• Thriller

Půlnoční expres (1978)

Vedle Alexe Proyase je Alan Parker jedním z režisérů, jehož filmy nejsou širší veřejnosti dostatečně známé, a to jen potvrzuje jeho kvalitu. Syrový a drsný příběh o mladém Američanovi, který byl za pašování drog odsouzen ke třiceti letům vězení v nelidských podmínkách turecké věznice, vedené sadistickým ředitelem, patří k těm nejlepším vězenským dramatům. John Hurt ve vedlejší roli drogově závislého Maxe je natolik úžasný, že se mi nechce věřit, že tenhle člověk hrál Kanea ve Vetřelci, Bruttenholma v Hellboyovi, či Michaela Poolea v romantickém dramatu Noční vlak ad. Pozornost si zaslouží i Mike Kellin za roli Billyho zoufalého otce.

Van Helsing (2004)

Přeplácaný megaspektákl, na kterém se patrně odrazil velkroyse do hajzlu spláchnutý rozpočet. Všichni jsou toporní, cedí ,,fakt drsný hlášky" a některé dialogy jsou neskutečně tupé: ,,Kdo to je?" ,,To jsou trpaslíci. Pilní, ale zlí." A jestli to měla být pocta starým draculovským filmům,tak to se pan Sommers zakousl pěkně vedle, neboť takovéhle monstrum, jenže na celuloidu, samo o sobě znehodocnuje všechny ty krásné legendy a filmy o transylvánském hraběti. Richard Roxburgh vypadá jak přemaskovanej Bob Geldof a Kate Beckinsale může být sexy jak chce, ale její latinskoamerické herectví je zde jen kulisou, neustále se vlnící a zakřivující. Chápu, že se to někomu může líbit,ale je nejspíš nutná přítomnost aspirinu, slunečních brýlí a románu Brama Stokera.

Equilibrium (2002)

Všichni nadávají, jaká je to vykrádačka různých filmů, ale já jsem na hru přistoupila a zklamaná jsem nebyla.

Kostka (1997)

Zdálo se mi o tom ještě několik nocí. Jen závěr trochu zklamal, ale mohl být horší. Policista-prasák Quentin je tím, kdo dělá největší dusno, a tak to má být. Tahle skupina lidí by se pozabíjela i v zavřeném supermarketu.

Ring volný (2004)

Film s přehršlí klasicky amerických scén s pseudodialogy typu ,, Máš na to, vždycky jsi na to měl, a tak to zůstane", apod. Zhruba to samé, co u Posledního samuraje vyvolávalo salvy smíchu. Závěrečná scéna je asi nejhorší- všichni tleskají vestoje ,,zavržené" hrdince, dokone i ten nejzavilejší nepřítel- Meg Ryan jako manažerka boxerů působí podivně v kontextu filmu s konfrontací se svými předešlými romantickými rolemi a vrcholem je, kdy se k 70.-ti kilovému boxerovi chová jako k malému dítěti. Nejvýraznější postavou je výborný Tony Shalhoub v roli protivníka M. Ryan a nevím proč, připomněl mi nejen svým fyzickým vzhledem postavu Viktora z Tuctu špinavců, kterého hrál John Cassavetes. Nechci více prozrazovat, bohužel asi odrazuji, což nedělám úmyslně, je to jen průměrná americká rise, fall and glory.

Přes noc třicítkou (2004)

Malá Jenna je vlastně outsider a za kamaráda má jen tichého Matta. Jenna zbožňuje módní časopis Poise a touží být dospělá, bohatá, nezávislá a pracovat v Poise. Jejích pět spolužaček, které jsou hvězdami školy, vedené Lucy Wyman,ji přehlíží. Jenna se chce však dostat do jejich přízně a pozve je proto na svoji narozeninovou oslavu. Pozve i Matta, který Jennu tajně miluje. Stane se, že nešťastná Jenna, které spolužačky utekly, se zamkne v komoře, kde na ní spadne kouzelný prášek-dárek od Matta. Příští den se probudí v novém těle, je redaktorkou Poise, je bohatá, má milence, je nezávislá a její nejlepší přítelkyní je bývalá nepřítelkyně ze školy-Lucy, avšak jak později zjišťuje, takto si svůj život nepředstavovala, a uvědomuje si, že ublížila mnoha lidem, zvláště Mattovi. Návrat do dětství je tím posledním, co může pro záchranu své lepší budoucnosti udělat. Prostě klasika. Potěší Andy Serkis alias Glum v roli šéfa Jenny.

Drž hubu! (2003)

Konečně po dlouhé době francouzský film, kde se vyskytuje velmi jemný humor.

Magická hlubina (1988)

Překrásný film, vychutnávat pozvolna... Souboje v potápění jsou úchvatné, ale míchání komorního dramatu s přímočarým francouzským humorem spolu neladí. Jean Reno rulezz!