lumi3r3

okres Bratislava

<< předchozí 1 2
    • 30.6.2019  19:25
    Anima (2019)

Opravdu "zvláštní jízda" :-)

• 24.5.2019  09:09

Anchovies meets percentages. Tempo nie je pomalé ale adekvátne. Vleklé pulp scény + svojsky inteligentné konverzácie + rozpracovanie bočných línií ústiacich do finále zatlačia diváka do kresla a zalepia mu konečne držku. Akurát pred pádom ľadovej sprchy. Muzika len z autorádia ako v živote. Possum. Refridgerator. Dead rat.

• 17.4.2016  08:10
    Koza (2015)

Námetom, spracovaním i vleklosťou podobná "Epizóda zo života zberača železa" bola oveľa presvedčivejšia. Ale furt dobre.

• 19.12.2015  15:02

Skvelý román i skvelá filmová adaptácia. Kvôli stopáži časť príbehu osekaná. Dojem z knihy - svojský čierny humor, Allanova jednoduchosť a priamočiarosť - sa filmu podarilo zachovať.

• 31.10.2015  21:41

Co sa da o tomto napisat. Jasne, zapletku stihnem podrobne opisat kolegovi vo vytahu. Z prveho na druhe poschodie. Ale posobi dost autenticky hoci na okolnosti pribehu je nazerane cez celkom inu optiku ako sme zo zivota alebo filmov zvyknuti. Obsadenie vyborne - pre mna boli herci velmi presvedcivi; ked som sa zamyslal nad tym, ako michele formuluje vety - s jedinym motivom "najst pravdu" - ani mi nevadila ta rozvlacnost.

• 28.10.2015  22:22

"Bobrí deň vospolok!" Kino Spievankovu svedčí. Piaty diel stavil na známe SR herecké tváre a profi šmrnc udrží pozornosť aj dospelého diváka (lebo veď decká dokážu čumieť do hocičoho). Ešte o ligu lepšia je ale - podľa očakávaní - muzika. S prihliadnutím na sub-juvenilný žáner sú hudba i texty na jednotku. Chytľavé, no nie infantilné. Orchestrálne aranže i Palúchove stradivárky absolutely bezva. Premiéra, október 2015.

• 21.10.2015  08:29

Dnes je budúcnosť: http://www.root.cz/clanky/dnes-je-budoucnost-tablety-mame-faxy-uz-davno-ne/

• 19.9.2015  12:30
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

"You can park in a handicapped spot, Morty. Anything with less than eight limbs is considered disabled here."

• 5.2.2013  22:14
    Glenn Gould (2005)

Podstatne lepšie než "Genius Within: The Inner Life of Glenn Gould (2009)".

• 18.12.2012  08:38

"Humoru je vo filme dostatok, priestoru pre hlbšiu úvahu už menej. To je možno kameň úrazu celého filmu: verejnosť si Róberta Bezáka pamätá ako človeka, ktorý dokáže osloviť a predniesť hlboké, intímne myšlienky odkazujúce k Bohu takým spôsobom, že mu ľudia bez ohľadu na vierovyznanie rozumejú. Vo filme tieto prejavy chýbajú." Celá recenzia: http://www.postoy.sk/recenzia-arcibiskup-s-ludskou-tvarou

• 28.10.2012  15:14
    Zabiják Joe (2011)

Morálne dekadentný snímok s hustou atmosférou, v ktorom svedomie postáv, sledujúcich len vlastný záujem, nehrá ani len druhé husle. Hoci mi úsmev zmrzol na perách hneď v úvodných minútach, príbeh, podčiarknutý formou a skvelými výkonmi, vo mne budil akési zvrátené potešenie. Nepozerajte to..

• 13.7.2012  09:12
    Úkryt (2011)

Mňa počas filmu ani natoľko nezaujímalo, či sa v Curtisovi prebúdza schizofrénia alebo má prorocké vízie. Obzvlášť silné je v snímku puto medzi ním a maželkou. On nepripúšťa možnosť, že by ju a dcéru opustil, snaží sa k svojim halucináciám pristupovať kriticky. Samantha mu zase do maximálnej možnej miery verí a odpúšťa skratové konania, napĺňajúc tak prakticky sľub "v zdraví aj v chorobe".

• 10.2.2012  17:40
    Expres na západ (TV film) (2011)

Mne to velice sadlo. Obsah aj forma bez výtky. Dokonalý koktail sviežej nádeje čierneho konvertitu nahlodanej skepsou argumentujúceho profesora. Boj svetonázorových protikladov z môjho pohľadu končí remízou. Napriek rozdielnemu náhľadu na život sa obaja navzájom hlboko chápali. Prvý film, čo ma primäl kúpiť si knižnú predlohu.

• 10.2.2012  17:30
    Elling (2001)

Klobúk dolu, neurotickému Ellingovi sa podarilo nadviazať priateľstvo "bez pomoci nórskej vlády"!

• 16.1.2012  18:24

Eklektická zbytočnosť. Dve hviezdy za to, že sa deti bavili a dali na chvíľu pokoj :-)

• 13.1.2012  17:16

Snímok vytvorený vrámci edukatívneho PR projektu "The Responsibility Project" poisťovacej firmy :-)

• 13.1.2012  16:54

Don Cháron má na svojej bárke central lock!

