• Rodinný

Amélie z Montmartru (2001)

Kdo by ji nemiloval? Je to sice jen filmová postava, ale asi nejsem jediná, když tvrdím, že bych chtěla být taky tak rafinovaná a krásná, jako ona :)

Postřižiny (1980)

Chci být paní sládkovou! Chci žít v této překrásné době, chci zažívat malá velká dobrodružství i lehké opájení adrenalinem. Jednou chci mít syna básníkem a muže se zdravou muskulaturou. A do smrti smrťoucí být veselá!

Obecná škola (1991)

Vidím dětství svého tatínka ( který vyrůstal na Žižkově ) tak věrně a romanticky, že mě až trošku mrzí, že nemáme z tohoto období skoro žádné fotografie. Proto, když slyším tátu vyprávět, jak lumpačil, vidím jej v obrazech, které jako by vypadly z Obecné školy. Mají i stejnou barvu. Nádherné, a vtipné.

Vesničko má středisková (1985)

My, Češi, rádi hltáme filmy exotické, protože jsou prostě zajímavé. Rádi sledujeme jiné kultury, zvyky, tradice, ale především běžný život. Chtěla bych číst recenzi na tento film třeba od mexického uživatele nějaké jejich tamější filmové databáze. Vesnička může možná jednou posloužit dalším generacím jako zápis z dějepisu. Škoda, že neuměli filmovat třeba původní američtí indiáni. Chtěla bych vidět jak to doopravdy vypadalo. Jak to můžu vidět u nás ve vesničce. Tohle je prostě náš folklor, světe!