Velká šestka (2014)

Scénář snad jediná slabina, ale vše ostatní naprosto geniální. Animace, emoce, za plný počet a ještě víc. Baymax je naprosto bez chyby, nevím jaké superlativy na něj ještě vytáhnout, abych se neopakoval. 97%

Prvotní strach (1996)

Nijak zvlášť mě to neuchvátilo tenkrát a ani opakování po 15 letech nový pohled nepřineslo. Norton je sice parádní, ale jinak ten film nezaujal. Lehký nadprůměr. 63%

Řetězová reakce (1996)

Lehce nadprůměrné, leč asi by se slušelo s takovým ansámblem vytvořit něco povedenějšího. 62%

Cirque du Soleil: Dralion (2001) (divadelní záznam)

Viděl jsem na ČT2 v sobotu večer, v neděli pustil rodině a v pondělí na velikonoce opět na ČT. Třikrát nepopsatelný zážitek, poprvé jsem byl úplně konsternován tou nádherou a neskutečnými výkony. Ta show je nepochopitelně dokonalá. Skloubení zpěvu, artistických lahůdek a dokonalého vizuálna a obrovským tempem v tomto případě nemá chybu. 100%

Fullmetal Panic? Fumoffu (2003) (seriál)

Vzhledem k tomu, že první série se chvílema brala příliš vážně a přestávala být zábavná, jsem na začátku druhé byl dost skeptický a málem jsem to zabalil. Pak jsem pochopil, že těchto dvanáct dílů je mnohem odlehčenějších a jen komických, téměř bez návazností na sebe a začal se náramně bavit. Dokonce jsem se párkrát nahlas zasmál a chvíli vydržel, což se mi v posledních letech stává bohužel zřídka. Navíc holky tam začínají být nebezpečně sexy (dvoudíl dovolené Tessy). Tak vypnout mozky a pozor, od desíti se střídají strany! 85%

Občan X (1995) (TV film)

Krásně ukázané poměry, kde osobní zájmy a antipatie lidí, kteří mají moc, vítězí nad touhou dobrat se spravedlnosti. Kolik nevinných dětí umřelo zbytečně jen kvůli malicherným lidským a ideovým slabostem. Opravdu smutné. 78%

Světáci (1969)

Ale jo, asi dám plný počet, protože nenacházím příliš vad a hluchých míst. Procenta tady a teď sedí ideálně. 87%

Dovolená s Andělem (1952)

No to budovatelské nadšení sráží tenhle film do průměrných vod. I když bez těch agitek je otázkou, zda bych byl ochoten hodnotit lépe. 50%

Anděl na horách (1955)

Komedie je to vcelku dobrá, ale jak já nenávidím tu zakomplexovanou tlustou slovenskou krávu! Ne nemůžu. 35%

Trainspotting (1996)

Po 21 letech to už není taková síla, ale v době vzniku to byla absolutní pecka. Skvělá titulní píseň, skvělí všichni herci, kontroverzní téma, to bylo jak zjevení. Já si to zase po letech dal a pořád skvělý. 90%