Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 22.4.2018  22:59
    Rise - Pilot (E01) (epizoda) (2018)

Po pilotu musím říct, že tu dlouho nebyl seriál, který by se mi tak moc trefil do noty jako Rise. Téma, nálada, herci a hudba. Téměř vše tu funguje přinejmenším dobře a kdyby to bylo deset - dvacet minut delší, nezlobil bych se, jelikož se do finiše spěchá trošku rychle. Zatím tu ale před sebou mám poměrně solidní rozjezd a opravdu se těším na další epizody.

• 16.12.2016  16:43

Jiné, špinavější Star Wars a nutno podotknout, že velmi podařené. Mé pocity z filmu jsou sice víceméně emotivně zabarvené tragickou Epizodou VII, nicméně i bez toho si myslím, že se jedná o film skvělý. Někteří by mohli namítnout, že postavy jsou nezajímavé. Já sem byl s tímto faktem naprosto ok, kvůli podstatě filmu. Ano i zde se objevuje Edwardsův nešvar toho, že se celý film v podstatě do finále neděje nic vyloženě zajímavého stejně jako u Godzilly. Já patřím k té partě lidí, kterým se nová Godzilla líbila a naprosto stejně sem to měl i tady. Na film se vyloženě dobře kouká a přesto, že se nic moc neděje nestačíte se nudit. Závěrečná půlhodinka vám to vyloženě perfektně vynahradí. A posledních 5 minut?? To je vskutku fanservice jak má být.

• 9.7.2015  20:33
    Scream (TV seriál) (2015)

Tak tohle mě upřímně moc příjemně překvapilo. Nečekal jsem,že by MTV mohlo dodat nějaký dobrý seriál a už vůbec ne slasher a už vůbec ne slasher z vyčerpaného univerza. Ale ono ejhle. Scream TV series je opravdu kvalitní seriál a světe div se i s poměrně super postavama a herci. Samozřejmě jede se ve stylu starého Screamu tedy: narážky na ostatní horory, sexy rostleskávačky, chytří geekové a tak. Ale jako seriál to funguje velmi dobře. PS: Musím zmínit skvělý,znepokojující soundtrack. 2. Sezóna byla jako celek o chlup horší ale pořád stejně dobrá a zábavná a rozhodně si mě získala závěrem,který byl oproti 1. sezóně vyloženě zajímavý a docela i překvapivý.

• 25.9.2015  20:04
    Scream Queens (TV seriál) (2015)

Prostě fámozní :D Dlouho sem se u seriálu tak nezasmál.

• 8.8.2016  20:21

Suicide Squad dále jen SS (příhodná zkratka). Banda outsiderů je povolána do zbraně aby opět byl zachráněn svět a nastolen pořádek. Bohužel i tady je docela vidět snaha DC o dohnání Marvelu a vše je poněkud uspěchané a pokud nejste čtenáři komiksu asi se budete trošku ztrácet. Tento problém se mě však netýkal a bral sem to s klidem. Akce byla natočena, jak jsme od Ayera zvyklí, velmi bravurně a hlavně zábavně.Všem postavám je věnována jakás takáž péče (Deadshot a Harley jsou v popředí) a hlavně vás baví. Co mi ale vyloženě nesedlo byl Jared Leto aka Joker. Dle mého názoru byla jeho postava už příliš Over the top. Samozřejmě je ještě brzo soudit jestli tato postava má co nabídnout, přeci jen prostoru měla po málu, ale nevím jestli ho chci vlastně vůbec ve větší roli vidět. Ode mne tedy film dostává I70%I

• 1.2.2020  20:16

Po prvních dvou epizodách jsem se trochu obával toho, že druhá série vznikla pouze jako zbytečná a nastavovaná kaše, která měla za úkol uspokojit velkou část fanoušků tím, že konečně dá dohromady hlavní dva protagonisty. A ani nevíte, jak moc jsem rád, že jsem se neskutečně mýlil. Od půlky sezóny se seriál stává "zralejší" a do poměrně pohodové podívané háže temnější prvky reality. Samozřejmě se nenechte zmást, pořád se jedná o dílo převážně feel-good ražení, nicméně přeci jen je o něco méně "teen" než sezóna první. Příjemným faktem je posléze i to, že i nově příchozí postavy perfektně zapadnou do zbytku ansámblu, jenž už dávno milujete. A ačkoliv se té třetí série přeci jen stále bojím, jelikož opravdu nechci, aby to dopadlo oním cukrkandlovým koncem, tak jsem na ní vlastně docela zvědavý.

