Hellierer

Ondřej Partl

okres České Budějovice

4 body

• 2.4.2016  18:41

Tak po ohlasech sem čekal průser. Ale ono to nebylo zas tak špatné. Vlastně to nebylo vůbec špatné. Předně je potřeba říct, že mám načtené DC univerzum z komiksu a díky tomuto sem si užíval všechny odkazy. Ovšem podle mne to nefunguje vůbec špatně ani jako film sám o sobě. Ano některé kroky byli velmi uspěchané ( zdravím Doomsdaye) ale jinak film velmi rychle odsýpá a hlavně baví. Vše směřuje k závěrečnému digitálnímu bordelu, ale mě to prostě bavilo a určitě je to o třídu lepší než-li Avengers 2. A Batfleck? Ten je rozhodně boží. Konečně dostáváme temného,drsného a nekompromisního Batmana jak má být. 80%

• 9.7.2015  20:33
    Scream (TV seriál) (2015)

Tak tohle mě upřímně moc příjemně překvapilo. Nečekal jsem,že by MTV mohlo dodat nějaký dobrý seriál a už vůbec ne slasher a už vůbec ne slasher z vyčerpaného univerza. Ale ono ejhle. Scream TV series je opravdu kvalitní seriál a světe div se i s poměrně super postavama a herci. Samozřejmě jede se ve stylu starého Screamu tedy: narážky na ostatní horory, sexy rostleskávačky, chytří geekové a tak. Ale jako seriál to funguje velmi dobře. PS: Musím zmínit skvělý,znepokojující soundtrack. 2. Sezóna byla jako celek o chlup horší ale pořád stejně dobrá a zábavná a rozhodně si mě získala závěrem,který byl oproti 1. sezóně vyloženě zajímavý a docela i překvapivý.

• 2.7.2015  22:30
    Méďa 2 (2015)

Perfektní prdel s partou lidi :) Do kina jako ideální. Ted 2 prakticky v ničem nezaostává oproti jedničce. Je zde stejná konzistence perfektních gagu a těch méně povedených. Díky bohu těch dobrých je zde většina a v podstatě až do závěrečné 10 minutovky se hlaskuje o stosest. Kdybych měl vypíchnout některé brilantní gagy vybral bych: Jursky Park,Liam Neesona a smutnýho smajlika :D

• 29.6.2015  22:29
    Krize (TV seriál) (2015)

Zatím poměrně velmi dobře natočená satira se skvěle obsazenymi herci. Tu vážnou linku může brát vážně opravdu jen hnidopich. Zatím 75%

• 29.6.2015  22:25
    Hráči (TV seriál) (2015)

Je to strašně pohodová dráma o poměrně nudných sportovcich (a to Americkej Fotbal žeru), ale já sem proste čekal něco ve stylu Californication a to se mi opravdu nedostalo. Komedie to není ani omylem. Po dvou dílech 60%

• 14.6.2015  22:38

Celý film je skvělá letní oddechovka. Uvítají vás staří i noví dinové, představí se vám hlavní lidské postavy (u nichž je třeba zmínit, že všechny jsou castingovou trefou do černého), zazní ústřední všem známá melodie a jakmile se hlavní záporák rozjede, rozjede se i nefalšovaná jízda na horské dráze. Film skvěle postupně graduje až do kulervouciho finále ve kterém se všechny vaše vlhké nerdské sny stanou skutečností. Kdyby nebylo toho finále, tak bych dal 75-80%. Ale takhle nemůžu jinak než za 85%

• 6.6.2015  22:18

Žijeme to ale v šeredným světě. Men,Women and Children je v podstatě feel-good movie, i když se v něm nedějí zcela košér věci (bohužel v dnešní době naprosto normální), což je nejspíše díky soundtracku. Je to film plný frustrace a v hledání sama sebe. Jakýkoliv dnešní dospívající se v tomhle filmu rozhodně najde. Reitman prostě umí :)

• 27.4.2015  19:38
    Poslední chlap na Zemi (TV seriál) (2015)

Perfektní seriál se super obsazením v čele s famózním Willem Forte, který ve své roli exceluje a září. Člověk s postavou Willa Forteho hnedka splyne a cítí s ním všechno to utrpení, jemuž osud pořád hází pod nohy. Chápu, že vedlejší postavy mohou přijít někomu otravné, ale já to vnímám jako obrovské pozitivum pomáhající se sžít s hlavním hrdinou. Zatím dávám 90% s tím, že mě čeká ještě poslední finální díl. EDIT: Tak celá sezóna za mnou a jak jsem se bál její zakončení, tak mě to přešlo. Série byla v rámci možností zakončena výborně a já 1. sézoně dávám 95% :) Pro mne zatím nejlepší komediální seriál roku 2015.

