Pečený sněhulák (2014) (pořad)

Musel jsem dát čtyři, ačkoliv objektivnější dle mého kalibru by byly asi tři. Česká soda to není a nebude, Monty Python ani Little Britain už vůbec, ale přesto to je minimálně průměrnej výrobek televizní zábavy. Rozhodně ne žádnej průser, jak tady mnozí naznačují. Např. Aštar Zeman je dokonce úplně famózní kousek!

Mars útočí! (1996)

nejhorsi film tima burtona, jaky jsem videl. jedna hvezda jen proto, ze mi prijde silene ohodnotit film s jackem nicholsonem jako odpad.

Ve stínu (2012)

Skvělá atmosféra, skvělej Trojan, skvělí ostatní. Paradní českej kousek z dob "Temna 2".

Drsnej Shaft (2000)

Moje hodnocení je nadsazené a to díky Samuelovi ;-) Plytké, ale dobře se na to dívá :-)

Apocalypto (2006)

Obsahová jednoduchost přesně pasujicí k indiánskému prostředí a způsobu života. Naturalismus tomu pak dává rozměr jako parmazán těstovině. Pro mě parádní podívaná a zároveň taková indiánská pohádka pro dospělé s hořkým, naprosto neamerickým koncem, který je podle mého hlavním mottem filmu. V momentu vám veškerá indianská krutost přijde přirodní a přirozená a svým způsobem i krásná a romantická, ve srovnání s přicházejícími "novými časy".

Hra (1997)

Asi budu komentovat vždy, jen když budu mít pocit neodpovídajícího hodnocení. Ten film je dobrej, shlédnutíhodnej, ale 86 % je podle mýho trošinku víc, než zasluhuje - Fincher - neFincher ;-) Dal jsem proto tři, i když zasluhuje čtyři - jj, jsem přesně ten pičus, kterej chce, aby byl svět spravedlivější z hlediska toho jeho posranýho subjektivního pohledu na něj :-)

Černý Petr (1963)

legendarni hlasky, ale na pet to u me nestacilo.

Starci na chmelu (1964)

samozrejme legenda, ala ta doba, ta naivita horsi nez detska, to me strasne drti, stve a drasa...

96 hodin (2008) odpad!

Když už akční slátaninu, tak raději Commando. Tam má absurdita alespoň rozměr grotesky. Navíc vznikla před třiceti lety a člověk to i z tohohle pohledu bere s rezervou... 96 hodin je jeden z nejslabších filmů, jaké jsem za poslední roky viděl. V mých očích ho trumfne i kdejaká televizní tvorba.