• 12.1.2021  20:14

Chloë v mých vlhkých snech figuruje už od prvního Kick-Ass, kdy s přibývajícím věkem (a respektive i dosaženou plnoletostí) se z ní stala pravděpodobně nejkrásnější nová ženská tvářička v Hollywoodu, která se mohla chlubit i tím, že umí hrát (k dokonalosti ji už chybí jen nějaký pořádný full-frontal). Žel, od této její "průkopnické" role se ji nedaří příliš odpoutat, přičemž se povětšinou objevuje v projektech, které jsou buď průměrné (Carrie) či přímo špatné (Listopadoví vrazi či Pátá vlna). Shadow in the Cloud posléze není moc výjimkou, ačkoliv se rozhodně řadí do té lepší kategorie. Premisa filmu přitom slibuje neskutečně zábavný nápad s naprosto přepálenou akcí, která by se mohla řadit třeba k Overlordu. Jenomže zábavnost filmu nebyla ani zdaleka tak vytěžena, jak by mohla. Ono to sice pořád má skvělé tempo, akční sekvence jsou velice fajn, přičemž extrémně střídmá stopáž se postará o to, abyste se nestihli nudit, ale přeci jen to mohlo být ještě o ždibec víc ulítlé a rozhodně by neškodilo, kdyby se to bralo trochu méně vážně. Co si nicméně zaslouží slova té největší chvály, tak je hudba. Ale ono když se někdo inspiruje u mistra Carpentera, tak to nemůže skončit špatně, že? Takže trochu škoda z né úplně využitého potenciálu, avšak nuda u toho zase nehrozí.

• 21.7.2016  20:25
    Sing Street (2016)

Tak ani Civil War, Revenant či H8 nejsou zatím nejlepším filmem roku, ale je to takový docela nenápadný film o lásce, přátelství a rodině. Sing Street je vyloženě feel-good movie jako Begin Again. Baví vás ho sledovat, baví vás ho poslouchat a prostě...já vlastně ani nemám slov. Koukněte na to! 98%

• 11.9.2017  20:51

No to zase jednou byla ptákovina. FF formát se dávno vyčerpal již u série REC (kde byl taktéž použit asi nejlépe), nicméně vidina autorů, že za málo peněz vydělají slušný balík, pořád motivuje točit nové a nové filmy z tohoto sub-žánru. Skinwalker Ranch však bohužel patří k těm slabším. Nezmiňuji již klasické, že je celý film v podstatě nic nevidíte díky ruchům, jenž mají za úkol, vyvolat v divákovi pocit autenticity. Nemusím snad ani říkat, že to navozuje pocity opačné. Nicméně je fakt, že tu zde byly alespoň nějaké herecké výkony, ne jako v ostatních filmech této kategorie. To však nemění nic na faktu, že to byla nuda k uzoufání.

• 3.12.2020  21:39

Christopher Landon ukázal cit pro zábavné mordovačky už při Skatuově průvodci zombie apokalypsou, přičemž ho následně jasně umocnil i s Všechno nejhorším (hlavně jedničkou, dvojka byla už spíše zbytečná). Nyní přichází s dalším zábavným snímkem, který po vzoru předchozích jeho děl opět kombinuje hororový žánr s komedií, kdy tentokrát přijde řada na výměnu těl, obdobně jak to známe třeba z Freaky Friday (podobnost názvů zjevně není náhodná). Hlavní hvězdou je zde samozřejmě Vince Vaughn, u něhož jsem po těch jeho vážnějších rolích uvítal, že se navrátil do odlehčenějších vod, přičemž tady si svou roli středoškolačky v těle sériového vraha naprosto užívá a krade si každou scénu pro sebe (ale i ostatní mu zdatně sekundují). Velice příjemně potěšily i správně krvavé mordy, takže si své užijou i přívrženci klasického slasheru (ačkoliv tu samozřejmě prim úplně nehrají). Filmu se sice nevyhnula některá hluchá místa, avšak díky dobře zvolené stopáži to utíká a baví téměř neustále. Pokud se vám povede naladit na stejnou notu, jakou film udává, tak by se ve skutečnosti mohlo jednat o ten nejzábavnější letošní snímek, což ovšem díky koronaviru není úplně těžká laťka k překonání. Takže za mě slušných 8 z 10, protože tyhle látky jednoduše můžu.

