• Rodinný

Samuraj (2003)

Najdeme tu krásnou kulturu, úžasné, nelítostné a vtipné bojové scény, kanistry umělé (a gejzíry digitální) krve, rozkošné gejši (dokonce i gejšu transvestitu), nádhernou barevnost celého prostředí, skvělý humor, příděl životní moudrosti, trochu smutku nad nepěkným osudem dvou malých dětí, následnou pomstu, ale hlavně- Japonsko!

Zběsilý útěk (2006)

Poprvé jsem cítila větší strach z hokejisty (s růžovým pukem), než z ruského mafiána s nabitou bouchačkou. Konec ve mně udusal ten trýznivý pocit ze "zlého" fimu. Ne, že bych neměla ráda happyendy, ale tady?!? Zbylo by ve mně prostě více dojmů. Originální, precizní kamera. Ta čtvrtá hvězda přibyla za závěrečné titulky.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Tenhleten ukázkový holywoodský páreček, nám zde předvedl krásnou sexy podívanou, pěkně žhavou domací přestřelku, chvílemi i vtipné dialogy, ale nějak mi tam scházela trocha toho opravdového, důvěryhodného herectví.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Nic pro intelektuály, ale jen hlupák může říci, že je to film na jednu hvězdu, neb je to film, který naopak mezi ostatními novodobými komediemi tohoto typu ostře vyniká, a to proto, že je opravdu vtipný! A hereckým výkonům není co vytknout. Je to ve svižném tempu a je to prostě zábavné, odlehčující dílko, na které se dobře dívá, a ačkoli botičky a kabelčičky také nepatří mezi mé vášně, nemůžu tento film podhodnotit pouze pro jeho námět.

Absolvent (1967)

Nezapomenutelný film, nezapomenutelný zážitek. A ačkoliv je to již týden od shlédnutí, v hlavě mi neustále vyhrávají ty libozvučné melodie od Simona a Garfukla. A abych řekla pravdu, ani je odtamtud nechci vyhnat. Jen ať tam zůstanou co nejdéle, neboť ve mne neustále evokují příjemné vzpomínky, nejen na tento film, ale na celá šedesátá léta, které jsem sice nezažila, ale miluji jejich romantický náboj, samozřejmě už silně zidealizovaný, v očích čtyřiadvacetileté romantičky.

Bazén (2003)

Bylo to plné fuj sexu fuj a vody brrrr a ženskejch blee. Tak toto napsal Falcor, ale podle mě tam bylo málo sexu, málo vody málo mužskejch i ženskejch pohromadě. A jednotlivec, byť je sebevíc nahý, je pro mě příliš slabé kafíčko:)) Ale když je těch naháčů víc pohromadě, nebo spíš na jedné hromadě, je to daleko více vzrušující. Ale to je pak už jiný žánr, totiž po...hádka. ..... co to... ? koukám, že Desiree se rozepsala o úplně jiném rezižéroj, no fuj, to je celá ona....ona a Pasolini....ty dva se hledali....achich ouvej, já nebohý....au...ach...aáááách. tak. F

Canterburské povídky (1972)

Bylo to jako představení, na které bych už víckrát nešla. Ne proto, že bych byla puritánka, a vadil by mi pohled na nahé mužské/ ženské pozadí/ popředí, ale protože to byla nuda.

Přátelé (1994) (seriál)

Nejlepší večerníček pro dospělé!

Unaveni sluncem (1994)

Kruté, ale nádhernou přitažlivou kamerou, zachycené prostředí rodinných drobných radostí i starostí, kam se pozvolna vplíží odporný stín zrady a beznaděje. Připluje až do samotného nitra, kam snadno vklouzl jako hodný strýček, a odtamtud rozdrásá a rozdupe všechnu tu krásu na nechutnou páchnoucí kaši, kterou se pak i on sám zadusí...ale ono mi potom nějak nestačilo si říci "dobře mu tak!", když si uvědomím, že v té kaši je spousta skutečné krve. No, tolik k pocitům, které mi ještě těd vhánějí slzy do očí. O obsahu filmu se dočtete asi spíš někde jinde. Pardon.

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Komedie nebo hořká komedie? Pro mne toto s komedií nemá nic společného. Nemůžu se smát otylosti ( protože vím, co je to pro člověka za přítěž, a nemám tím zdaleka na mysli jen ta kila, která si Bridget nosí prostě všude ), ale tomu ostatnímu, co tento film nabízí, se prostě smát ani nedalo. Otřesné kostýmy, plytké žerty, podivné herecké výkony a žádný šmrnc dělají z tohoto filmového počinu hluboko podprůměrnou zábavu.