• Pohádka

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec! Člověk by si myslel, jak to bude o tom, kterak se par paniček bavi o myti nadobi a vychove děti.. ale to neee 😀 za nejakou dobu mam v planu cely seriál zkouknout znovu ☺

X-Men: Apokalypsa (2016)

Asi jsem na ty X-Menovske filmy ujeta, ale zase nemuzu dat jinak, nez 5* skvěle udělané, uzasna hudba, super obsazení! Jen jsem bojovala s tim, ze ta rudovlasa dáma neni Sansa z GoT, ale Jane ☺ ale to už je můj problém. Tenhle film byla jízda!

Láva (2015)

Zbožňuji tenhle krátký film!

Sedmero krkavců (2015)

Jedna z nasich nejkrasnejsich pohadek! Podle mě za poslední dobu zase jednou zajímavý, dobre udelany český počin, kde bezesporu exceluje Martha Issová v hlavni roli. Svoje nadání zde potvrdila mimo jiné tim, jak se bravurně dokázala snad v 80℅ filmu vyjadrovat beze slov.

Kráska a zvíře (2014)

Líbil se mi závěr s obry. Bohužel, to je to jediné, co k tomu můžu dodat.. zbytek byla vata, přehlídka krásných kostýmu a nedobře udelanych efektu...

Papírová města (2015)

Člověk čeká, kdy se něco zvrtne, kdy bude nejaka zápletka... škoda... mohl by to být moc pěkný film.

Dánská dívka (2015)

Jestli na tomto filmu mohu něco vyzdvihnout, určitě to bude herecký výkon Eddieho Redmayna! Jeho zpracování osoby, která se ve svém těle necítí dobře a neví, kým být a co se sebou dělat bylo takříkajíc dokonalé! Zahrál to tak, že jsem byla ochotná mu věřit. Jiná věc pak je samotný charakter postav - především sobeckost hlavního hrdiny. Ve chvíli, kdy se začal měnit v ženu a jeho manželka mu ze všech sil pomáhala, nikdy nebylo ani trochu naznačeno, jak se asi cítí právě ona (a ani hlavní hrdina se jí na to neptal, žil jenom sám sebou) a to se mi na filmu trochu nelíbilo. Vím, že je natočen na základě skutečného příběhu a o to víc je tato charakterová černota zarážející... Trefně myšlenku hlavní postavy vyjádřil přítel, který se na film díval se mnou, proto ji sem chci vložit :) - "Cítím se být ženou, proto přestanu malovat a vydělávat pronás peníze, je mi jedno, že chceš miminko - já jsem žena a tak teď všeho nechám a budu ženou!". Pomineme-li však toto JÁSTVÍ ( které krásně vyjadřuje citovaná větička) hlavní postavy, herecky velice propracované, přírodní záběry a hudba velice pěkné!

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Dlouho jsem přemýšlela, co bych k tomuto seriálu napsala aniž bych musela prozradit obsah.. Když se řekně Black mirror, první semi vybaví S01E01. Po shlédnutí tohoto dílu jsem si myslela, že už další díly nikdy neuvidím, protože jsem byla šokovaná, znechucená, snad i trochu vyděšená. Nicméně, zvědavost zvítězila a byla jsem moc ráda. Vážně moc povedený, zajímavý a poutavý seriál o výhodách a nástrahách moderní techniky. Opravdu stojí za to shlédnout!!!

Neopouštěj mě (2010)

Poutavý a trochu depresivní příběh, který nám otevírá dvířka k myšlence "co kdyby to takhle v budoucnosti skutečně vypadalo?" Film jsem shlédla až na druhý pokus a stále mě při něm vyskakuje myšlenka na film Ostrov, který je na totožné téma, méně depresivní, více akční a poutavější :) Každopádně - zajímavá myšlenka, pěkný film.

Pixely (2015) odpad!

Asi největší Sandlerovská blbost - a to mám v globálu Sandlerovy filmy moc ráda... Pro mě naprostá blbost!