• 11.2.2015  09:54
    Slídil (2014)

Donnie Darko hraje Donnie Darka ve filmu bez Donnie Darka. Tento počin stojí a padá na výkonu Gyllenhaala, který tu hraje více drsnějšího Donnieho. Jake je zde bez jakýkoliv výhrad famozní a bez problémů utáhne celý film. Snímek oplývá úžasnou atmosféru, je krásně nasnímán a zajímá vás od začátku do konce. Bohužel jsem se nemohl zbavit pocitu, že tomu všemu chybí ty pověstné "koule".Trochu atypická "oscarovka" od které dostanete přesně to, co čekáte.

• 22.7.2016  11:58
    Smrtgasmus (2015)

Fanoušci Evil Dead a Metalu budou rozhodně nadšení. Ostatní dostanou docela slušnou porci gore a humoru, ale chápu,že to mnohým nesedne.

• 26.6.2018  21:34
    Smrtihlav (1998)

Smrtihlav je film, který připomíná proč je neskutečná škoda, že nové snímky od Proyase finančně propadli. Ten chlapec na to má a z režisérského hlediska mu opravdu nelze nic moc vytknout. Temnota, deprese a strach je z klaustrofobických uliček Dark City cítit z obrazovky až k vám do obýváku a ihned jste vtáhnuti do Johnova příběhu plného záhad a překvapivých zjištěních. Herci zde hrají jako o život, scénář vás stále táhne dál skrze celý film bez zaškobrtnutí až ke konci, který je správně silný, aby ve člověku nezanechal pocit neuspokojení. Za mě jasných 90% a rozhodně doporučuji všem!

• 1.5.2019  21:56

Takový Orel Eddie z wrestlingového prostředí. Výborný oddychový film, kterému do karet hraje především výtečný casting (Florence Pugh a Vince Vaughn užasní). kde všichni do svých rolí naprosto sedí. Snímek není ani příliš dlouhý, takže se člověk nedočká ani žádných výrazně hluchých míst. Dále se tu perfektně pracuje s emocemi, které po vás loudí přesně tam, kde je loudit má a na konci budete Paige neskutečně fandit a možná vás to donutí i k tomu, aby jste shlédli nějaký ten zápas i v klasické WWE. Nemohu ani nijak moc uvěřit, že to vzniklo v WWE Studios, jehož produtky nejsou kdoví jakými klenoty kinematografie. Tohle se ale povedlo a takovou biografii "The Rocka" bych si taky nechal líbit. Takže za mě velmi příjemných 85% zaokrouhlených nahoru.

• 6.7.2017  22:46

Předem musím říct, že nová Spideyho sólovka, ať už je to Marvelovka nebo ne ( dohady bych nechal na jindy), není origin, i přesto že se tu dají najít některé jeho rysy. Každopádně Wattsův film se nejvíce podobá původním komiksům, kde Peter řeší problémy ve škole a jeho civilního života. Tato část snímku se povedla. Co se ale nepovedlo je akce,která působí jako chudý příbuzný snad všeho, co jsme mohli tenhle rok v kině. Je podivně rozbředlá a mdlá. Ničemu ani nepomáhá delší stopáž, díky níž vyniknou hluchá místa a tedy nastoupí lehká nuda v sedadle. Nicméně celý Spideyho příběh zachraňuje skvělý Holland a božský Keaton, který si svou roli patřičně vychutnal a jeho Vulture, je asi nejvýraznějším zaporákem MCU. Bohužel zbytek castingu je spíše mimo. MJ afro-amerického původu bych zkousl, ale indický Flash Thompson byl na mě již příliš. Kolem a kolem 70% hlavně za hlavní duo.

