Moje válka (2001)

Jednou půjdu v hodnocení zase trošku proti proudu. Mě se tento film...nemohu říci líbil, protože by to znělo divně. Přeci jen kvůli tématu filmu. Ale přesto...pěkně zpracované. Uchvátily mě herecké výkony troufnu si říct neznámých, šikovných malých herců. Z těch všech u mě nejvíce vedl samozřejmě Joel Osment v roli židovského chlapce Romka. Od začátku film hrál na city (alespoň u mě). Nechal jsem se znovu unést. Někdo může filmu vytýkat špatně zinscenovanou atmosféru války apod. - mě to tedy bohatě stačilo. Svůj účel to dle mého splnilo. Je to zase jiné válečné drama než např. Chlapec v pruhovaném pyžamu...ke mě si to našlo našlo cestu. Co mi trošku vadilo byla mluva německých vojáků - k těm neodmyslitelně ta tvrdá němčina prostě patří a chybělo mi to tam. (film jsem shlédl s angl. dabingem a cz titulkama).Také je film hezky podbarven hudbou od Kaczmareka. Nad filmem jsem musel i přemýšlet - při svitu měsíce do obličeje jsem z toho nemohl usnout. Možná s odstupem času se na film podívám znovu a své hodnocení přehodnotím, ale teď 4 ****

Rodinná dovolená a jiná neštěstí (2006)

Za mě to je pohodová podívaná, která potěší, ale neuchvátí. Není to žádný filmový skvost, ale dá se to zvládnout. Dokonce se člověk občas i zasměje. Příjemný rodinný film ve kterém procestujete část nádherné přírody USA. Za mě max. 3*

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nevím jestli je potřeba k tomuto filmu cokoliv dodávat. Bylo toho tady napsáno dost a dost. Pro mě je to jeden z nejlepší, né-li úplně nejlepší film z hlediska scénáře, chcete-li příběhu. Takový poutavý příběh se dá opravdu sledovat skoro ty 2,5hodiny naprosto bez problému. Jediné co mě mrzí, že hl. roli nedostal Tom Hanks, možná by to dostalo ještě trošku jiný rozměr, ale nechci ubírat Timu Robbinsovi, který to samozřejmě zahrál naprosto suprově, společně s Moreganem Freemanem. Režie, scénář, hudba, kamera...Perfect!! Jen a jen doporučuji! ;)

Kajínek (2010)

Opravdu stojí za to film shlédnout, už jen proto aby si člověk udělal obrázek jak to vlastně MOHLO být. Pokud by to člověk bral jako klasickou zamotanou kriminálku, tak mu autor nechává na konci otevřené okno pro další myšlenky, což je si myslím dobré. Ale jelikož většina lidí to vnímá opravdu jako zfilmování skutečného příběhu možná prvního českého nájemného vraha, tak je to něco jiného. Řekl bych, že se jedná o zdařilou inscenaci tohoto příběhu, s dobrými hereckými výkony. Možná mi tam chybělo víc těch kamerových záběrů co byly na začátku filmu, dodalo by to filmu na šťávě. Jak se tady již psalo film opravdu až moc nahrává Kajínkovi, neříkám že je to špatně, ale myslím si, že tvůrci měli podat divákovi nezaujatý pohled na věc. Samozřejmě je pravda, že si s tím režisér může vlastně dělat co chce... Pár dní zpátky uběhlo přesně 20 let od této vraždy a psalo se, že tento trestní čin je vlastně už promlčen. Tím jsem si vzpomněl, že mám tento film ve své filmotéce a mohl bych se k tomuto výročí na něho konečně podívat. Určitě nelituji, není to špatný akčňák na české poměry, ale přece jenom tomu něco chybělo....

Ve stínu (2012)

Na začátek musím říct, že pro mě to byl opravdu silný příběh! Ve stínu má na to, aby se zařadilo mezi nejlepší české filmy, výborné zpracování, kulisy a herecké výkony podtržené dobře doprovázející hudební kulisou a skvělou kamerou. Kriminální drama z českého prostředí jak má být! Občas člověka z toho vážného vytrhla scéna táty se synem Tomem, který byl mimochodem správňácky zahranej. Bylo vidět, že se na scénáři hodně pracovalo, opravdu do poslední chvíle nebylo jasné, že "vrahem je zahradník". Mám rád tento typ příběhu, kde se všechno postupně nabaluje a rozuzlení přijde až na samotný závěr, i když je pravda, že pak mám nutkání se na film podívat znovu, abych si vše vyjasnil znovu a lépe, což udělám a rád. Česká kinematografie ukázala, že má stéle co nabídnout také z toho vážnějšího soudku. Ano, komedie umíme (jak které), ale tohle našim tvůrcům jde také skvěle, klobouk dolů! Ode mě si to zaslouží 5 *****.

