Síla odvahy (2008)

Film je napínavej, nenudí ani chvilku, ale scénář s režií se místama uplně neshodl, děj je občas přinejmenším nereálnej. Už hned na začátku při výběru týmu vezmou holku, co sice umí s výbušninama, ale nikdy nebyla v akci a děvku, která zabila pasáka. To asi v celé armádě není vhodnějších kandidátů. Děj filmu pak pokračuje v podobném duchu a několikrát mají doopravdy z pekla štěstí, v devíti z deseti situací by je už dávno zabili :) Nedá se říct, že by to byl film historický, spíš válečné dobrodružné drama. Snímek jsem viděl s dabingem. ****

Princ a pruďas (2011)

Trapnost nad trapnosti od začátku do konce. Nechápu, jak se Zooey Deschanel a Natalie Portman mohli propůjčit k takovéhle kravině. Filmy s historickou, fantasy tématikou mam rád, ale ani to nepomohlo. * za roh minotaura

Když kámen promluví (2010)

Nevšední autobiografický dokument o Člověku, který našel sám sebe. Jarda nám přibližuje své vnitřní já, ukazuje nám, co našel sám v sobě, jak žije, jak se směje, co má rád. Mluví o starověké moudrosti a radí nám jak jí vstřebat do našich životů, prostřednictvím svých zážitků a názorů. Je tu pár prostřihů z divadelních her Čtyři dohody a Jonathan Livingstone Racek (obě knihy jsou úžasné, doporučuji), záběry z jeho chatky na Sázavě, rodina, pes, přátelé. Je zachycen při stavbě hliněného ekodomku systemu Superadobe na své zahradě (dům mi připomněl dokument Architekt odpadu/Garbage Warrior) Velice hezky se tu vyjádrřil o postoji k mentálně postiženým. Jediné co bych dokument vytkl je, že Jarda o svých názorech nemluví víc do hloubky, úplně bych vynechal prostřihy, kdy o něm mluví jeho blízcí (nic neříkající) a ten střih by se dal také vylepšit. *****

Občanský průkaz (2010)

Ve filmu je docela dost nepřesností, což je škoda. Mimo toho, co už je napsáno v zajímavostech jezdí ve filmu auta, která ještě nebyla na světě a pokud je mi známo tak příslušník VB neměl průkaz totožnosti, ale pouze služební průkaz (možná se pletu). Film je od začátku do konce příjemný, vtipný a rychle utíká, mohl být klidně delší. Moc filmů o máničkách před sametem nemáme a i když film zdaleka nedosahuje kvalit ...a bude hůř, ukazuje nám underground z úplně jiného pohledu. *****

Dr. House (2004) (seriál) odpad!

Hugh Laurie, první muž začátku 21. století? Ste se všici pomátli, či co? Nejednou se mi stalo, že sem u někoho na privátu (na návštěvě) a někdo zapne tv se slovy: "pst pst začína Dr. House". What the Fuck? A když vyjádřím svůj názor nepochopení, tak se na mě sesypou píchající pohledy jak na kulturního neandrtálce! ....... Jediné co je v tom seriálu zajímavé je samotný Hugh Laurie, bez kterého by se seriál snad ani nedal vysílat. Popis jeho charakteru zkrátím na zamindrákováný sebestředný, šovinistický, rádoby genius. ...... Serial se snaží tvářit vtipně a napínavě, přitom jsou ty věčně opakující se šlehy spíš hodně trapné ...... Lidi, PROBERTE SE! Na co se to proboha všichni díváte? Dyť je to nic neříkající serial, v kterém jeden člověk ponižuje a schazuje všechny ostatní. Kam ten svět omg spěje? ODPAD!

Andělé a panny (2007)

Příjemná a vtipná podívaná, která rozesměje. Odlehčená komedie s herci v historických kostýmech, která má lehce nesmysluplný děj. Scénář by se hodil spíš na divadelní prkna, než před kameru, respektive film vypadá jak divadelní představení v exteriérech. Film je zde zbytečně podhodnocen.****

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Od filmu jsem čekal mnohem více. Je rozvleklý, plný dialogů, má hodně tmavých scén. Krabatův mistr asi neumí kouzlit a vypadá jak šílenej bezdomovec. Kouzel je za celý film vidět minimum. Na filmu se podepsal malý rozpočet a je to škoda, protože předloha je výborná. Mám rád fantazi a velmi mile mě překvapilo první "kouzlo" opuštění těla, které mi připomnělo astrální cestování, dávám ***

Bastardi (2010)

Režie a herecké výkony mi připomínali české seriály typu Ordinace v růžové zahradě. Tvůrci se nám pokoušejí ukázat obraz denního života na smíšené základní škole, což se jim moc nevede. Ve srovnání s dokumentem Ghetto No. 1 film vypadá jako vtip. Nejlepší herecké výkony předvedla bezesporu malá cikáňata, která se chovala přirozeně. Chování dětí ve škole není přehnané, takhle to vypadá i na obyčejných nevýběrových základních školách, takže na smíšených se není čemu divit. Trochu mě zarazil přístup policistů, kteří zametli tři vraždy pod koberec. A co tam dělal Rytmus mi hlava nebere, alespoň že tam nezpíval :) Za téma a cikáňata ***