Žhavé výstřely 2 (1993)

Tý jo, ani dvojku jsem nehodnotil, to jsou mezery. Jiné, než jednička a neodvažuju se říct, který díl je lepší. Oba jsou super. Už začátek v kláštěře je klasa. Musím hodnotit stejně, jako jedničku. 99%

Žhavé výstřely (1991)

Ale to není možné, že jsem ještě nehodnotil tuhle klasiku. Kdo neviděl Top Gun, pokud by se náhodou někdo takový našel, ten se asi zdaleka tolik nepobaví. Po přečtení komentáře uživatele Malarkey jsem se opět beznadějně rozchechtal a znovu a znovu. 99%.

Horší už to nebude (2006)

Tak jsem si to zase po čase pustil. Opět platí, že hodnotím za pět hvězd, na tom se nic nemění. Ferrell snad poprvé bez jeho typických ptákovin. Maggie Gyllenhaal byla k nakousnutí a Emma Thompson na Oscara. Scénář velice neobvyklý a originální. Paráda. 96%.

Fullmetal Panic! (2002) (seriál)

Zapoměl jsem hodnotit, tak to napravuji. Je to poměrně zábavná serie, která těží ze setkání totálně zeleného mozku Sagary, který je v běžném životě naprosto nepoužitelný a běžné školačky, která ho postupně kultivuje. Mezitím probíhají akce na únos této školačky, protože má jakési tajuplné schopnosti, které se dají ve vojenské oblasti využít. A Sagara je členem speciální organizace, která ji musí chránit. Hlavně je to povedený mix akce, romantiky a zábavy, který se mi líbil. 90%. Po skončení série ubírám, protože to ke konci už taková zábava nebyla. 80%

Závěť (2007)

Viděl jsem už podruhé a bavil jsem se ještě víc. Plejáda zábavných figurek byla veliká, fórky i docela drsné, vše v takovém veselém tónu. Ženy krásné, muži srandovní, já dávám 95%.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Co to, co to? Tak nízké hodnocení za tak nádherný film? To jste přehnali. Takhle povedené fantasy tu už dlouho nebylo. Tentokrát hledám marně i nějaké scénáristické, kamerové, herecké a jiné problémy. Navíc jsem objevil Lynn Collins. Já nadšen hodnotím 99%. Moc jsem si to užil.

Hněv Titánů (2012)

Pěkná akce, na můj vkus taková moc digitální. Trochu mi to připomíná Transformers. Potěšilo mě spíš duo Neeson/Fiennes, které ale nemělo dostatek prostoru. Celý děj jel jen tak po povrchu a akce to sama neutáhla. Jednička se mi líbila víc i přes to, že to byl remake legendárního filmu Souboj Titánů (koukám, že ho přehodnotím a přidám). Slaboučká čtyřka. 61%

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Scénář mi přišel hodně nedotažený, některé pohnutky či obavy, jako například otcovy, nebyly vůbec vysvětleny. Bylo to nějaké moc zkratkovité. Nebo prostříhané? Zbývá tedy animace, která je kouzelná, jak jsme u mistra zvyklí. Ale pokud porovnávám s ostatními Miyazakiho filmy, pak bych trochu v nadšení ubral, neboť jiné jeho kousky mě nadchly víc. 80%

Gekidžóban Naruto: Šippúden – The Lost Tower (2010)

Vidím, dle komentářů ke čtvrtému Shippūden filmu, že očekávání od Minata a faktu, že ti dva budou spolu, byla vysoká. Kdo čeká moc, málokdy bude spokojen. Já komentáře četl až po filmu, takže jsem nic nečekal a nechal se překvapit, o čem to bude. Princezna byla hodně dlouho dost tupá, ale to bylo tak vše, co mi vyloženě vadilo. Záporák mi vůbec nepřišel slaboučký. Setkání Minato/Naruto příjemně lechtala a samozřejmě, že jsem si přál víc. Jenže pokud by se opakovalo stejně silné setkání jako bylo s Kushinou, pak by to byla trochu nuda, ne? Navíc si nechali otevřená vrátka pro budoucí setkání, takže se můžeme těšit. Malý Kakashi a Gai a další byli velice roztomilí. Závěr byl hezounký, já odcházím spokojen. 82%.

Hvězdný prach (2007)

Nádherná fantasy romantická dobrodružná komedie. To všechno tam opravdu bylo, namícháno mistrovsky. De Niro v roli opravdu netradičního drsňáka. Hodně známých tváří i v malých roličkách. Překrásné.95%.