• 26.4.2015  15:02
    Popelka (2015)

Ta nejobyčenější, nejrutinější ale nejkrásnější Popelka. V podstatě pohádka, kterou jste již viděli x-krát, ale pořád vás baví.

• 20.4.2015  10:00
    iZombie (TV seriál) (2015)

Po třech epizodách mám poměrné kladné pocity. Kostra seriálu je v podstatě stejná jako v Gotham tzn. jedna vražda na díl a v pozadí se odehrává nějaká větší zápletka. Oproti Gothamu iZombie má tu výhodu, že případy jsou dostatečné zajímavé aby vás bavili. Všemu napomáhá neuvěřitelně roztomilá a krásná Rose McIver, která hraje tu nejvíce sexy a roztomilou zombie, co jste kdy viděli. Sečteno a podtrženo seriál každý týden na těch 40 minut bez problémů zabaví I70%I

• 29.3.2015  20:58
    Město 44 (2014)

Nenechte se zmást přirovnáváním filmu k jiným jako Hunger Games,Twillight a podobné. Tento snímek je spíše dramatický Sucker Punch z 2. světové. Film je velice brutální a nemaže se s žádnou postavou a děkuji tvůrcům za ten výborný gore...a je tu zde i jedna velmi pamětihodná scéna (Krvavý déšť), co se mi opravdu vryla do paměti a nadchla mě. Poláci prostě umí.

• 21.3.2015  07:45

Celý film je prakticky dobře natočené drama, které je celou dobu napínavé. Pak to ale přijde, ve třetí čtvrtině filmu na vás vybafne scéna, které je až nechutně realistická a trikově zvládnutá. Natočena přesně tak, jak by měla tzn: mráz v zádech. Rozhodně jeden z nejlepších filmů s mimozemšťany, co sem kdy viděl.

• 11.2.2015  10:05
    Kód Enigmy (2014)

Další "oscarovka" tento rok a opět je to nečekaně připo**** drama/životopis. Musí se na začátek však říct, že se nejedná o prvoplánovou dojímačku, jako byl Lincoln nebo 12 let v řetězech, nicméně je to pořád to samé. Benedictovi snad poprvé v jeho kariéře nebudete roli věřit. Ostatní herecké obsazení hraje svůj standard a film vás ničím nepřekvapí, což je zapříčiněno tím, že je to podle reálných událostí. Na druhou stranu snímek rychle utíkal a po řemeslné stránce je dobře zvládnutý. Film byl na téma, které mě hodně zajímá. Takže kvůli tomu 4 hvězdičky (i když je to jen další oscarová rutina, která kdyby nevznikla nikomu by to nevadilo) a o třídu horší než Nightcrawler.

• 11.2.2015  09:54
    Slídil (2014)

Donnie Darko hraje Donnie Darka ve filmu bez Donnie Darka. Tento počin stojí a padá na výkonu Gyllenhaala, který tu hraje více drsnějšího Donnieho. Jake je zde bez jakýkoliv výhrad famozní a bez problémů utáhne celý film. Snímek oplývá úžasnou atmosféru, je krásně nasnímán a zajímá vás od začátku do konce. Bohužel jsem se nemohl zbavit pocitu, že tomu všemu chybí ty pověstné "koule".Trochu atypická "oscarovka" od které dostanete přesně to, co čekáte.

• 28.12.2014  23:40

Nikdy jsem o tomto dílku nic neslyšel a tak jsem si ho pustil s tím, že naprosto nevím, do čeho jdu. A ono ejhle, druhý nejlepší animák roku ihned po LEGO Movie. Chytrý humor, dětský humor i trochu toho toaletního humoru, to vše zabaleno do pěkného audio-vizuálu a k tomu jednoduchý a několikrát viděný příběh, který je vlastně jediný větší nedostatek filmu, jinak nemám žádných výtek.

• 26.12.2014  19:32

Po sérii teen-filmů alá Hunger Games, Twilight a dalších z těchto nekonečných zástupů, přichází konečně film, který má své kvality a nebojí se být v tomto sub-žánru i temnější a drsnější. Samozřejmě dá se zkritizovat konec, který je poměrně otevřený. Na druhou stranu poměrně navnadí, protože divák chce vědět, co bude dál. Jinak se však jedná o zábavný a velmi rychle ubíhající film, který vás neurazí.

• 26.12.2014  19:31
    Interstellar (2014)

Ano mistře Nolane takhle opravdu ano. Nolan opět dokazuje,že není lepšího řemeslníka v Hollywoodu. Z tohoto filmu všemi stranami srší nápady a hlavně emoce. Film vás bude dojímat, kdy dojímat má. Fascinovat, kdy fascinovat má. Jeden z filmů roku i přes nedomrlou závěrečnou 15-ti minutovku.

