Záměna (1983)

Jedna z nejlepších komedií 80. let. Narozdíl od podobných z této doby netrpí přehnaností a zalíbivším se primitivním humorem. Záměna jsou dvě hodiny skvělé zábavy, která nemůže urazit. Eddie Murphy zde poprvé prokazuje svůj nevšední komediální talent.

Barbar Conan (1982)

Conan má charisma dokud neotevře ústa, ale naštěstí mluví jen málo. Arnold má sice sílu v paži, ale těch pár vět, když promluví vše kazí (a to viděno v originálním znění). Ale rozhodně velmi dobrá podívaná, která by si možná zasloužila i o hvězdičku víc.

Zelig (1983)

Woody je originál to se musí nechat. Ale ne vše se podaří. Zelig je fiktivním retrodokumentem o osobnosti Zeligovi (což je někdo na způsob Forresta Gumpa - člověk, který byl u všeho). Problémem je, že i délka 75 minut je strašně moc. Tato forma se postupem času stává pro diváka (aspoň mě teda) doslova ubíjející.

Caligula (1979)

Ani dvouapůlhopdinová verze mne kupodivu neunudila. Přestože děj je příliš konstantní a více než často je prokládán různými scénami sexuálích orgií, pořád je to film, který má něco do sebe. Vůbec odvahu s jakou byl natočen, nikdy předtím ani potom si v podobném filmu nikdo nic podobného nedovolil. Devizou je zde Malcolm McDowell, který zopakoval svůj grandiozní výkon z Mechanického pomeranče. Bez něj by Caligula nebyl Caligulou. Z filmu vyplývá, že starověký Řím byl jen krutý a orgastický a McDowell - Caligula je ztělesněním obého. Ač to zas tak příliš jednoznačně nevidím, musím znovu ocenit režisérovu odvahu, stejně jako účast renomovaných herců, kteří nejspíše vůbec netušili do čeho jdou. Caligula je jedním z nejkontroverznějšch filmů, které kdy byly natočeny.

Cena za něžnost (1983)

Nenapadá mne žádný film, ve kterém by byli tak nesympatičtí hrdinové. Ale děsně! První hodina je tak naprosto šílená. Pak přichází na scénu Jack Nicholson a ti protivové se trošičku umírní. Emotivní závěr mne ale nechal naprosto chladným.

Poručík Alexander Rjepkin (1937)

V brněnském lazaretu se za první světové války odehrává drama, které sice nehne mapou Evropy, přesto velmi barvitě dokumentuje, oč v celé válce šlo. Adina Mandlová je zde v netypické roli, ovšem právě takové role dokazují, že byla nejen krásná, ale i výtečná herečka. Ve zcela typické roli je zde naopak František Smolík, opět skvělý. Nepříliš známý film, ovšem neprávem opomíjený.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Nejlepší díly: 6.5.2005 Jiří Karas, Agáta Hanychová, Jiří Hromada. Výborný začátek o pohledu Američanů na Českou republiku. Nejlepší je ale hádání mezi křesťanským poslancem Jiřím Karasem a zástupcem homosexuálů Jiřím Hromadou. Možná vůbec nejlepší díl. 30.9.2005 Pavel Němec, Kateřina Eliášová, Petr Vachler. Ministr Němec působí ospalým dojmem, což Krause vede k tomu, že celý díl nemluví o ničem jiném, Eliášovou zcela přehlíží. Vachlera jako vegetariána Kraus vytáčí, když před ním sní vepřový koleno. Vachler mi svými postoji připadá jako magor, např. udělal vegetariána ze svého psa! 7.10.2005 Janek Ledecký, Hana Mandlíková, Martin Filipec. Dobrý díl, kdy Ledecký na sebe prásknul, že nemá problémy s bulvárem, a Krausovi svěřil, že jeho děti do školy moc nechodí, a hned v pondělí u něj zaklepala baba ze sociálky. Mandlíková je namyšlená kráva, nikdo jinej mi za prvních sto dílů nepřipadal tolik nesympaticky. 4.11.2005 Lukáš Kohout, Jana Štefánková, Jiří Kocábek. Lukáš Kohout známý jako falešný poradce Jana Kavana vypráví o svých cestách na úkor daňových poplatníků. Jana Štefánková vypráví o Peříčku a reality šou. Jiří Kocábek doma vaří pivo z různých „indegriencí“ 18.11.2005 Hana Hegerová, David Rath, Hana Dvorská. Příjemné popovídaní s paní Hegerovou, Davidem Rathem o nemocnicích a nemanželských dětech. 14.4.2006 Bohuslav Sobotka, Jiří Macháček, Jana Tylová. Po dlouhé době výborný díl, zejména díky Slávkovi Sobotkovi. 2.6.2006 Dan Bárta, Lejla Abbasová, Kamil Hamerský. Milý pokec s Danem Bártou o vážkách, s Lejlou Abbasovou o životě v Africe a nakonec rekordní jedlík Kamil Hamerský pobaví každého. 15.9.2006 Dana Kuchtová, Karel Nešpor, Sasha alias Madonna. Dana Kuchtová žije v trochu jiném světě než my ostatní, Karel Nešpor je zase trošku blázen, inu primář z Bohnic. 22.9.2006 Mirka Čejková, David Lafata, Marcel Rimel. Tento díl jednoznačně vytahuje z průměru účast Marcela Rimela, který skončil druhý na Mistrovství světa v onanii. 22.6.2007 Aneta Langerová, Klára Poláčková, Vojtěch Plát. Celkově výborný díl, který podtrhuje Vojta Plát, kterého jako šachista znám, smál jsem se jak blázen. 11.4.2008 Jaroslav Čejka, Monika Zoubková, Karel Janko. Po dlouhé době opět velmi dobrý díl, Jan Kraus v nejlepší formě, Čejku rád nemám, ale výjimečně pobavil, stejně jako nesměle smělá Monika Zoubková a asexuální povídání o sexu s Karlem Jankem. 10.10.2008 Jiří Macháček, Kabir Bedi. Jirka Macháček stojí za hovno, působí až trapně. Ale Kabir Bedi a jeho překladači mě skutečně rozesmáli! 5.2.2010 Robert Záruba, Deana Jakubisková, Oto Konečný. Jednoznačně nejvtipnější je otužilec Konečný.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Tyhle infantilní dojáky nemám rád. Snad proto jsem odolal až do svých 27 let, než jsem film viděl. A upřímně, kdyby to ÝTÝ v půlce filmu zdechlo, bylo by mi to uplně šumák...

Tootsie (1982)

Dustin Hoffman hraje chlapa co hraje ženu co hraje ředitelku nemocnice. Takže buď je to schizofrenik, nebo výbornej herec. Já se přikláním k tomu, že to je génius, který dokáže bravurně ztvárnit jak charakterní postavu, tak komediální, bez ohledu na pohlaví. Komedie je to však zcela předvídatelná, trochu lepší průměr.

Excalibur (1981)

Čím déle film trval, tím jsem více trpěl. Od výtečného začátku po zcela nevýrazný závěr. Velký chaos jsem měl v postavách, kdo je kdo, chlapík zestárne, změní tvář a divák na to není nijak upozorněn. Chválím hudební stránku.