Legenda o sovích strážcích (2010)

Velmi realistická animace, jako kdyby to bylo skutečné. A proto ty zvratky na začátku bylo dost nechutné, ty napínavé scény při bojích a smrt na konci je dost strašidelná na děstký film.

Santa je pořád úchyl (2016)

Zápletka byla dost jednoduchá a ohraná. A takovou smršť vulgárních slov, na každé větě, jsem už dlouho neviděl, leda na internetu diskuze, Ale mě to nevadí.

Obecná škola (1991) odpad!

Jako dítě jsem to dostkrát viděl a nevadil mi ten film, pro mě jako mnoho dalších filmů. Ale od roku 2011 se mi začalo znechucovat na tom téma fyzické tresty ve škole. Kdybych tohle měl zažít i za blbosti, tak bych akorát měl ještě větší vztek v životě a mohlo by dopadnout, že bych fakt na někoho zaútočil, a to přitom zastánci fyzických trestů argumentují právě boji proti hulvátskému chování. Nemluvě o tom, že může se stát, že učitel bude tolerovat šikanu žáka spolužákem a ještě trestat rákoskou toho týráného, takže nevidím na fyzických trestech boj proti šikanám i mezi žáky.

Happy Tree Friends (2006) (seriál) odpad!

Bohužel jsem měl možnost to vidět vždy u počítače vrstevníků, kteří to pouštěli. Mě se hnusí v jakémkoli filmu už jen jediná taková scéna, jediné gore, v případě kreslených filmů pro dospělé i pro děti, či dětských seriálech, komiksech, a bláznivých komedií, i jedinou kapku krve. Ale tenhle seriál, a nejeden další, je celý jenom o takové brutalitě. Bohužel ale nemusím chodit daleko. Dnes vidím i v některých dílech Spongeboba také např. stažení z kůže, V Dobrodružství tučňáků pro malé děti, krvavou vodu, ve Čtyřlístku pobodání s krví a to autoři a fanoušci komiks kritizují grotestkní násilí, které i v tom Čtyřlístku se objevuje. Ale bohužel věci jako roztrhaná postava, až jí je vidět kostra a další věci vidím i u žánrů, kde bych do do předloňska nikdy nečekal.

Svědek obžaloby (2016) (TV film) odpad!

Podle upoutávek z Primy mě zajímalo to téma, jak podezřelí ze zločinu v dřívějších dobách byli týrání, což je téma které mě zároveň vytáčí. Celé to bylo jen o týrání. Ale ten konec, to si budou někteří diváci myslet, že si to z některých důvodů ten podezřelý zasloužil. Takže se mi ten film nelíbí.

Pink Panther & Pals (2010) (seriál)

Sice je to velmi věrné původnímu Růžovému panterovi, a to málokterý kreslený film má věrnost k těm starýn, ale nějak mi dělalo problémy to vydržet se dívat. Asi kvůli sterilnosti kresby a barvy. To se mi spíš líbí ten původní Panter.

V peřině (2011)

Na tom filmu se mi vůbec nelíbil ten obraz, zvuk a styl hudby, málem jsem si to spletl se zahraničním filmem. V posledním desetiletí se ty české filmy zdají zpracováním takové více nové americké, i kdyby ten námět byl typicky český. I v českých filmech z devadesátých let měly svůj český styl, i když hodně odkazovaly na americké prvky (Byl jednou jeden polda, Z kamarádem do deště 2). I v německých filmech mají pořád svůj styl filmu, a to přitom tam mají amerických filmů mnohem víc a už hodně dlouho.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Jelikož moje rodina sledovala ten pořad a všechno, co NOVA vysílala, tak jsem to taky viděl celé, i když mě telenovely tolik nezajímají. Ten začátek se znásilněním Šeherezády jako dluh za pomoc se mi hnusil, v jednom období po dosledování toho seriálu se mi dokonce ten seriál hnusil. Ale zase ty díly s Edou, jak ona se mstila za všechno, co jí kdo uškodil nebo ukřivdil, byly zajímavé zápletkou.

Pinocchiova dobrodružství (1996)

Jako tříletému se mi ten film zdál až horrorový. Ta scéna, jak mu roste nos, nebo ten vnitřek velryby, bylo na mě tehdy dost.