• Krátkometrážní

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Vlhkej sen každýho uživatele ČSFD a vlastně každýho současnýho člověka. I když možná nemáme pro svět žádný zásadní duchovní poselství, proč taky po tisící opakovat, že se máme všichni milovat a žít v míru, ne, ale máme to, co nás dělá jedinečnýma, svý oblíbený hry, filmy a kapely, svůj jedinečnej vkus, kterej se s trochou úsilí snad jednou stane masovým náboženstvím s milióny stoupenců, co budou jeho posvátný texty umět recitovat nazpaměť.

Richard Müller: Nepoznaný (2016)

Morální ponaučení tohoto filmu zní: Vy všichni, co chodíte na koncerty přestárlejch zpěváků a kupujete jejich cédéčka, ste zrůdy, co jim nepřejou zaslouženej odpočinek!

Satan přikázal tančit (2016) odpad!

Zacatek: Ty vole, co je to za sracku?? Asi 3/4 filmu: Ty vole, to je genialni film! Satira plna prazdnejch gest!! No a potom, kdyz to s ni uplne vazne zacalo jit do hajzlu, uz jsem se jenom modlil, at uz to skonci a prestane si kurvit ten do ty doby perfetne presnej film.

Sbohem jazyku (2014)

"Co je odvaznejsi? Sam zpochybnovat vsechno, co reknu, abych nevypadal jako fanatik nebo mluvit primo a riskovat, ze budu vypadat smesne? Odvaznejsi je pochybovat, kdyz jsou vsichni kolem fanatiky a byt fanatikem, kdyz ostatni pochybuji. Ne naopak." -Marcuse

Soudce Alexandr (2017) (pořad)

Včera jsem narazil na jeden boží díl, ve kterym se herci navzájem vyhecujou tak, že se to na konci zvrhne v totální anarchii a Alexandr pak marně vyhrožuje neexistující justiční stráží. Vzpomněl jsem si při něm, jak jsem kdysi s mámou koukal na Ošklivku Betty, na každodenní improvizovaný hádky a zaujatý diskuze o ničem a bylo fakt zábavný sledovat při tom jejich zaujetí a temperament a jak se tim samy bavěj. Nevěřil bych, že jsou toho schopný i Češi.

Škola zlomených srdcí (2022) (seriál)

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposled viděl tak živý a sympatický ženský (a nebinární) postavy. Ale za to si asi můžu sám, protože koukám na filmy pro dospělý, který už se dávno vykašlaly na vytváření živejch postav a zbyla jim jenom ambice nás vychovávat.

Takoví normální zabijáci (1994)

Jedinej pořádnej film od Tarantina! Jenom eště pořád ne dost radikální, v tom odtržení diváků od rozkoše moh bejt Stone ještě důslednější.

The Jerry Springer Show (1991) (pořad) odpad!

Springer je skutečnym autentickym králem všech slizkejch samolibejch kokotů a všichni vostatní, včetně Krause, se ho jenom pokoušej nevěrohodně napodobit.

Trabantem až na konec světa (2014) odpad!

Tohle neni dokument. Ale prirodovedny film o tlupe hlaskujicich samcu, co se navzajem predvadej kdo ma vetsi pero. A na zaver jeste neotrela zivotni moudrost: Jestli mas sen, nevahej a zacni si ho plnit, at je jakykoliv. Odpad!

Třetí generace (1979)

Fassbinder ist ein Kokott! Ma sice pravdu, ze spousta konkretnich detailu ODKAZUJE ke skutecnosti (treba Rudolf - Baader nebo diskuze o halenkach), ale stejne je jeho mytus jenom teroristickej akt, kterej chce v zajmu vlastni ideje zlikvidovat zivy, skutecny lidi. Ale historie ma nastesti mnohem vic pochopeni a misto nasich smesnejch, malejch lidskejch vlastnosti, ktery milosrdne zapomina, si navzdycky pamatuje jenom odvahu neco udelat, kterou meli jenom oni.