• Krátkometrážní

Zázraky z nebe (2016)

Fascinují mě tu ty komentáře, které se zaměřují čistě na náboženskou tématiku a kvůli tomu film odepisují. Přijde mi, že tu většina z nich totiž vůbec nepochopila jeho smysl. Vzhledem k tomu, že je podle skutečné události, podle skutečné rodiny, která tento příběh opravdu prožila, asi lze těžko vytýkat, jestli se modlili moc nebo málo, jestli se chovali správně, nebo byste se vy na jejich místě zachovali úplně jinak… Myslím, že nikdo by nebyl v klidu, kdyby mu umíralo dítě a je úplně jedno, jestli jste křesťan, muslim, ateista nebo pastafarián. Ano, je to křesťanský film, protože ti lidé křesťané prostě jsou. Ale taky je to film o víře jako takové, o duši, o propojení, o mozaice života a bytí, kterou byť malými střípky skládáme společně s druhými (stačí někoho potkat a můžete mu svým střípkem změnit život) a v neposlední řadě také o fungování těla a mozku – vážně by dokázala rána do hlavy z 9 metrů člověka ze dne na den uzdravit? Kde je pak ta hranice mezi medicínou (za kterou člověk platí tolik peněz, aby vás poslali domů s tím, že vám nic není a vy měsíc na to zemřeli na metastáze) a tzv. spontánní remisí? Není to poprvé, co se takový zázrak stal, tak jak je to vůbec možné? … Souhlasím, že ohledně utrpení holčičky toho bylo ve filmu hodně a o uzdravení naopak poměrně málo (podle jejích skutečných výpovědí), ale chápu to, protože o to víc to člověka posadí na zadek, když se do té bolesti vžije. O to větší kontrast onen bod zlomu ukazuje, když ani samotná věřící matka nechtěla uvěřit doktorovi, že je holčička skutečně zdravá. Takže všem hnidopichům tady bych doporučila, aby si film pustili ještě jednou a zkusili se podívat i trošku dál, za hranici vlastního omezení ;)

Slunečná - Indiánské odpoledne (2020) (epizoda)

V jeden den je Týna obětavá přítelkyně, co shání svému milému psychiatra a na druhý den se s ním rozejde, protože její pomoc odmítl a řeší svá traumata způsobem, který jí se teda nelíbí. Tak si hlavně nezapomeňte sjednat elektřinu od Innogy a nechat se zaměstnat u Modré pyramidy.

Slunečná - Další těhotná (2020) (epizoda)

Kdyby se furt všichni navzájem neposlouchali za dveřma, tak by byl ten život úplný ráj, kde by všem všechno vycházelo. Ale protože by pak telenovelu nešlo dál prodlužovat, tak tu naštěstí je zvědavých uší v každém díle pořád dost.

Slunečná - Děti v ohrožení (2020) (epizoda)

Tak pěstírna houbiček nevyšla, ale naštěstí Janek sype nápady z rukávu. Láska z mládí nepozná, v jakým že to podniku Róza dělala, dokud mu to neřekne uklízečka v kanceláři ředitele, kam si přišel pro nostalgický fotky. Aspoň má profesor cestu zase volnou. Julča si už malovala svou budoucnost jako kelebrita, ale bohužel, pořád o ni opravdu stojí jen ten veteřinář, který chudák musí čekat na to, jestli jím konečně už vezme za vděk. Sylva si propočítala, že mít pivovar je lepší než lihovar, a tak chce Vildu zpátky. Pak jí ale stačí 30 000,- od Lídy a svatba se Štěpánem je zpátky ve hře

Slunečná - Výzva s výstrahou (2020) (epizoda)

No panejo, která svobodná žena by si nepřála, aby se objevila její první láska z mládí a okamžitě začali tam, kde tehdy skončili, aniž by o sobě během těch 25 let mezi tím cokoli věděli? Ale hlavně nezapomeňte mít v telefonu aplikaci Innosvět, abyste mohli sledovat váš přeplatek, nechcete být přece větší vidlák než místní štamgasti.

Přes prsty (2019)

Jasně, je to trochu sexistický. Jasně, je tam pár otřepaných frází a vtipů. Jasně, film sází na herecké obsazení a sexy ženská těla běhající v písku (pochybuju, že by film zaujal stejně, kdyby šlo o volejbal někde v tělocvičně). Ale ve srovnání například s trilogií Babovřesky nebo filmem Zoufalé ženy dělají zoufalé věci některá hodnocení tady fakt nechápu. Nepopírám, že moje hodnocení možná zvyšuje fakt, že pro Petru Hřebíčkovou mám prostě slabost a koukat na ni je radost sama o sobě, ale já se u toho opravdu i od srdce nasmála, a to je přesně to, co od komedie čekám. Příběh to mělo, humor taky a Langmajer je sázka na jistotu, co víc si přát.

Coco Chanel (2009)

Jelikož jsem se o Coco Chanel nikdy nijak nezajímala, byl pro mě film vlastně takovým příjemným dokumentem. Na druhou stranu, vědět o ní alespoň něco málo, asi by mě naopak těžce nebavil. Natočit skoro dvě hodiny o jejím mládí a přesně v bodě vystřelení kariéry to utnout, aniž by bylo cokoli zmíněno o tom, jak se vlastně od klobouků dostala k oblečení, o parfémech nemluvě.. Prostě obrovská škoda takto utopit film o ambiciózní legendě.

Dumbo (2019)

Co se týče Dumba, nikdy jsem nečetla knihu a nikdy jsem neviděla originál. Možná díky tomu se mi tahle pohádka fakt líbila a vůbec mi nevadilo, že je věnováno tolik prostoru i klasickému hereckému obsazení. Dumbo je krásně roztomilý, scény s jeho maminkou jsou dojemné, nechybí tu boj mezi dobrem a zlem, týrání zvířat v cirkusech a samozřejmě happyend a láska. Být dítě, sjedu si to klidně třikrát dokola.

Děda (2016)

Tento film nelze vůbec hodnotit jako film a už vůbec ne jako komedii. Jako dokument o valašském prostředí, historii a tradicích ale dobrý. Sice jsem sama, ačkoli jsem z Moravy, měla místy problém rozumět, právě i proto se mi to líbilo. Aspoň je krásně vidět, že i když jsme jedna země, stejně si tu žijeme každý tak nějak na svým písečku a co je za hranicemi našeho města je jako za sedmero horami...