• Pohádka

Purpurový vrch (2015)

Locki a Alice a jejich krvavý příběh. Dějově trochu hloupé a předvídatelné. Nicméně zaujme zpracování duchů a celkově zasazení děje. Více než samotný příběh je to lepší podívaná ☺️

Faunův labyrint (2006)

Pěkný a zajímavý příběh, který mi trochu připomínal Letopisy Narnie ☺️ vzhledem k režisérovi, je jasné, že krvavými scénami se nešetří, přesto je tu něco, co upoutává... Hodně se mi líbí konec, který zcela bez spoilerů, dává prostor pro dvojí pochopení ☺️ za mě jeden z lepších filmů

Zázračný nos (2016) (TV film)

Také hezká, i když trochu klasičtější pohádka.. Pro diváky, kteří opovrhují pohádkou Slíbená princezna bych měla otázku - Pohádka, kde se do vůně přidává lidská krev, aby to bylo to ono, to je v pořádku? Pokud bychom to brali tak, mohla by být tato pohádka prekvelem k filmu Parfém, vůně vraha 😀 nebuďme tak úzkoprsí 😉☺

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Netradiční, neotřelá a vtipná pohádka, která je bohužel úzkoprsou veřejností hodnocena špatně... Bohužel vše, co je nové bývá nepřijatelné... Škoda

Čapí dobrodružství (2016)

Vlciiiii! Naprosto nejlepší na celém filmu byla miminka a vlci 😀 víc nemůžu napsat.. ☺

Zázraky z nebe (2016)

Idylická rodinka.. maminka, tatínek a tři holčičky.. a člověk jen čeká jak se někde něco podělá 😔 celkově to byl ale moc fajn film.. smutný.. hodně smutný.. chvíli po skončení jsem ještě musela zůstat sedět a srovnat v hlavě myšlenky.. nebýt toho přehnaně náboženského podtextu, hodnotila bych výš.. aaaaa hlavně nezapomínejme na doktora Nurka! ☺👍 Film opravdu stojí za to shlédnout.

Čarodějky (1990)

Tohle mi bylo před X lety, když jsem byla malá, prezentováno jako pohádka... A kvůli této pohádce jsem pak nemohla měsíc spát... Možná právě proto mám tento film neustále v paměti, a ač to u mě není běžné, tak z tohoto filmu si pamatuju každý střípeček děje... Straší mě do dnes a nemohu se na něj ani ve svém dospělém věku ani podívat...

Vzpomínky na Afriku (1985)

Rozhodně rozumím tomu, co je na tomto filmu natolik úchvatného.. Taky bych řekla, že je to jeden z mála filmů, na kterém se nepodepisuje doba. Je stále aktuální a to pro všechny generace. Nějak mu ale nedokážu dát 5*, protože kdybych přemýšlela, co bych si pustila za film, tento by to asi jen tak nebyl. Přestože je právem vnímán jako jeden z nejlepších filmů. Každopádně musím ale ocenit překrásné záběry Africké krajiny zvířat, hudbu a herecké výkony - zejména tedy mé zamilované Meryl Streep!

Zelená míle (1999)

John Coffey a Jingles a už si můžu běžet pro kapesník :D ... Asi první film, který jsem nakonci celý "prořvala" tak, že jsem přes slzy pořádně neviděla na televizi. Podruhé už to bylo lepší, proto jsem mohla film ohodnotit ;) Stále se však bavíme o pro mě jednom z nejeemotivnějších filmů vůbec. Palec nahoru režii, hercům, scénaristům, všem, .. :)

Počátek (2010)

Dech beroucí film, na který se ráda dívám opakovaně a to nikoliv kvůli jistě skvělému výkonu Leonadra DiCapria, ale především kvůli atmosféře a dějové zamotanosti filmu. Bude se káča točit nebo se zastaví? ;)