• Rodinný

Štěstí (2005)

Fuj, to byla ale ošklivá realita. Poznávala jsem staré známé rekvizity, a jsem šťastná, že už je moc často nepotkávám, že již nežiji v paneláku na okraji Prahy, přímo naproti masokombinátu...protože jestli existuje ještě ponurejší místo, než jsou paneláky a stavební buňky, někdy na konci listopadu, tak o něm jistě pan Sláma natočí zase nějaký pěkný, líbivý film. Už se těším, až mi zase zhořkne slina, když si pomyslím, že do takového prostředí vede velmi krátká, leč strmá cesta, a dostat se z něj zase zpět, mezi dobré a úspěšné přátele, do důstojného zaměstnání, a do pěkného bytu, to je nadlidský úkol. Brr.

Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

Mám-li být upřímná, musím říci, že mne tento snímek celkově příliš nenadchl. Je to způsobeno tím, že příběhy těch žen jsou mi naprosto vzdálené, a také možná tím, že jsem ještě prostě moc mladá, abych to dokázala ocenit. Ale nalézám zde několik okamžiků, které se mi vryly do paměti a až budu jednou řešit problém s nevěrným mužem, obývákem plným policistů, kteří pátrají po okouzlujícím teroristovi, do kterého je zamilovaná moje nejlepší přítelkyně, jistě si na tento kousek vzpomenu. Pro jistotu tedy těch 5*, to abych to za těch pár let, již zkušenější, nemusela přepisovat.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Takových "neuvěřitelných" příběhů o lásce se na Zemi jistě odehrává nespočet denně. Je tedy s podivem, že jich je jen hrstka natočena (potažmo již napsána) takovým neklasickým způsobem. Vždyť tady je rozsah námětů přímo nepřeberný. Ale asi je to právě tou neuchopitelností a křehkostí každého vztahu ... jako by se snad pravá láska dala jedním slovem "zakřiknout". Ale tvůrci tohoto filmu dokázali takový příběh zachytit, aniž by nějak narušili jeho strukturu. Je až neuvěřitelné, co dokáže náhoda. Nebo osud, jak kdo chce. Ale určitě má ve většině případů velkou moc také naše momentální rozhodnutí, takže držím palce všem, co jí vyjdou naproti...a všem, co "staví mosty příležitostí pro ty, které milují"...

Mrtvý muž (1995)

Černobílé, originální, mrazivé, ale přitom líbivé. Johny bude vždycky líbivý, i kdyby mu lezly z pusy červi. Opravdoví kritici doufám odpustí..

Dvě tváře lásky (1996)

Film, který zahřeje nějaké to opuštěné, nebo láskou ztrápené srdíčko. Příjemná a únosná romantika. Skvělé herecké výkony. Idealní pro sledování s rodiči, nebo podobnými puritány ;-)

Vetřelec (1979)

Je normální, když se ve třiadvaceti bojíte podívat do tmavého kouta? Co kdyby tam byl?! Velký, oslizlý, hladový, ale krásný. H.R. Giger je nejlepší designer pro temnou část naší mysli, pro lidský strach a skryté touhy. Bohužel jsem zásluhou tohoto filmu několik nocí probděla, ze strachu znovu usnout. Takže pěkně děkuju, Ridley Scotte! MIstrovské dílo mezi horory!

Román pro ženy (2004)

Něco na tom Renčovi je! Skvělá hudba od Support Lesbiens a Ivy Frühlingové.

Matrix (1999)

Vyjímečný film, výborná myšlenka, skvělé zpracování. Jen škoda, že tak rychle zestárl.

Matrix Revolutions (2003)

Dala bych i 4 hvězdy - za efekty, ale to bych nesměla na konci filmu usnout.