• 5.1.2012  14:49
    Duch doby: Dodatek (2008)

Pozrimeže. Kult P. Josepha (TZM) sa nám po rozkmotrení s J. Frescom (TVP) začína dajako rozpadať :-) http://zeitgeistmovements.wordpress.com/ a http://www.conspiracyarchive.com/Blog/?tag=jacque-fresco

• 5.1.2012  10:00
    Zeitgeist: The Movie (2007)

Hneď úvodný hlas patrí J. Maxwellovi, teosofickému slobodomurárovi: http://ppjg.wordpress.com/2010/03/04/who-is-jordan-maxwell/. Snímok je len "nemilosrdný duchovný kšeft": http://web.archive.org/web/20090524185239/http://www.reflex.cz/Clanek34505.html. Ďalší pokus o oponentúru k prvej časti: http://revue.theofil.cz/revue-clanek.php?clanek=799. Napriek všetkému, vydržal som až do konca a za Sri Chinmoyovým citátom som sa v záverečných titulkách ozaj dočkal nejakých referencií a hupky na wiki. Dva hlavné zdroje bulvárnych klamstiev sú G. Massey a eklektická "astroteologička a archeoastronomička" D. M. Murdock. Napríklad Masseyova paralela medzi Horom a Ježišom bola v roku 2004 poprednými egyptológmi jednohlasne zamietnutá: http://en.wikipedia.org/wiki/Gerald_Massey. Ďalej odporúčam akademické vyvracanie kvázi-dôkazov "The Christ Conspiracy": http://www.answeringinfidels.com/answering-skeptics/answering-acharya-s/a-refutation-of-archary-ss-book-the-christ-conspiracy-pt-1.html. Prečo toto účelové zavádzanie a klamstvo Zeitgeistu toľkí nekriticky baštia?

• 3.12.2011  07:58
    Celebrity (1998)

Zábavné. Preplnené a prázdne zároveň (tak to mám rád). Obvyklá Allenova satirická sebareflexia. "He's very arty, pretentious, one of those assholes who shoots all his films in black and white."

• 18.10.2011  14:07

Holandský Kusturica. Primitivzmus a šušťáky. Na konci možno príliš Ramba. Keby som sa nehanbil dám aj päť.

• 3.10.2011  15:08
    Ironclad (2011)

Tak trochu krvavejšia verzia Vtákov v tŕní. Bruchápárajúci templár odolávajúci kráľovi a nástrahám proti sľubu čistoty. Fajn!

• 19.5.2011  14:51

Úctyhodný nástupca Fantasie z 1940. Oceňujem opakovanie idei priblížiť vážnu hudbu / orchestrálne klasiky mladému divákovi. Beethoven, Gershwin, Šostakovič, Saint-Saëns, Stravinski. Za ich čias nemal každý druhý fagan so spustenými galotami doma mixpult kde by sa hral s rytmickými slučkami bez akéhokoľvek hudobného vzdelania, vkusu, sluchu či talentu.

• 19.5.2011  13:40

Fantastická animácia, hra tieňov a ročných období. Ročných období života. Dojímavý záver. Bez rumunského šlágru "Dunajské vlny / Anniversary song" by ale fantastická animácia na slzy nestačila. Aj toto má s divákom robiť umenie.

• 19.5.2011  13:23

Bravúrna réžia a strih. Postavy sršia nečiernobielymi emóciami. Intímne a pompézne zároveň. Rozprávku som videl už niekoľkokrát v časových odstupoch a - odhliadnuc od hútania nad starozákonným fundamentalizmom - vždy si ma (a najmä deti) podmanila. "Hospodin vzkazuje: Propusť můj lid!"

• 19.5.2011  10:40

Snáď ešte krajšie a farebnejšie ako prvý diel. Kirikou je naproti zachmúrenej Karabe veselý, dobrosrdečný a myslí mu to. Najviac sa nám páčili "kulturálno-regionálne detaily" á la proces pálenia hlinených džbánov. Rozprávky od Ocelota rozveseľujú, majú silný morálny odkaz (bez gýčov a cliché) a upevňujú v dieťati i rodičovi tie správne hodnoty.

• 19.5.2011  10:30
    Kirikou (1998)

Kirikou v našej rodine zanechal dojem. A nielen kvôli prirodzene pôsobiacim obnaženým dedinčankám. Kirikou je hravý, rieši originálne príhody. Celé to podčiarkuje sugestívna animácia / kamera.

• 19.5.2011  09:13

Skvost, v ktorom sa o prvenstvo bije forma s obsahom. Na míle vzdialené od trendovej animovanej produkcie. Po farebnom Kirikou a pluralitnom Azur et Asmar sa Ocelot k siluetám vracia v Dragons et princesses (2010).

• 19.5.2011  09:12
    Azur a Asmar (2006)

Podmanivá atmosféra umocnená originálnou animáciou a exotickými lokalitami. Napätie, neha, vtip. Jedna z mála rozprávok, do ktorej sa okrem mňa a detí zadívala aj moja manželka :-)

• 19.5.2011  09:12

Musím uznať, Pixar si drží úroveň aj pre svoj hračkársky threequel. Ak by som mal byť objektívny: dokonalá animácia, vtip, a miestami dokonca originálne. Ja ale objektívny nie som. Film je pre mňa nudná obeť komercie. K Woodymu a Buzzovi nič necítim, „nebojím sa o nich“. 3 hviezdy za roztomilú Bonnie, ktorá mojich synov natoľko inšpirovala svojou nevinnosťou, že ma dva dni po kine poslúchali na prvé slovo...

<< předchozí 1 2