• Thriller

Outland (1981)

Náhodou dobré, napínavé, pravda, místy ploché, ale Sean Connery-.jinak nejde-skvělý. Konec je skvělej, jen bitka ve skafandrech-to už bylo na mě moc. Ale 4 hvězdičky jsou akorát. Na to, aby to byl průměr, to má výborné herce-Steven Berkoff umí hrát ,,psychouše" jako nikdo, Frances Sternhagen jako Dr.Lazarus výborně břitká atd., zvuk výbornej, vše přesvědčivé do detailu, tak proč nedat 4 hvězdičky?

Highlander (1986)

Taky nechápu, proč jsem dala 5 hvězdiček, vpodstatě je to hodně dobré béčko, možná ačko-béčko, ale miluju: historii, mystiku, Seana Conneryho, který je zde fantastický a táák sexy:-), Queen a úvodní prolog o nesmrtelných a je zde spoustu vtipných scén. Děj je, pravda občas, nepřehledný až odvrátí divákův zájem, a rušivě občas působí digitální efekty 80.let ve scénách unikající energie j těla nesmrtelného, ale to vše je vykompenzováno jakýmsi fluidem mystiky a tragiky a nutí se občas zamyslet nad McLeodovou nesmrtelností.

Bělásek (1995)

Sean Patrick Flanery, Jeff Goldblum a Lance Henriksen...trojice nejen pro mě pohledných herců, ale i výborných herců, která když se sejde v jednom filmu....hm Nejlepší výkon předvedl Sean Patrick Flanery, hned za ním Lance Henriksen, jehož scénu, kdy mu umírá žena, jsem oslzela i já. Sentimentálnost tu je, jak jsem četla v příspěvcích, ale dá se ustát a je akorát v mezích.

Daleko od hlučícího davu (1967)

Tenhle film nemá chybu, hraje tu moje oblíbená herečka Julie Christie, jejíž tvář je naprosto nádherná a oduševnělá a Alan Bates, pod jehož pohledem se mi podlamovala kolena :-))), atmosféra filmu věrně vykresluje be´útěšnost, dravost a syrovost anglického venkova 19.století, ale i tu utajenou romantiku, kterou je třeba hledat pod povrchem a závan něčeho, co uplynulo a nelze již vrátit...

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Výborný komorní snímek o předsudcích. O čem je, to tu bylo napsáno, ale co mě ohromilo, byl výkon Sidneyho Poitira, ze kterého jsem nemohla odtrhnout oči, toho bych brala hned :-), a který se mi líbí snad ve všech filmech s ním. Katharine Hepburn je skvělá herečka, je výborná, ale přesto ona a Spencer Tracy jsou tu výborní jen v několika momentech, ne v tomto celém filmovém maratónu, ten nejlíp zaběhl Sidney Poitier. Cecil Kellaway jako rodinný přítel Monsignore Ryan nezůstává pozadu, jelikož jeho hlášky jsou naprosto perfektní a výstižné, např.: ,,Liberál hroutící se pod svými principy"::-) Malinko mi vadila kýčovitost při rozhovorech s rodiči Dr.Prentice, zato elegance, s jakou vypoklonkovala Hepburn svoji podřízenou se mii náramně líbila, asi to také zkusím.

Posel (1971)

Zbožňuji napoleonské,viktoriánské, edvardiánské adaptace, zkrátka romantiku 19. století, a když se zde navíc sejdou výteční a pohlední herci, jako byli Julie Christie a Alan Bates, kteří se sešli ještě v ,,Daleko od hlučícího davu" (Far from the Madding Crowd), je vyhráno. Film o utajované lásce mezi urozenou Mariann, lady Trimingham (Christie) a chudším farmářem (Bates), jimž dělá prostředníka a poslíčka Mariannin mladší příbuzný, který k ní pociťuje ehm...jistou náklonnost". Vstříc zkostnatělé společnosti konce 19.století musí oba milenci svoji lásku tajit. Podaří se jjim to? Zkuste se na to podívat. Já jsem to sehnala u nás na fakultě v oddělení anglického jazyka. James Ivory nejspíš převzal žezlo po Josephu Loseym...

Topkapi (1964)

Moc jsem se bohužel nenasmála, v první polovině -tedy než se uskutečnila loupež- jsem měla velmi naléhavé nutkání přepnout na jiný program, nakonec jsem si řekla, že ještě vydržím, bohužel ani zde jsem se nedočkala zadostiučinění, druhá půle filmu odehrávající se kolem loupeže nebyla pro mě zajímavá, takže jsem různě odcházela od filmu, apod. Petr Ustinov mi tu moc sympatický nepřijde, ale oproti ostatnímu hereckému ansámblu je paradoxně nejsympatičtější, Maximillianu Schellovi, ač je výborný herec, jsem tady prostě nic nevěřila, i když tady podává skutečně chladnokrevný výkon :-), němý Giulio, šikovný vynálezce , hromotluk Hans, apod, jsou naprosto bezvýrazní a tuze nesympatičtí, ale co je naprosto překonává, je příšerná nymfa Melina Mercouri, proč ji proboha angažovali? Blonďatá Řekyně jako poleno-něco horšího se jen tak nevidí, nejsem lesba, ani nezávidím, ale dívat se na její stárnoucí tvář, kde věkem se svěšují koutky nejen úst, megařecké chřípí a volooké oči pod ultratmavým lukem obočí, to mě naprosto uzemnilo. Ona byl jeden z důvodů, proč jsem se na film dívala se zjevnou nechutí. A to jí ještě zdejší plakát lichotí. Omlouvám se. Jinak film nemá moc dobrý scénař, absence zajímavě vykreslených postav, takže nejsou ani za mák sympatické a dějových a a napínavých zvratů je tu zatraceně málo, takže za dvě **, a to ještě s odřenýma ušima.

Cela (2000)

Film se zvláštní atmosférou jako nikdy, snové výlety jsou něco tak vynikajícího a podobné těm z obrazu Chirica a Dalího. Mńam, to já mám ráda. Scénař sice nebyl nijak výjimečný, jednoduše zde obsah přebil formu, a to totálně. Lopezová mi sedí výborně, vypadá zde jako by ty děti měla ráda.:o)

Million Dollar Baby (2004)

Vše, co chci k tomu říct, bylo zde řečeno. Emotivní film, se skvělou kamerou, režijním stylem a výbornými herci, byť výborný je zde slabé slovo.

Manny & Lo (1996)

Už tehdy na té Scarlett Johansson něco bylo.