Vraždy v Kitzbühelu (2001) (seriál)

Já mám na kriminálkách rád to, jak se řeší politicko-společenská témata typu rasismus, znásilnění, terorismus, nemoce lidí, atd., nebo motivy vrahů typu, jak byli pod tlakem nebo týráni a oni už toho měli dost a tak zabíjeli, nebo motivy typu, že se mu na někom něco nelíbí, nebo hodnotový motiv. Ale tady je to jenom o lidech, co chtějí víc peněz, či jak se rodina hádá o dědictví a takové více obecné témata bez společenského nádechu. Takže se mi to nelíbí.

Panika v městečku (2009)

Celý seriál je jen o tom, jak figurky běhají sem a tam a je to pořád o tom samém, nebo někdy i bez děje

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

V létě 2009 jsem tenhle seriál měl na tuto období za srdcovku. To, co se Alovi dělo, mě bavilo. Ale pak se to u mě kazilo ta postava Marcy D Arcy, kombinace radikálního feminismu s konzervatismem bylo na mě dost. Ale dnes bych se rád na ten seriál díval.

Drsný Harry (1971) odpad!

Když jsem to sledoval, ten konec jsem ještě pochopil, UPOZORNĚNÍ SPOILER: proti zločinci to byla jen sebeobrana. Ale jeden zdejší komentář, že se má kriminálníky zabíjet bez soudů a zlý liberální systém, atd., tak tímhle tenhle film u mě zazdil.

Šmoulové (2021) (seriál)

Dějově je to výborné, něco jako starší Šmoulové v první řadě, ne zbytku. Ale co se mi na tomto seriálu vůbec nelíbí, je dabing. Až na Taťku Šmoulu, Gargamela, Strašpytla a Truhlíka, jsou všechny, ale fakt všechny postavy mají nevýrazný, splývající se hlasy, buď to, anebo ten typ postavy, která by měla dříve charakteristický, dopělácký hlas, má mladý nevýrazný, které jsem dříve měl problém identifikovat. Nestačí, že v dabinzích z posledních let nemůžu ve filmech, které sleduji, slyšet své oblíbené dabéry ze starých Šmoulů, Medvídka Pú a dalších seriálů, i když stále dabují dodnes či donedávna, ale ještě musím poslouchat hlasy, které se splývají a opakují se v každém filmu, i tam, kde se nehodí. To už i dabingy z 00. let či do 2015 měly hodně výrazných hlasů, i když se mi, až na pár, to zbarvení nelíbilo. I v novém dabingu starých Šmoulů se našly pár hlasů, které se mi líbí. V nových Šmoulích ale Gargamel při křičení zní jako Jiří Císler. A dějově je to zábavné.

Super Agent Jon Le Bon (2020) (seriál)

Líbí se mi na tomto seriálu, že na to, že je to akční dobrodružný seriál, ani nemusí dávat dlouhé velmi napínavé a dobrodružné zápletky, ani nemusí dávat moc kontinuit, a ani to nemusí být moc dlouhé. Stačí pár minut a dají do toho hodně akce

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Od mala jsem se na to díval. Ale dlouho, osmnáct let, mě nebavilo to zpracování. Nebyly tam ty zvukové efekty jaké byly třeba ve Flintstoneových či Scooby-Doo, apod. I když jsem to sledoval mnohokrát v dětství, nevnímal jsem obsah, jen dabing, prvky situací. Ale od roku 2018 jsem si silně oblíbil to zpracování. Zbožňuji u starších dílů ten styl kresby, plynulost animací, rychlost pohybů, ten zvukový efekt při silných nárazech, co zní jako výstřel pistole. Dabing Aťky Janouškové na Jerrymu je pro mě něco jako pro ostatní její Včelka Mája. Dále dabing těch různých myší a káčátek a Mammy Two Shoes jsou moje oblíbené. Zbožňuju také u toho žánr groteska, i u jakékohokoli seriálu a filmu z jakékoli země původu. Je to u mě mezi nejoblíbenějšími seriály za můj život, společně s komiksovým Kačerem Donaldem, televizním Looney Tunes, Šmoulů, Medvídka Pú a Kocoura Cliffa. Tak to mám to všechno rád, že nesnáším názor, že TJ a další podobní je moc drsný, nevhodný, ve smyslu jako grotesknost obecně, ne některé konkrétní scény. I všechny pozdější série i pokračování jsem přijal, třeba Tom a Jerry Kids první a druhé řady jsou moje oblíbené. Ale i ostatní, včetně ty české série od Gena Deitche.

Soudce Alexandr (2017) (pořad)

Zbožňuji ty české verze všech těch policejních a soudních reality show, protože mě baví na tom ty hádky, rvačky, řešení politicko-společenských témat. Pro mě hádky, i ve skutečném životě, jsou pro mě něco jako pro druhé komedie. Tady Soudce Alexandr je víc rozjetý. Soudce je emoční, má expresivní slovník, lidé se víc perou na místě, nejenom hádají, oproti tomu je Soudkyně Barbara víc formální.

Brickleberry (2012) (seriál)

Omylem jsem přepnul na kanál tehdy pojmenovaný Prima Comedy Central a líbily se mi ty některé situační gagy typu, že se dva chlapi perou a medvěd to pochopí jinak, či zápletka o tom správcovi parku a vztahu s čerstvou osmnáctiletou. Ale dívat na v každém díle na to, jak tam teče krev, jasně červená krev, která mě znechucuje, to ne. Ale odpad tomu nedám. Už mi takovéhle pořady neznechutí jako celek.

Bugs Bunny: Pěkně vypečený králík (2008) (video kompilace)

Zbožňuji Looney Tunes celkově. Tyto díly ale stejně se vysílaly také jako součást Hitparády animáků na dnes již zaniklé televizi Tuty TV. A stejně jako u "Kačer Daffy a jeho kamarádi" či "Veselé příhody prasátka smolaře", tak i zde tu kazí dabing. Já nejsem dost náročný na úroveň dabingu, ale tohle bylo ten nejhorší český dabing, jaký jsem slyšel. Ta úroveň už je jakoby ani nebyl běžný český dabing, ale spíš ruská překrývačka či práhlasý dabing. Tímto u mě tyto díly nedávaly žádnou nostalgii, oproti dílům z kazet z 90. let, či ČT dabingu, dokonce i díly LT vysílané na Barrandově v 2012 byly na úrovní blíž k ČT. Ale samotné díly a seriál výborný.