Pat a Mat - Výlet (1984) (epizoda)

V rámci Večerníčku oblíbené. I když mám raději Čtyřlístek než žánr Večerníčky, jelikož se mi, až na Pata a Mata, nelíbí to zpracování. Ale na tomto seriálu mě inspirovalo sledovat kvůli těm různým pádům a nehodám, atd. A ještě se mi zde líbí hudba z dílů z roku 1984.

Rainbow Brite (1984) (seriál)

Na tom seriálu strašně zbožňuju tu filmovou hudbu, která se mi zdá, stejně jako u Heathcliffa, kterého skládal stejný hudebník, taková hodně zvláštní styl hudby. Takový syntetický a přípomínající, jakoby by byl spíš pro evropské a východní filmy než pro americké koprodukci. Velmi se mi líbí samotné melodie a zároveň syntetické melodie.

Vadí nevadí (1998) (pořad)

Nejlepší byly ty skeče se zajícem s rohama, jak tam furt dělal triky a naschvály pro obranu.

Lovci trolů: Příběhy z Arkádie (2016) (seriál)

Na tom seriálu se mi líbilo hlavně ty různé vymoženosti typu lehká váha nadzvedá do vzduchu či zastavení času.

Psi (1979) odpad!

Ano, sebeobrana je v pořádku. Útoky psů je pro mně spíš legrační, než surové bodání. Ale že každý cizinec a vůbec kdokoli je napadán, ještě než se prokáže vina, a zastrašování, to už je moc. Je hrozné , že když je někdo pro presumpci neviny pro podezřelé, nebo proti kolektivní vině a mučení, tak je brán za zastánce migrantů, atd., ale když někdo už opravdu schvaluje skutečné útoky (znásilnění, vražda, terorismus ...) některých migrantů, že to je prý "protest proti zkažené Evropě a zkorumpovaným politikům", tak to ještě dostanou olajkování či podporu! Takovéhle názory mě ve mně vyvolává vztek!

Uhranutá mysl (2014)

Asi jeden z posledních béčkových thrillerů z Prima Love, co vysílají o víkendu, který jsem se kouknul. Ty zápletky těch filmů byly zajímavé (ušití boudy, posedlost, ...), ale všechny, kromě těch evropských a některých kanadských, byly pořád jen o tom samém, takže mě to přestalo bavit. Až zde jsem si uvědomil, že to nejsou dramata, ale thrillery. A ty thrillery ve smyslu, že se tam furt honí a střílejí, mě už vůbec nezajímá.

Balin (1993) (seriál)

V rámci Hitparády animáků je to pro mně jeden z nevíce oblíbených seriálů. Líbí se mi ty naschvály Balina a melodie seriálu. Obvykle se hodně opakuje, jako u jiných prvních pořadů Neptuno Films, ty samé výrazy, pózy... obvykle. Některé pozdější díly mají už méně opakující se témata, v dílu s bazénem bez vody je úplně jiná hudba, než ta samá dokolečka opakující se, ta se mi moc líbila, podobná k té z Kocoura Cliffa. Pak díl se zubařem, jak jeden pacient jde dovnitř, je dost hladká animace. Ale jeden konkrétní díl... ten se zazděním Balinovy myší díry v kanceláři a následné zazdění dveří od kanceláře (vysílán naposledy v 7.5.2018 na Tuty TV před koncem dílu Hitparády animáků)... je absolutně nejlepší díl. To oproti němu jsou většina ostatních jen furt o tom samém! Ta rychlost, hutnost toho dílu, hlavně animace (!) je na Balina jak zjevení! Tak hladká a rychlá animace, už mi vlastně připomínala původní díly Toma a Jerryho, některé úseky Šmoulů od 1. až 5. řady či některé jiné seriály z dob Golden Age Animation. Jedna z mých nejvíce oblíbených typu animace vůbec.

Jake a piráti ze Země Nezemě (2011) (seriál)

Ten kapitán Hook je charakterem jak Gargamel, konečně takový záporák. A já blbec se na to ze začátku nekoukal, protože jsem se nechal ovlivnit zdejšími komentáři.

90’ ČT24 (2016) (pořad)

Poslední měsíce sleduji každý den ČT24. jako na protest těm, kteří na ní nadávají. Akorát mě tam dost štve ty otázky od diváků, které jsou mnohdy až radikální (typu "trestný čin proti rasismu by se měl zrušit, aby bylo méně vězňů", "vězni se mají bát vězení" (asi, že mají být tam mučeni), "Máme presumpci neviny, Babiš vyhrál volby, takže máme to respektovat" (asi držet hubu), ...). Prej "mainstreamové názory", "cenzura protestů, pravdy"... Kdyby nebylo opačné odpovědí hostů na takové otázky, tak bych se už na to nekoukal a dal odpad.

Exploziv (2015) (pořad)

Já většinu věcí, co sleduji, nevyhledávám, takže mi nesedí, jen kvůli chvilkové zábavě stahovat a sledovat na internetu lecjakou věc. Kdyby internet plně nahradil televizi (a dále mobily nahradily stolní počítače), tak bych se nudil a sledoval v podstatě jen tu hrstku oblíbených pořadů, které mám ohodnocené čtyřkou. Jsem tedy rád, že občas dají ty věci do TV. Ze začátku (2015) dávali v podstatě jen samé autohavárie, kdyby nebylo těch komentářů vyprávěče, bylo by to nudné. Pak už dávali samé zajímavé věci, třeba o nemocích a projevech. Nebo ty činy, které bych ani nečekal, že by vůbec existovali - že v africe černí afričané rasově diskriminujou ještě černější spoluobčany. Nebo, že v Salvadoru i nechtěný, samovolný potrat je automaticky úmyslná vražda na doživotí. Pak byly ještě zajímavější a legračnější témata, oproti Divoškám, až groteskní scény - jako malý pes honí medvěda, velký pes si málem odnese koťata , matka kočka ho škrábne a vyžene. Akorát tam některé témata, jako transexuálové a živé panenky Barbie a Kenové , se pořád opakovali.