Banshee (2013) (seriál)

Aha, hodnocení jsem odkládal až na konec druhé série. Tak tohle je další seriálová topka, hodně drsná, ale výborná. Obě série hodnotím plným kotlem, protože nemám, co by stálo za výtku. 100% a budu se těšit na pokračování. Pokračování, (tedy třetí série) světe div se, NEZKLAMALO! Skoro jsem měl pocit, že je to čím dál lepší. Jen to čekání další třičtvrtě roku je opruz. No a závěrečná osmidílná série, snad s malinkou vyjímkou posledního dílu, je opět nářezová, senzační, suprová. Tenhle seriál je perla. Chtělo by se mi volat ještě, ještě. Ale ne, chválím, že v nejlepším skončili a nesnažili se protahovat seriál donekonečna. 100% a ještě víc!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hobit drží laťku vysoko a druhý díl mě opět hodně bavil. Plus mínus stejně, jako první. Takže 90%

1984 (1984)

Tak já si s dovolením tentokrát zkusím proti proudu. Téma je jistě silné. Ale hodnotíme snad film? Tak to žádná velká raketa zase není. Kromě bobra Suzanny Hamilton a hudby Eurythmics, obojího tam bylo překvapivě pomálu, to žádný mimořádný zážitek pro mě nebyl. 35% a už vím, proč je ten film tak málo profláknutý.

Dom Hemingway (2013)

One man show Jude Lawa. V podstatě kravina o jednom kasaři, ctícím pravidla, ale jinak hrozným volovi. Jenže Jude tu roli pozvedl na docela slušné pokoukáníčko. Nevidím jediný důvod soucítit s takovou postavou, ale Jude to chvilkama dokáže, že i slzy se vhrnou na krátký okamžik. Slušná jednohubka v parádním podání. 70%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pán prstenů mě celkem nudil, ale možná že mu po Hobitovi dám ještě šanci. Protože první díl Hobita mě bavil. Tak uvidíme, zda si tu tendenci udrží i dál. 90%

Ghost in the Shell (1995)

Ve své době to musela být celkem velká pecka. Po 19 letech to je další z výborných japonských anime, se super atmoškou, jak to japonci dovedou. Ale na zadek si z ní nesedám, ta filozofická část mě nějak míjí. 55%

2 zbraně (2013)

Tenhle černošskej MothaFucka styl mi rozhodně u tohohle filmu neseděl, ba přímo vadil. Ale jinak solidní akční krimi, komedie to rozhodně nebyla. Scénář dobrej, zápletka dostatečně čitelná a netuctová. Suma sumárum na čtyři hvězdy, ale mohlo to mít i navíc, kdyby byl styl trochu jinak udělanej. 73%

Zahrada slov (2013)

Animace jistě moc pěkná. Atmoška naprosto vynikající. Ale děj tak nějak poslabší. Hysterická vypjatá scéna byla už trochu příliš. Dojem celkově - průměrný. 58%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak se to překvapivě opět jednou povedlo. Těžký úděl dvojek, nebýt horší než jednička tentokrát splněn a překonán! Dvojka fakt jedničku kupodivu dostala a dostala i mě. Nedokázal jsem si vůbec představit, kam by to po jedničce mohlo pokračovat a povedlo se to náramně. Jenže teď mám opravdu velikou obavu, kam by to mohlo pokračovat po téhle super dvojce? No uvidíme. Za dvojku lepších pět. 95%

Scooby Doo: Záhada kolem Wrestlemánie (2014)

Naprosto svébytný filmový žánr jménem Scooby-Doo má další přírůstek. Rozhodně jeden z těch povedenějších. Možná to byla reklama na Wrestling, ale hlavně dobrá zábava se slušnou stopáží. Jelikož Scooby se mi líbí spíš málokdy a u tohohle jsem vydržel, tak těch 68% tady potvrzuju beze zbytku.