Marťan (2015)

Mám rád filmy s tématem Robinsonády, kde se člověk vzepře svému nedobrému osudu. Mám je dokonce rád až tak moc, že mě tenhle film trochu zklamal. Ano, film je na vysoké úrovni zpracování, ale to pravé ořechové mi v něm pořád chybělo a dodíval jsem se spíš z rutiny, než zájmu. Možná je to tím, že jsem zkrátka hloupej a všechny ty vědecké scény a myšlenky mi v zásadě protekly jen očima a ušima, ale tu pověstnou jiskru u mě tenhle film ne a ne zažehnout, takže ve finále mi byl k mé smůle ten film nějak cizí.

San Andreas (2015)

Jediné, co si z toho filmu určitě zapamatuji je jméno, do té doby pro mě zcela neznámé herečky, Alexandry Daddario, na jejíž sexy vizáži (vyjímaje hereckého výkonu) spočinulo mé lačné oko. To ostatní bohužel vyšumělo do ztracena s laciným americkým klišé.

Jedna mezi oči (2012)

Tohle je návrat ke svému, žádní opuchlý Rambové a bandička staříků z Expendables. Jen Sly jeho pěsti a bouchačka, jak ho známe z osmdesátek a devadesátek.

Tango a Cash (1989)

Oldschool film našlapaný hláškami, které sedí Stallonemu s Russellem jako prcka na hrnec.

Okrsek 49 (2004)

Průměrný film, který pouze vykrádá jiný film o hasičích.

Legenda (1985)

Temná pohádka je na pohled a poslech tak intenzivní, plná různorodých vjemů, že všechny další nedostatky jsou najednou úplně neduležité.

Labyrint (1986)

Ach ta nostalgická vzpomínka na VHS a pirácky dabing, kdy jsem u toho seděl jako malej kluk a bavil se. No dnes už se na to s takovým zapálením nedívám, ale pořád mi ten film plnej podivných postaviček a jejich písniček, vykouzlý upřimný úsměv na tváři.

Pád do tmy (2005)

Velicepovedený horor, který hraje na strunky nejen klaustrofobikům. Škoda jen, že z prvu komorní atmosféru lekaček a tísnivého pocitu vystřídá krvavá řežba o přežití. Zvažoval jsem tři hvězdičky, ale originální závěr mě přesvědčil dát jednu navíc.

Nezlomný (2014)

Zajimavé, koukatelné, leč pomíjivé a snadno zapomenutelné.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Jestli Willis nečetl scénář, pak to sice nechápu, ale nerespektuji. Jestliže ho však četl, tak ho buď královsky přeplatili, nebo je idiot, že tím zkazil předešlé díly a kopl svého McClanea hezky z blízka do koulí.