrista, ani u Melancholie, ani u Nymfomanky a já naivka jsem si myslela, že mě přesvědčíš u Jacka (teda jestě mám pořád v záloze Dogville, který jsem neviděla). Na co se to vlastně dívám, co si nám tím chtěl říct? A není 140 minut málo, Larsi von Triere? Což takhle přidat ještě hodinu naproste nudy, to se tam ztratí, neboj se toho. Kostrbatý střih, mdlé dialogy, tématické zbytečné vsuvky...jo aha, ono je to to umění, tam se může vše, protože ten, kdo to označí za naprostou hovadinu vlastně nerozuměl filozofické myšlence a je naprosty filmový negramot. Už je mi to vše jasné.

Climax (2018)

Climax vám v první řadě nabídne skvělé tanečníky, kteří svými pohyby dominují a definují celý film. Pak tady máme také naprosto nudné, infantilní dialogy, které se ovšem k prostředí a účastněným dají předpokládat. Inu dobrá, budu dělat, že jsem těch prvních 20 minut nudného tlachání přetrpěla ve zdraví a rozumu. Párty se rozjíždí, a zdravý rozum mě sice neopustil, ale naši mladí a neklidní mají očividně dost. Jakou matějskou ve svých hlavinkách právě prožívají si můžeme pouze představovat a jelikož se díváme na pořádný dirty dancing, snažím se nám postavy fantazii ještě více podnítit. Pokud to mám hodnotit jako art taneční film ve stylu Vejdi do prázdna, fajn..ale můj důvod sledování byl horor a ten mi tady nějak chyběl.

Tři barvy: Červená (1994)

Super film, když nebudete moci usnout, fakt doporučuji. Tohle vás zaručeně uspí. Místo oveček můžete přeříkávat: bílá, modrá, červená, bílá, modrá, červená. Úspěch zaručen.

Bohémský život (1992)

Zřejmě nejsem natolik bohémsky založená, abych to dokázala plně ocenit. Na můj vkus příliš vleklé. Nijak mě to bohužel neoslovilo.