• 12.1.2021  20:14

Chloë v mých vlhkých snech figuruje už od prvního Kick-Ass, kdy s přibývajícím věkem (a respektive i dosaženou plnoletostí) se z ní stala pravděpodobně nejkrásnější nová ženská tvářička v Hollywoodu, která se mohla chlubit i tím, že umí hrát (k dokonalosti ji už chybí jen nějaký pořádný full-frontal). Žel, od této její "průkopnické" role se ji nedaří příliš odpoutat, přičemž se povětšinou objevuje v projektech, které jsou buď průměrné (Carrie) či přímo špatné (Listopadoví vrazi či Pátá vlna). Shadow in the Cloud posléze není moc výjimkou, ačkoliv se rozhodně řadí do té lepší kategorie. Premisa filmu přitom slibuje neskutečně zábavný nápad s naprosto přepálenou akcí, která by se mohla řadit třeba k Overlordu. Jenomže zábavnost filmu nebyla ani zdaleka tak vytěžena, jak by mohla. Ono to sice pořád má skvělé tempo, akční sekvence jsou velice fajn, přičemž extrémně střídmá stopáž se postará o to, abyste se nestihli nudit, ale přeci jen to mohlo být ještě o ždibec víc ulítlé a rozhodně by neškodilo, kdyby se to bralo trochu méně vážně. Co si nicméně zaslouží slova té největší chvály, tak je hudba. Ale ono když se někdo inspiruje u mistra Carpentera, tak to nemůže skončit špatně, že? Takže trochu škoda z né úplně využitého potenciálu, avšak nuda u toho zase nehrozí.

• 20.9.2020  11:43
    #Žiju (2020)

Nenáročná zombárna, která je komornější, poměrně rychle uteče a má i nějaký ten nápad a super masky. Jen je teda škoda, že naprosto nefunguje napětí. Zabavit to ovšem dokáže.

• 31.8.2020  13:38

Po těch veletočích, jakými si tenhle zajímavý kousek prošel, je vlastně poměrně zázrak, že z toho ve výsledku vyšel poměrně fajn film. Rozhodně bych chtěl vidět původní, případně nějakou nevyměklou Rkovou verzi, která by umocnila hororové prvky, případně více rozvedla charaktery jednotlivých hrdinů, jelikož takhle mi přijde, že je film rozkročen někde mezi, kdy vlastně moc neví, jestli chce být dospělejším komiksovým bijákem či nenáročnou popkornovkou, ovšem rozhodně při sledování ničím neurazí, za což dost pravděpodobně může i velice sympatická sebranka hlavních herců (Anya Taylor-Joy jako Illyana s dráčkem Lockheedem si to tu kradou pro sebe) Takže vlastně docela fajn, ale škoda toho nevyužitého potenciálu.

• 25.5.2020  11:14

Už jsem se i zasmál. Snad to předznamenává vzestupnou tendenci.

• 14.2.2020  22:20

Oproti prvnímu dílu je toto vlastně jen zbytečná nastavována kaše. ALE! Pořád zde skvěle funguje casting, hudba je opět perfektně vybrána a pořád to má takový ten poťouchlý teenage feel-good feeling, jenž se ve filmech poslední doby přeci jen příliš nevyskytuje. Takže sice zklamání, ale rozhodně pořád příjemné a koukatelné.

• 9.1.2020  14:46

Špatný to úplně nebylo a po prvních dvanácti minutách jsem čekal o dost horší podívanou. Snímek se po nic moc úvodu vzpamatuje a díkybohu docela baví celou stopáž. Určitě v tom má prsty velká dávka nostalgie, jelikož se postupně vracíme ke všem filmům Jersey Chronicles, ale co. Některé scény se trefí (návrat k Chasing Amy), některé jsou spíše trapné (soudní proces), ale jako celek to docela odsejpá a na jedno zhlédnutí se to přežít dá. 60%

• 22.11.2019  19:22

Tak tohle docela bolelo. Jedničku mám hodně rád, ale tohle byl sequel snad v tom nejhorším slova smyslu. Audiovizuální stránka perfektní a písničky možná i lepší než v jedničce, nicméně ten příběh je neskutečně nahodilý, nedává moc smysl a oproti jedničce svět vlastně nikam moc neposune. Rozhodně to má několik fakt super nápadů, ale jako celek to nedrží moc pohromadě. 6/10

