Útěk do divočiny (2007)

Příběh z potenciálem, ale zpracování bylo trochu sladkobolné. Také mi vadily detaily - typu pálení bankovek (a následné jejich vydělávání), setkání s medvědem a hlavně přirovnávání hlavního hrdiny k Ježíšovi již vyloženě zavánělo. Celkový dojem z filmu zůstává dobrý. Při sledování jsem si občas zavzpomínal na slavný román J. Kerouaca Na cestě.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Chytlavý, leč nekonečný seriál. Své diváky nutí čekat na další díly se zájmem, ale po krátkém čase začíná působit syndromem nastavované kaše. Postrádá hloubku, i když se snaží vystupovat přesně opačně. Námět i postavy jsou celkem zajímavě vytvořené. Jenom těch prvotřídních mozků je tam trochu moc. Největší slabinou je překombinovanost některých dějových situací. Myslím si, že je to však dobrý seriál (asi tak na 7 %) a vy jste určitě čekali, že to řeknu:).

Dexter (2006) (seriál)

Jeden z vlny seriálů, které vznikají na soukromých kanálech. Je docela hloupý, ale postava zabijáka ve volném stylu Dextra je dobrá. Účast v desítce není doživotní. Třeba partička "IT Crowd" je docela vážným vyzyvatelem.

Kdo je tady ředitel? (2006)

"Vzdejte to, to je Gambini!" Oběšený kocour - monolog kominíka z města bez komínů. Stejně absurdní jako celá firma, kterou vede plyšový medvídek a makají na něčem v IT. "Jediným zákonem je role a jediným soudcem je mi text. A divadlo zcela naplno zazáří okolo bodu, kdy přestane." A když k tomu připočteme, že to prý sestříhal počítačový program...

Ostrov (2006)

Pokud v životě uděláte chybu, ano to se vám může stát, měli byste se pokusit ji odčinit. Když máte štěstí, Bůh bude stát při Vás a pomůže Vám s tím. Církev je zhmotnělé zlo, vlastně spíš jen ubohá parta nevěřících prospěchářů. Skutečná víra je všude kolem nás. Vezmi do ruky kámen a držíš v ruce kus boží podstaty. 100 %. Jinak v závěru je krásný odkaz na truhláře ve stylu Indiana Jonese, když do rakve, tak dřevěné a nezdobené, nepřipomíná vám to něco…(výběr poháru, ze kterého se Jones starší napije v Poslední křížové výpravě). Málem bych zapomněl přidat nálepku - duchovní film (prý to zvyšuje prodejnost).

Účastníci zájezdu (2006)

Taková česká letní komedie. Už chápu, že jsem dokázal dva roky tomu unikat. 5 minut s Liškou a Krobotem a pak... s přibývajícím časem ubývá humoru stejně rychle jako kondomů v automatu. Postavit dvouhodinový film na trapnosti a nedostatcích čecháčků to chce odvahu. Dvě hvězdy dávám hvězdám za zásluhy + taky jsem již byl účastníkem zájezdu.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Bohužel jsem to viděl. Tohle nezachrání ani verze speciál Srstka + Čtvrtníček a to jsou opravdu těžké váhy.

VyVolení (2005) (pořad)

Ať už si o reality show myslí každý co chce, opět se jasně ukázalo, že novinky fungují, ale jsou velmi závislé na obsazení. To je odpověď na otázku: "Proč novácký Big brother neuspěl v přímém střetu s "prima" Vyvolenými." Dle mého je nejlepší reality show pozorovat lidi na ulicích, v práci, či jinde jaké postoje k danému pořadu zaujímají - *****.

Život pod vodou (2004)

Vůbec jsem to nepochopil, dost alternativní humor. Vím, co je nadsázka, ale zde se vyskytuje prakticky nepřetržitě, takže vede až k vytracení jakéhokoliv děje. I přesto se mi líbil výkon Billa Murrayho.