• Pohádka

Velký Gatsby (2013)

Uprimne receno - ze zacatku jsem neverila, ze se na tento film vydrzim temer 2 a pul hodiny divat.. Zacatek byl v celku nuda a DiCaprio stale nikde :-) ve vysledku, resp. ve druhe polovine se ale pro me film stal celkem zajimavym a tak si myslim, ze si 3 hvezdy zaslouzi :-) jinak ale takova Moulin Rouge v modernejsim provedeni a bez hudby.

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Nebýt mého 3,5 letého skoro švagra (ano, čtete správně :D ), asi bych o téhle pohádce neměla ani ánung :))) Nicméně jde o velmi dějově i animovaně propracovanou pohádku, která bezpochyb upoutá menší i větší diváky :) například já na díly, které jsem ještě neviděla, zůstávám koncentrovaně koukat a nekomunikuju s okolím (a to už jsem dobám, kdy jsem sledovala každou sobotu ráno pohádky, již dááááávno odrostla :) ) podotýkám, že se na ně s již zmíněným díváme v ruštině, takže je to tak skvěle udělané, že nemusíte jazyku vůůůbec rozumět :) 5* tramtadááá zasloužených :)

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Je škoda, že až do posledních dvou dílů jsem toto anime považovala za skvělé na večerní dívání, protože se v něm nic neděje, je to roztomilé, milé a potrhlé. Kdyby bylo celé anime, jako jeho poslední dva díly, váhala bych mezi 4 a 5 hvězdičkami. Takhle musím dát hvězdičky 3. Přesto ale Ouran patří mezi ta anime, na která bych se někdy, ve volném čase, klidně podívala znovu :) taková pohodička :)

Requiem pro panenku (1991)

Filmy, které mají v názvu Requiem se mají pouštět, když je člověk v co největší psychické pohodě, jinak by taky mohl mít pěkně rozhozen. Nutí mě to porovnávat Requiem pro panenku s filmem Requiem za sen. Nevím, který z nich byl lepší nebo horší. Vím jen, že ve mě oba zanechaly velmi silný emoční zážitek a že je nepotřebuju vidět znovu.

Rain Man (1988)

Jaký je Váš bratr - artistický? ... nenene, je to autistický! --> a co to znamená? co mu je? Působivý příběh o penězích, bratrském poutu, cestování a lásce. A v neposlední řadě o tom, co to znamená být autistou. Všechno to, co jsem vyjmenovala bylo hezky udělané, až na realizaci autismu. Myslím si totiž, že by stačilo jen to, aby ho bratr Charlie chtěl odvézt z místa, které Ray zná nejlépe a už by tu byl záchvat, přes který by se třeba ani nedalo přejít. O nějakém objímání, tanci a polibku ani nemluvě. U autistů kolikrát stačí nedat červené brčko, na které je ten člověk zvyklý, ale nahradit ho brčkem modrým, protože je to přece jedno - funkci plní --> a další záchvat na světě. A naučit autistu dělat a chápat vtípky --> další nemožné. Nicméně chápu, že proto, aby ten film mohl být takový, jaký byl, muselo dojít k nějakým úpravám, které akceptuji a přes nedostatky, které jsem vyjmenovala, jsou 4* naprosto zasloužené :)

Konfident (2011)

Přesto, že český příběh o časech nepěkných, můj názor je takový, že hezky ztvárňuje danou dobu. Nedrží se jen známých tváří, ale obsazuje i neznámé, což dodává na autentičnosti. Trochu mi vadil ten moderní nádech a postava, kterou hrál Ondřej Vetchý, jelikož on je pro mě ''klaďas'' tělem i duší a stále jsem čekala, že vězňům bude pomáhat a ulevovat :D ...

Vlčí děti (2012)

Tento anime film je dokonalý v tom, že za celou dobu se tam vlastně nic nestane a přesto se děje strašně moc. Mapuje ''jen'' život jedné rodiny takovým způsobem, že slabší povahy mohou plakat v podstatě celý film. A koho nedojme k slzám příběh, ''dodělá to'' závěrečná píseň ve spojení s tím, co jste právě viděli. Osud matky dvou zvláštních dětí, která se přes všechny těžkosti a strasti stále usmívá je neuvěřitelnou podívanou :) Myslím, že na tento příběh bych se klidně podívala znovu, takže není důvod neudělit 4* :)

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Abych pravdu řekla, moc nevím, co si o tomto filmu myslet. Mám ráda filmy s Julií Roberts, mám ráda romantické a propletené filmy. Ale tento mě nějako nevzal... Koukala jsem na něj asi 3 dny, než jsem se dostala ke konci. Kdyby měl ten film jen poslední hodinu, asi bych byla, co do udílení hvězdiček, štědřejší. Takto si za utahanost a v globálu ne tolik zajímavý příběh, zaslouží u mě jen 3*.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Inteligentní zábava s moderátorem, který je schopen zahnat do kouta i ostřílenou osobnost. Fajn podívaná :)

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Mám ráda, když si někdo umí udělat srandu sám ze sebe. Mezi tyto lidi Halina Pawlowská bezpochyb patří. A co si vzpomínám, tak toto je asi první talkshow, na kterou jsem se, byť dosit nepravidelně, celkem i dívala.