• 18.11.2017  22:10

Naprosto dokonalé dílo. Formální stránka plná krásných krajinových záběrů, je doplněna vyloženě úžasným obsahem. Příběh o vzdoru a snech, jenž na konci nenechá ani jedno oko suché. Robin Williams předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry ( a že takových výkonů bylo) a mladičký Ethan Hawk je jen třešnička na dortu. Společnost mrtvých básníků je opravdu film, ke kterému je dobré se čas od času vracet. 100%

• 17.7.2019  14:20

Nejumírnější a pravděpodobně nejlepší "rogenovka". Víceméně se jedná o klasickou romantickou komedii, která je okořeněna naprosto skvělým castingem, kde Theron tu političku bude věřit a Rogena si člověk víceméně ihned oblíbí. Zároveň mezi nimi je naprosto uvěřitelná chemie, která filmu opravdu pomáhá a díky níž v pohodě uběhne i ta lehce přestřelená stopáž.

• 14.12.2017  00:07

The Last Jedi pokračuje ve vyšlapané cestičce, která zbyla po Abramsovo předchozí epizodě a je fajn, že je to dost jiné a Johnson se nebojí skoro až experimentovat. Neortodoxní přístup k sérii tak rozhodně chválím a doufám, že se ho dočkáme i v jiných, budoucích dílech této značky. Jenomže to má dvě a půl hodiny a nová hrstka hrdinů na to prostě nemá. Rey je vyloženě otravná, Finn a Poe tam vlastně nic moc nedělají a tak nám zbývá pouze super Ren. Ale ani ten není schopný novou trilogii táhnout, ještě k tomu přihlédneme-li, že nás opouští staré tváře. Plus Disneyho evidentní snaha o další hračky ( okřídlená morčata fakt ne!) a celkovou větší "rodinnost", tomu všemu asi taky moc nepomáhá. Je to ale škoda, protože zrežírované to jen krásně, ale ten scénář! 65% EDIT: Po několika dalších zhlédnutí vše dozrálo a musím uznat, že tohle se opravdu povedlo. 85%

• 17.12.2015  20:00

Tak já jsem celkem rozčarován. Star Wars epizoda VII je opravdu spíš takový úvod a připravení půdy pro rozmáchlejší další epizody. Jak je zde napsáno chybí tomu jakékoliv emoce, jakákoliv osudovost. Čekal jsem něco víc, něco nového. V podstatě jde o Novou Naději přes kopírák s pár nápady. Final fight byl naprosto skvělý a přesně u něho sem si říkal, takhle to má být, takhle to má vypadat. 45%

• 16.7.2016  23:21
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Již po první epizodě mohu s klidným svědomím říci, že mě čeká ne ledajaký zážitek, ale dokonalý návrat do mého dětství. Do doby kdy u mě frčeli filmy jako Blízká setkání třetího druhu,ET či Thing. Tak dokonalé retro snad nikdo nikdy nenatočil. Seriál má snad vše. Kouzelným soundtrackem počínaje a skvělými hereckými výkony konče. Již opening scéna naznačuje něco vypiplaného. Tolik atmosféry sem dlouho neviděl a vyevokování nejlepších částí Znamení naprosto na místě. Dále se to jen zlepšuje a přesně jak je tady již několikrát řečeno je to Super 8 ale víc pro dospělé (tedy to co Super 8 měl býti především). Za mě zatím 100% uvidíme dále :) EDIT: Po shlédnutí celé série mé nadšení přetrvalo. Sice jsme se zbavili hororových prvků ale stále nám zůstala pořádná dávka nadpřirozena. Scénář byl zjevně napsán mistry. Obrovský plus pro mne byl závěr,který je dostatečně ukončený ale zároveň i dostatečně mysteriózní aby si ještě dlouho poté co Stranger Things shlédne nad nimi přemýšlel a dumal co vlastně bude dál.

