Klepání na nebeskou bránu (1997)

Čo je veľa to je veľa. Je možné, že moje rozčarovanie a sklamanie plynie z neuspokojeného očakávania a pravdepodobne sme sa dnes s režisérom minuli, ale tento film išiel tak pomimo mňa, ako všetky výstrely (a že ich zopár bolo), ktorými sa vzájomne počastujú "reservoir dogs" a ich policajní náprotivci. Už ani nepamätám, kedy som videl naposledy film, pri ktorom som už niekde v polovici strácal trpezlivosť a chuť ho vidieť do konca. Teraz mám azda na pár mesiacov pokoj.

Avatar (2009)

NFR 2009. Pre mňa osobne najčarovnejsí film (najmä kvôli Pandore a jej obyvateľom) od čias Pána prsteňov, i keď samozrejme s mnohýmy výhradami, na ktoré je však možno veľmi ochotne zabudnúť po scéne, keď Jake skrotí svojho Ikrana. Nutné vidieť na veľkom plátne (najlepšie 3D alebo IMAX). James is back.

Vzhůru do oblak (2009)

Prvý krát u "pixarovky" ide u mňa hodnotenie takto hlboko pod 5 (i keď už u Wall-e-kológa a Cars to mali nahnuté). Stále je to ďalší veľký krok na poli animácie, kde sú jednoznačne ďaleko pred ostatnými konkurentmi. Ohliadnuc sa však späť, javí sa, že na svoj pomyselný vrchol už chlapci (pravdepodobne) vyliezli (The Incredibles, Finding Nemo).

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Veľmi zaujímavý dokument (nielen) pre fanúšikov rockovej muziky. Zopár kapiel mi tam samozrejme chýba (RHCP, Soundgarden, niečo viac o Pearl Jam ...), ale myslím, že ako rýchly a základný sprievodca svetom tohto hudobného štýlu má čo povedať. Trochu slabší posledný diel.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Zivot v plnej parade. Zlozeny z neskutocne mnohych protichodnych detailov, a aj napriek tomu tak komplexny. Dalsia nadherna filmova jazva, alebo ako sa "neobycajne" stava "obycajnym", a naopak. NFR 2009

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Prvá vec, ktorú som od Nirvany počul a po niekoľkých rokoch stále zostáva tou najlepšou. Myslím, že lepšie sa to už zahrať nedá, a ak by si ktorýkoľvek muzikant mohol želať nezabudnuteľnú rozlúčku so svojimi fanúšikmi, je dosť možné, že by vyzerala ako tento koncert.

Requiem za sen (2000)

Jeden z najťažších filmov, aké som kedy videl. A nemyslím, že budem schopný tak skoro, ak vôbec, pozrieť si ho ešte raz. Jednoznačne však za čistých päť.

Sedm (1995)

Tento film, odkedy som ho prvýkrát videl (1996), ani o kúsok nezostarol a nezoslabol. Platí o ňom presne to čo v krátkosti napísal Shusika (Moviezone.cz): "Sedm dní v deštivém měste a váš život již nikdy nebude jako dřív." K tomu ťažko niečo dodať.

Temný rytíř (2008)

Môj 1. (resp. 201.) komentár. Budem však stručný: NFR 2008. Nič naviac ani nemusím. Takmer všetko už bolo napísané či povedané inde.