Zakázané uvolnění (2014)

Nevím, co tady všichni máte, ale mně to přišlo jako jedna z tech lepších komedií, co u nás byly za poslední domu natočený. Melo to nápad a bylo to vtipný, za což patří zásluhy hlavně autorovi divadelní hry. Jak tady všichni ty kluci píšou, ze to bylo afektovany nebo ze je to mužskej pohled na holcici témata, tak abyste věděli, holky jsou pěkný mrchy. Taky jsou některý pěkně zabrzdeny (Klára), lžou a podvadej a jde jim to pěkně rafinovaně (Iveta). A když se tyhle dva extrémy setkají, nemůže z toho vzniknout nic jinýho, než extrémně vyhrocený situace. Navic kdyz je to ve filmu. A jeste k tomu v komedii. Nikdo se ve filmu nechce divat na to, ze v realnym zivote by se tak akorat vymazaly z pratel na facebooku. Když se tu točej samý ty rádoby existenciální sracky bez jakéhokoli obsahu, všichni remcate, ze češi se nemaj snažit o umění a tocit radši komedie, ale když je tu teda nějaká komedie, tak v tom zase chcete tři prdele umeni. Bylo to dobrý a tečka.

To neznáte Hadimršku (1931)

"Neměla jsem otce ni matku." "To jste snad někomu vyšla v křížovce?" :D

Lucy (2014)

Filmová úvaha o tom, co činí člověka vrcholem potravního řetězce a proč se stále jako lidská rasa máme v čem zdokonalovat. Moc nechápu ty komentáře tady, ale vlastně to i v tom filmu bylo řečeno. Materiální svět na tuto pravdu ještě není připraven. Film o tom, že člověk je příroda a příroda je člověk. Že Bůh je všude a vše je v Bohu. Že nic je v ničem a všechno je ve všem. Pokud to milovníkům sci-fi po Matrixu a Inception nepřidalo nový rozměr vnímání světa, tak vážně nechápu, co jste v tom jako viděli. Ale co, stejně neexistujete, takže to je jedno.

Vrchní, prchni! (1980)

Ať ten film sleduju po sté nebo po sto padesáté, nikdy mě nepřestane udivovat, jak dokonalá komedie to je. Duo Svěrák+Smoljak prostě nic nepřekoná.

Přijede prezident! (2013)

I když byl konec celkem předvídatelný, byla to sranda. A navíc ta laponská krajina, ach!

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Je dobře, že mnoho krutých scén z knihy tvůrci ponechali jen pro představivost čtenáře a do filmu je nezařadili. Citlivě zpracované téma předlohy. Na TV film velmi dobré.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Někdy se prostě člověk potřebuje kouknout na megavtipnou megablbost. Navíc, když v ní hraje Seth Rogen a další herci, co se nebojí udělat si srandu sami ze sebe. Danny McBride jako kanibal, Channing Tatum jako pes a zadek Michaela Cery jako donut s růžovou polevou... velká švanda dotažená do extrému, rozhodně se nedá říct, že by mě to nějak pohořšovalo, spíš rozhodně naopak! :D

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Nejradši bych napsala, vraťte mi těch 146 minut zpět za to, že jsem celou tu dobu viděla jen lidi trpět. Ale už jenom kvůli té alegorii totality a té bezmocnosti, by to měl vidět každý.

Post Coitum (2004)

Po chvíli sledování je první půlce diváků líto odejít po tak krátké době zábavy a druhá půlka je zvědavá, zda ta druhá část bude taky tak slabá jako část první. (a kromě toho zavírame hlavní dveře) Bohužel jsem se připojila k té druhé části diváků. Vraťte mi někdo těch 90 minut, prosím!