• 6.5.2019  16:22

Tak tady se zkratkovitost posledních sérii posunula úplně na jiný level. Samotná epizoda má materiálu, který by se v klidu mohl použít na 3-4 díly. Zde ale bohužel zafunguje střih mohutným způsobem a ke všem důležitým událostem, které se tu stanou, chybí jakýkoliv build-up a jakmile se tedy stanou, tak se stanou víceméně mimochodem. Je sice milé, že to tvůrci chtěli ukončit, ale pokud je toto oběť, tak si tu další sérii mohli úplně v klidu dovolit a já bych byl i radši. Každopádně konec mi dal alespoň malé naděje na to, že to nakonec neskončí tak retardovaně, ale nevěřím tomu. 60%

• 29.4.2019  11:12

Tak takhle dámy a pánové ne. Zklamání jako prase. Bitva je možná cool, ale díky nezvládnutí kamery se z ní často stává jen nepřehledná směť čehosi na obrazovce. A ty naprosté nelogičnosti tomu všemu vůbec nepomáhají.

• 4.9.2018  22:33

Bayonu mám velmi rád. Ve skutečnosti všechny jeho tři filmy ve výsledku zbožňuji, ale tady to úplně nevyšlo. Je sice hezké, že se zde snaží vybočit z klasického blockbusterového mustru a druhá půlka působí více komorně a hororověji. Bohužel to však díky ratingu vyznívá do prázdna. Podle mého, kdyby se tvůrci nebáli a měli trochu více pověstných "koulích", nebylo by to na škodu a snímek by mohl fungovat lépe. Takhle dostáváme nemastný neslaný hybrid, jemuž podráží nohy hloupý scénář a vyloženě směšné finále. (Mimochodem ta potitulková scéna? No trojka bude minimálně zajímavá.) A je to škoda, protože snaha tu vidět je a herci jsou stále sympatičtí (Tedy až na toho uječeného černocha). Kolem a kolem je dvojka Jurského světa koukatelná, ale nic víc. 60%

• 15.7.2018  10:46

Když se před 31 lety rozhodl furt stejný štramák Kurt Russell, že využije nehody, v té době ještě pěkné Goldie Hawn, ve svůj prospěch v prvním Overboard, nikoho nenapadlo, že se někdy dočkáme remaku. Ale je rok 2018 a hollywoodští filmaři rejžují na všech myslitelných a nemyslitelných značkách a tak se není čemu divit, že došlo i na Overboard. Nicméně je nutno podotknout, že film je lepší, než se po ukázkách či oznámení čekalo. Samozřejmě se nejedná o bůh ví jak průlomovou komedii. Ve skutečnosti je to ale film, jenž v pohodě zabaví po celou dobu stopáže a všichni zúčastnění do svých rolí padnou. Vyzdvihnout se však musí Eugenio Derbez, jelikož ten chlap je nehorázně snaživý sympaťák a mě neskutečně baví. Další plus které se už jen tak v amerických komedií nevidí, je naprosté vyhnutí veškerým nechuťárnám a fekálnímu humoru, což rozhodně potěší. Ve výsledku tedy jde o milou a lehce nadprůměrnou, neurážející oddechovku, kterou vlastně mohu doporučit. 60%

• 25.6.2018  10:51
    Preacher - Série 1 (série) (2016)

První sezóna seriálové adaptace legendárního Preachera se podařila tak napůl. Ono se skoro vše podařilo tak napůl. Například casting. Joseph Gilgun v roli irského upíra je k nezaplacení. Naopak Ruth Negga je střela úplně mimo. Dominic Cooper mě ve výsledku tak moc nevadí, jak jsem z počátku očekával, ale taky bych si byl schopen představit někoho jiného. Příběh se hne dopředu v podstatě jen v prvním a posledním díle. Jinak se točí furt na místě. Na druhou stranu nejde upřít snaha tvůrců o různé absurdní situace, které někdy vyjdou a někdy ne. Každopádně pro neznalce komiksu bude neskonale náročné, se tím vším prokousat. Celkově se jedná o lehčí nadprůměr. 65%

• 21.6.2018  21:33
    Comic Girls (TV seriál) (2018)

Comic Girls. Anime o partě holek, které dýchají pro mangu a žijí spolu v ubytovně pro děvčata jim podobným. Koncept nijak převratný, ale mohla by z toho vzniknout nějaká fajn roztomilá podívaná, ne? No tak napůl. Při sledování budete mít dva stavy. Při jednom si budete říkat, jak je to vlastně celé hrozně roztomilé a fajn. No při druhém si ale budete klepat do čela, jak může být hlavní protagonistka tak nesnesitelně otravná a s ní vlastně i celé anime. Moc k tomu nepřidávají ani klasické japonské narážky. Nutno však říct, že opening je naprosto kouzelný. Mé pocity jsou tedy takové polovičaté a proto taky dávám průměrné hodnocení 2,5* , zaokrouhleno nahoru.