Nespoutaný Django (2012)

Od Djanga jsem čekal tedy víc, když jsem kolem toho tolik tropilo. Ale musím uznat, že jsem se celé 2 hodiny a 45 minut nenudil, ani mi to nepřišlo, že je to tak dlouhý. Příběh určitě zajímavý, kvůli kterému stojí za to film shlédnout. Výborné herecké výkony, ale něco tomu prostě chybělo. Dle mého názoru je dobře, že to nakonec v žebříčku kleslo až do druhé padesátky. Rád jsem se na film podíval, ale víckrát už to asi nebude, na konci mi vadila ta řezničina, krev stříkala až nesmyslně všude a červený barvy filmaři asi taky spotřebovali hodně. Každý by odvětil, že je to přece Tarantino, však já to vím a respektuji to. Ale já tomu tolik neholduju. Mám pocit, že s odstupem času tomu filmu přijdu na chuť, ale momentálně to je u mě na 3 ***. Vyzdvihl bych scénář, který ve mě zanechal jen a jen pozitivní dojmy a také ty herecké výkony. Možná by tomu filmu ale přece jenom neuškodila kratší stopáž.

Obhájce (2011)

Troufám si říct, že jsem právě viděl jeden z nejpovedenějších kriminálek poslední doby, kam se hrabe CSI.... :-))) Ve filmu byly krásně ukázaná justiční kličky, intriky a známosti na správných místech prostě dělají hodně :-) Mám rád ve filmech nepředvídatelnost, kde divák očekává trošku jiný průběh a nakonec se to "zvrtne" klidně i v pravý opak. Nadále pak určitě promyšlené plány, Mick měl vždycky řešení... Jediný neduh, což bude asi můj problém, je, že jsem se na začátku trošku ztrácel v postavách, hodně se jich nabalilo v krátkém časovém úseku a měl jsem v tom trošku lidově řečeno čurbes, jednou jsem se i filmem vrátil, abych se ujistil o kom se to vlastně zrovna mluví. Ale určitě jsou i filmy, kde to je mnohem horší, tady jsem si jenom nespojil ty jména s konkrétními postavami. Určitě to stojí za shlédnutí. Pro příznivce krimi žánru to bude určitě zážitek. Dlouho jsem se na tento film chystal a když na to konečně došlo, přemýšlím kdy se na něj kouknu znovu.

Občanský průkaz (2010)

Troufám si říct, že se jedná o jeden z nejlepších filmů z posledních let české tvorby. Vůbec mám takový pocit, že filmy z téhle (komunistické) doby nám tak nějak jdou - viz např. Pelíšky, které se staly naším kultovním filmem. Strašně se mi na tom líbí, že i z této nelichotivé doby si samotní autoři takových scénářů dokáží udělat parádní srandu. A určitě některé hlášky a "básničky" mi z tohoto filmu utkví v paměti."Někteří z vás mi poté mohou říkat Daňku"..."Polib nám prdel Daňku..." :-D Tvůrcům se velmi povedli exteriéry a řekl bych, že i kostýmy, ikdyž tolik nablýskaných aut z muzea jsem snad ve filmu ještě neviděl, ale to na výsledném efektu nic nemění. Celkově je to povedený český snímek, za mě **** a určitě jsem ho neviděl naposledy. B-)

Život podle Dana (2007)

Příjemná romantická komedie, která vypráví pěkný realistický příběh. Hodně by tomu slušelo přívěstí "podle skutečné události". Zakřiknutý a zarputilý otec tří dcer, který ztratil svou manželku přijíždí na rodinnou sešlost, kde čirou náhodou potká svou druhou životní lásku. Řekl bych, že i že strany herců pěkně zahraný film, který stojí za shlédnutí B-)

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Super, super, super!! Pro mě, společně s LOST, nejlepší seriál vůbec. Napětí, které prochází celým seriálem, napříč všemi sériemi je až zarážející. Ke konci samotnou nevyzpytatelností scénáře člověk nevěděl komu má vlastně věřit, kdo je ten "dobrý" a kdo "zlý" a to je to, co se mi na líbilo - ta nepředvídatelnost. Kolikrát to vypadá jako zrada nebo dokonce velezrada (mafia :-D), né že by jich tam nebylo málo :-), ale kolikrát se z toho stane velmi povedený plán. V tomto seriálu se nemožné stalo skutečností a to několikrát, díky skvělým plánům, která Michael Scoffield uskutečnil. Stal se pro mě ikonou, která všechno ví a všechno zná (je to takový Chuck Norris mezi věznicemi :-)) Ale to velkolepé zakončení...no to je prostě bomba (Lay It Down Slow) - lépe to ani zakončit nešlo!! :-)