Small World (2021)

Chvíli jsem si myslel, že tohle bude pětihvězdičkový film. Bohužel ten příběh s přibývajícím časem získává určité trhliny a stává se míň a míň uvěřitelným a to i přesto, že vypráví stále stejným syrovým stylem. Každopádně pobavil i poučil - jak jsem při scéně se třemi kondomy pronesl: "Jeden může žít a pozorovat sto let a pořád nepřestane vycházet z úžasu nad novými a dalšími svědectvími o zhovadilosti našeho druhu". Závěrem musím dodat, že jsem po přečtení některých recenzí zde měl skoro až strach, že pro mě bude film emocionálně vyčerpávající, ale nebylo tomu tak.

Šampióni (2018)

Čistokrevná komedie. Jako taková má v sobě i nějaká ta klišé, ale na to sere pes, protože blbé to rozhodně nebylo.

U Zlaté rukavice (2019)

Z mého pohledu naprosto perfektně natočené. Atmosféra, scéna, výkony všech + to nesklouzává k vyžívání se v marastu, ale pouze to vypráví v "plných barvách".

Teorie tygra (2016)

Když jsem film dokoukal, nemohl jsem se zbavit dojmu, že to bylo akcentovaný za hranici vkusu a zbytečně (dle mýho soudu dokonce snad i pro diváka s otupělými smysly a sníženou inteligencí). V životě nesnáším chlapy, kteří neumí, když už se ucho utrhne, prostě prásknout do stolu - nehledě na to, že mi to navíc ani nepasovalo k Bartoškovi. S delším odstupem se hrany trochu otupily a jsem k tomu jako k celku shovívavější. Nicméně na čtyři hvězdy to podle mého mínění není ani náhodou.

Ran (1985)

Pro mě bylo největším zklamáním, teda jestli jsem to dobře pochopil, jak jsou (byli) japonští herci málo obětaví. Nevěřím, že by se u nás stalo, že by si herci nenechali vyholit hlavy kvůli tak velkolepému snímku, kdyby se u nás točil. Vypadají tam jak lebkouni a opravdu mě to celý film doslova sralo. Jinak opravdový epos, i když možná by ta stopáž mohla být malinko střídmější :-) Líbí se mi i to, jak je z filmu dobře patrné, že jsou lidi všude stejná pakáž a na barvě kůže záleží opravdu úplně nejméně. Paralela se syny Svatoplukovými je toho přímým důkazem :-)

Vzkaz v láhvi (2016)

Hezky natočený, ale trošku slaboduchý a to já jsem fakt tolerantní divák a jentak do něčeho nešťourám ;-)

V tomhle zámku straší, šéfe! (1989) (TV film)

Poslední dva díly působí už trochu vyčpěle, ale pořád se to dá považovat za slušný TV počin.

Šéfe, to je věc! (1982) (TV film)

No dobře, není to žádné veledílo, ale pořád mi to přijde tisíckrát záživnější a vtipnější, než kdejaká současná TV tvorba a to i přes všechny otisky socialismu, které v tom jsou. V celé sérii je pro mě nejvýraznější postavou Jára v podání Karla Heřmánka. Ten umí toho blbce tak dokonale, že konkurovat mu může snad jen Ondra Vetchý. Ty dva vedle sebe v rolích pitomců, to by byla smrtelná kombinace, alespoň pro mě. I když samozřejmě nevím, jestli pan Heřmánek už věkem neztratil tu autenticitu, kterou disponoval tady.