Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Zrovna jsem si ublinkl, musím se odhlásit.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

"...znova jsem přepnul program, na vobrazovce běží lotr, za ním v rozepnutý košili Nick Slaughter, vsadím se, že ho studenej pot polije, až se dozví, že ho v příštím díle zabije MAFIE." Vždyť to byla pořádná klasika. Lepší než Bejvoč.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Špičkový seriál, který - bohužel - od druhé poloviny vážne ztrácí. Škoda.

MacGyver (1985) (seriál)

ProBůh, ja kvůli tomu nechodil v létě ani ven! 5/5

Vyšší princip (1960)

Ani vyšší princip mravní mě nedonutí dát filmu pět hvězd. Z filmu jsem měl pocit jakési zrady, když jsem stále čekal na nějakou konečnou gradaci. Možná jsem už vymletý všemi těmi válečnými dramaty o lidské odvaze, ale toto podání Vyššího principu mě prostě zklamalo, možná tím, jak je to nafouklá bublina. Věřím, že kniha by si oněch 5/5 zasloužila, film však nikoliv. Myslím si, že si z něj za měsíc nebudu nic pamatovat.... Co mi přidává do plusu je tak krása mladé Brejchové a věta o tyranu. 3***

Afrika I. – Z Maroka na Kilimandžáro (1952)

Tady byl svět ještě v pořádku, tvrdím. Jaký kouzelný závan nám proběhl po zádech, když jsme v chlapeckých letech slyšeli slova těchto dálek, ozývá se ve snímku. A mě z těchto vět a záběrů běží mráz po zádech též, celých 60 let po natočení.

L'étoile de mer (1928)

Man Ray byl básní R. Desnose zcela unešen. Není divu, když ji poprvé četl opilý. Adaptace se mu povedla natolik, že byl film promítán po celé Evropě. Sám básník Desnos si ve filmu zahraje druhého muže, jenž přichází do scény.