Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Začiatok celkom vtipný, ale od scény na súde je to už len trapas. Škriatok ako dovezený od Harryho Pottera, Vigo požičaný od Arabely, príbeh nudný až strach... Takto skurviť parádnu Saxanu!

Možná přijde i... Kaiser a Lábus (2008) (pořad)

Niektoré scénky super, niektoré trošku trápne, názorná ukážka toho, že Olda je super komik. Škoda toho chlastu, ale s tým mu pomôžeme asi ťažko.

Trojská válka (1997)

Jeden z mnohých pokusov o tínedžerskú komédiu, ktorá ma však príliš nepobavila. Hviezda za Jennifer.

Divoká řeka (1994)

Obyčajný, zábavný film s Kevinom  ako zloduchom a výbornou Meryl, ktorá síce veľa krásy nepobrala, ale o prirodzenom herectve vie svoje.

Nevědomí (2013)

Ďalšie tuctové sci-fi s naháňačkami a blbými kecami o americkom futbale. Černoško poučí nevedomého belocha ako v Matrixe a ja čakám kedy už bude koniec tejto nezáživnosti. Snáď by to bolo zábavnejšie, keby to malo cca 90 min.

Mrtví a neklidní (2013)

Mix Resident Evil a Rosamundy P., alebo ponaučenie, že keď sa mladá kočka prezlieka, tak zombík zareaguje ako každý normálny tínedžer. Malkovich si strihne obľúbené God bless America a dočkáme sa aj šťastného endu, veď láska je liek na všetko čiže aj na zombie epidémiu. To by mal niekto povedať ukrajinskej Mille. Pozn.: Teresa Palmer v spodnom prádle...milé.

Kick-Ass 2 (2013)

Oproti parádnej jednotke už len slabý odvar, zjavne to natočili len kvôli dolárom. Hviezda je v tomto prípade za Chloe, tá je tu rovnako ako v jednotke super.

RRRrrrr !!! (2004)

"Moc mi voní váš dech budete ho mít i zítra?" Zoberte šialenú skupinku škaredých Francúzov, primiešajte 2 velikánske hviezdy FRA filmu a vznikne Vám zábavná komédia, ktorá ma baví aj po 10 repríze. Úplne geniálna mi pripadá scénka so snom o návšteve pravekého fešáka v supermarkete, ktorá vyváži pár slabších nápadov. Odkaz pre užívateľa Tom Riddle: nerozčuľuj sa, zmrdomuti, ktorí vzdychajú pri nezáživných hlúpostiach od Najznámejšieho Neurotika tejto srande určite hodnotenie nevylepšia. ☺

Nostradamus (1994)

O Nostradamovi som si prečítal viacero kníh, za to 1*. Škoda, že sa to zaseklo a nakopila sa v tom zbierka blbostí ako na objednávku americkej cestovky (budúcnosť na druhej strane zeme), alebo detailov, ktoré ma pri filme vyslovene naštvú (listina napísaná v angličtine). Tiež chcem pripomenúť, že Nostradamove proroctvá sú také komplikované, že sa dajú vysvetliť hocijako. Jedno bolo dokonca o nástupe ušatého Charlesa a jeho Diany na trón. Ale späť k filmu, tú 2* dávam za zaujímavý rannonovoveký pornobalet a pekné poprsie Julie Ormond.

Robin Hood (2010)

Tak toto dielko je na Ridleyho schopnosti fakt podpriemer a určite nepreskočilo Robina s Costnerom! Princ John vlastne asi nebol až taký čurák a Robinova osudová lady bola emancipovaná feministka. Do toho ešte vylodenie francúzskych vojakov ako v Normandii a k tomu 2 hodiny nudy oživované občas nejakou šermovačkou. Pre mnohých režisérov sen, na Ridleyho len pekne natočená 2 hviezdičková nuda!