• 4.7.2019  13:50

Dávka nostalgie je zpět a v plné síle. Linka se vztahem a "tatíkem" Harbourem naprosto luxusní. Z nadpřirozené části jsme toho moc neviděli a mě by ve skutečnosti vůbec nevadilo, kdyby jsme se jednou dočkali nějaké"spin-off" série, kde by se řešily jen vztahy mezi postavami, jelikož o ty jde ve Stranger Things především. Každopádně svižný začátek, který spolehlivě nabudí.

• 27.10.2017  22:54

Utekl rok a něco od skvělé první série pecky s názvem Stranger Things ze stáje Netflixu. Inu čekání to bylo dlouhé, nicméně fanoušci se konečně dočkali. No a nebudu dlouho napínat, je to opět nářez. Oproti minulému roku, dostáváme o jeden díl delší nálož, nicméně hned tady si trochu povzdechnu. Ten jeden díl navíc, je naprosto zbytečný a pokud by nebylo sedmé části, nic by se nestalo, ba naopak bych alespoň nebyl vytržen z tak perfektně budované atmosféry. To je však jen jeden, jediný flek, na jinak krásně čistém okně. Tempo se trochu rozvláčnilo, ale nechápejte to špatně. Nudit se nebude snad ani minutu. Oblíbení hrdinové se vrací v plné síle a s novými potížemi. Doplní je tváře nové, jenž ihned zapadnou mezi ostatní. Lovecraftovské monstrum je působivé, i když trestuhodně nevyužité. Soundtrack a feeling opět zpátky v "osmdesátkách", prostě vše na svém místě. Je to škoda, jak všechno zase rychle uteklo a musím čekat další minimálně rok na další řadu. Ale těším se jak malý. 95%

• 4.5.2017  18:53

Guardians of the Galaxy Vol. 2 pokračuje ve stejné rovině jako díl první. A to mu bohužel podkopává nohy. James Gunn je sice na režisérské sesli opět plný nápadů a co do vizuálu pořád dokáže vykouzlit malebné scenérie či psychedelické výjevy, které hrají všemi barvami. Scénáristicky to ale už tak moc nešlape. Nevím jestli jel Gunn pouze na půl plynu či mu ruku drželi producenti (asi známe odpověď), ale dialogové přestřelky nemají pověstný říz. Filmu taktéž oproti jedničce chybí větší míra osobitosti. Oceňuji,že se Strážci nevydali cestou většího rozmáchlejšího blockbusteru jako většina sequelů, avšak přepálená stopáž vás nechá si uvědomit, že se zhruba v půlce vlastně nudíte a čekáte jen na to velké finále, které přirozeně musí přijít. No a když přišlo tak se jednalo o klasický Marvelovský průměr. Co se týče postav tak vede suverénně Drax a Russel. Avšak je škoda, že třeba na Rocketa se vlastně ani moc nedostane. Pocit toho,že se jedná o vlastně druhý origin, mě pomalu celý film neopustil. 65%

• 29.6.2015  21:02
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Tak první sezónu považuji za jeden z nejlepších a nejlépe zvládnutých seriálů vůbec. Úžasná temná atmosféra ze které vám běhá mráz po zádech. Skvěle zahrané role v čele s dokonalým Matthewem. A jeden z nejlepších openingu vůbec. A civilní a velmi dobře zvládnutý závěr mě taktéž velmi potěšil. První Série= 100%. Druhá série je úplně jiná a velmi rozdílná oproti té první. Vymizelo zatahnuté počasí Louisiany a vystřídalo ho slunečno Kalifornie. Zápletka je pořád stejně zvrhlá a zapletená ale nemrazí vás až tak jako v první sérii. Ale upřímně není to vůbec na škodu. Je to sice jiné ale stále skvělé. Velmi dobře napsané dialogy a hlavní charaktery, které podtrhuje fakt,že v podstatě nejkladnejsi postavou je hlavní "záporák". Všichni herci hrají na stodeset procent a je to velmi vidět. Farell hraje už v podstatě svého nekladneho "hrdinu". Vince Vaugh hraje svoji vážnou roli taktéž velmi dobře a dokonce i Kitsh svůj part odehrává nadstandardně. Samozřejmě ale nejlepší postavou je dokonalá Rachel,která si svou drsnacku vyloženě užívá. (a nutno říci, že v této roli je opravdu sexy jako žádná jiná herečka) Druhá série= zatím 90% ( Dal bych i 95 ale to by nesměla být v druhém díle ta facka divákovi od tvůrců)

