Transformers (2007)

V ramci svojho zanru = nerozmyslajuca, efektna, obsahovo prazdna, no nadmieru zabavna, oddychova a naslapana letna jazda jasnych 5*. Bezkonkurencny kral letnych blockbusterov roku.

Prometheus (2012)

Solídne 4. Na film som šiel s nie miernymi obavami, súdiac podľa priemerných recenzií a vlažných komentárov, ktoré ho sprevádzajú. Niekde v polovici projekcie som sa však pristihol ako sa fakt dobre bavím, a všetok ten kritický šum mi hneď vyšumel z hlavy. Iste, nad niektorými scenáristickými lapsusmi sa radšej nezamýšľať, v rámci žánru však Prometheus stále obstojí ako nadpriemer, pričom musím povedať, že pri pohľade na všetky tie súdy a polámané palice nad hlavou RS, mám chuť jednu šesťcípu bez ostychu pridať. PS - Michael Fassbender je fakt nezastaviteľný. Myslím, že v celom "Alien" univerze je mojím najobľúbenejším androidom (sorry Lance ) ;)

Nedotknutelní (2011)

Súdiac podľa tunajších hodnotení, asi som videl iný film. Niektoré hlášky mi fakt sadli a schuti som sa zasmial, celkovo to však kĺzalo dole hrdlom až príliš ľahko na to, aby som šiel s hodnotením vyššie. Aj keď mi "americká verzia" 50-50 tiež ktovieako nezarezonovala, predsa len mi jej postavy k srdcu prirástli omnoho tesnejšie ako dobrák-kriminálnik a "neživý" invalida. Zas na druhej strane, vidieť toto v podaní Holywoodu, to by som asi fakt nerozchodil ;)

Princezna Mononoke (1997)

Film, ktorý som práve dopozeral 30x (osobný rekord). Masterpiece a pre mňa osobne s najväčšou pravdepodobnosťou film môjho života.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

David Fincher skutočne JE jedným z najosobitejších a najvýraznejších filmárov súčasnosti. A Lisbeth (neuveriteľná kombinácia krehkosti a zraniteľnosti s dravosťou, vypočítavosťou a genialitou) definitívne na tróne mojich filmových lások vystriedala Scarlett Johansson (Lost in Translation).

Sociální síť (2010)

Osamelost je deprimujuca, deformujuca, povzbudzujuca, ... zvlastna. Inception ziskava po dnesku vaznu konkurenciu na post naj filmu tohto roku.

Počátek (2010)

Tento film sa, ako uz je evidentne, nevyhol porovnaniu s predoslym Nolanovym majterstykom TDK. Co je dost velka skoda, kedze kazdy z nich je o comsi inom a zda sa, ze Inception z tohoto porovnania vychadza so stiahnutym chvostom. A myslim, ze toto si nezasluzi. Zaiste, Pociatku chyba tragicko-dramaticky obluk a s nim suvisiace vykreslenie postav (az na duo Cobb - Mal), rovnako mu chyba nie nepodstatny element - The Joker (resp. zosnuly Heath Ledger - co vsak neubera na presnosti a vyvazenosti hereckeho ansamblu) a skor sa vezie na dobrodruznej vlne spionaznych thrillerov a bondoviek. No originalita napadov, dynamicka a brilantna rezia a Zimmer robia z Inception jednoznacne film roku a v porovnani s ostatnymi "blockbustermi", ktore na nas vychrlila tovaren na sny tento rok cnie ako veza zo slonoviny uprostred bortiaceho sa "dreamtownu" zo zaveru filmu.

Fantastický pan Lišák (2009)

Po prvom zhliadnuti za 4, druhe vsak zanechalo novu chutovu stopu, takze upravujem na zatial konecnych 5. Scena "Canis lupus - Vulpes vulpes" ma v sebe priam cosi magicke (a velmi vo mne evokuje scenu s vlkmi v Collateral).

Prokletý ostrov (2010)

Solídne budovaná atmosféra je to, čo ma na tomto snímku udržiavalo v istom "napätí", i keď samotnú pointu možno ťažko nazvať prekvapivou. Toľko omieľaná posledná veta však postavila film znovu do iného svetla. Po The Departed najlepší Scorsesse v novom tisícročí.