• 31.8.2020  13:37
    Tenet (2020)

Brilantně natočené prázdno. Přesně takhle by se dal popsat nejnovější film od mistra režijního řemesla Christophera Nolana, který svými filmy ctí stříbrná plátna, kdy se vždy jedná o událost, jíž si v biografech není dobré nechat ujít. To platí i pro Tenet, kdy je radost sledovat aktuálně probíhající scény, doprovázené působivou hudbou Ludwiga Göranssona. Stejně tak můžeme být rádi, že se nejedná o nový díl z nějaké velké franšízi, ale o originální námět, jehož svět je rozhodně zajímavý a věci, které se v něm dějou, jakbysmet. Jenomže podobně jako u předchozího Dunkirku je tohle všechno neskutečně odosobněné, kdy postavy jsou jen panáci na šachovnici, jejichž osudy, stejně jako osud zdejšího světa, vám budou naprosto ukradené. Je sice hezké, že místní události vám vypálí díru do hlavy, kdy dost pravděpodobně nepochopíte místní principy ani na druhé zhlédnutí, přičemž je třeba držet neustále pozornost, avšak když vás moc nezajímají místní postavy, tak nemáte ani příliš chuť snažit se, těm událostem na plátně porozumět. Takže ano, pořád se jedná o velkou událost, která by se měla oslavovat už jen pro tu poctivou filmařinu, avšak by bylo dobré, kdyby si příště Christopher ke psaní scénaře zase pozval svého bráchu (případně někoho jiného šikovného), jenž by z toho filmu udělal méně odtažitý kousek.

• 20.6.2019  14:21

Bohémský feel-good snímek, jenž vás svou ultimátní beztarostností a uvolněnou atmosférou na svém konci vypustí povzneseného a zcela očištěného. McConaughey si roli neskutečně užívá a ostatně i všichni ostatní jsi účast ve filmu pravděpodobně plně užili. Po Spring Breakers jde o kvalitativní posun, v němž se upustilo o některé zbytečné vážné prvky a jede se jen na klid. 85%< PS: Scénu s "delfíny" tesat do kamene.

• 31.7.2019  22:08

Scéna v letadle tuto epizodu vystřelila na plnou palbu.

• 18.12.2020  11:28

Poslední epizoda je sice ze dvou třetin cringe, avšak konec nabídne takové emoce a totální fan-service (ačkoliv trochu uncanny valley), že i mé srdéčko pookřálo.

• 30.10.2020  11:10

Poslední epizoda první sezóny Mandaloriana ve mě zanechala velice spokojené pocity a jsem neskutečně rád, že první epizoda sezóny druhé je snad ještě lepší a upřímně jsem mé nadšení vlastně ani nečekal. Epizodě rozhodně napomáhá větší stopáž (52 minut), kdy těší jak temnější/gang úvod, tak i echt westernový zbytek (příjezd do města na koni/speederu, spojení se s místním šerifem...). Akce je parádní a poslední třetina je jeden velký eye-candy moment. Přirozeně palec nahoru i za Timothy Olyphanta, pro něhož mám jednoduše slabost. Překvapením (určitě příjemným) je i skutečnost, že po velké popularitě malého Yody se tvůrci nerozhodli mu dát nějak větší prostor, takže pořád funguje jako takové hezké a roztomilé rozptýlení a divák se ho nestihne zbytečně přejíst. Je mi jasné, že po tomto neskutečném rozjezdu se bude určitě zpomalovat (ostatně rozpočet asi nebude nafukovací), ale pokud zbytek bude alespoň z poloviny tak dobrý, tak bude převládat maximální spokojenost.

• 18.12.2020  11:30

Tak máme za sebou druhou sezónu. Celkově z ní mám pozitivnější pocity, než z první, ačkoliv kostra zůstává stejná, jen jsem se na to asi konečně naladil. Občas to sice vypadá zbytečně levně (a přitom rozpočet byl nemalý), ale nakonec jsme se dočkali takového fan-servicu, že i já jsem mu propadl.