Gremlini (1984)

Zkáza , která je krásnou míchanicí hororu a komedie.Gremlinové při své demoliční zábavě nejen tančí break a pořád se hihňají , ale současně parodují člověka se vším všudy.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Jedna z nejslavnějších a nejlepších sci - fi.Fantastická velkopodívaná na přípravy k přistání mimozemského korábu.Výtečné speciální efekty.

Četník ve výslužbě (1970)

Opět takové , jaké má být.Plné vtipných situací , dobrých gagů , honiček , záměn osob a dalších omylů , vyvolávajících řadu zmatků.Samozřejmě nesmí chybět ani nervní Cruchote.

Ryba jménem Wanda (1988)

Velice úspěšná gangsterská komedie.Nepříliš originální zápletka , která je však obalena kvalitním anglickým černým humorem , napětím , svižným tempem a opírá se o výborné herecké výkony , hlavně Jamie Lee Curtis (kterou známe z hororu Halloween).

Halloween 5 (1989)

Celkem dobré pokračování Halloweenu, čekala jsem že bude daleko slabší, škoda jen že u nás ještě nevyšlo.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Výtečná komedie.Parodie na katastrofické filmy , doslova přecpaná originálními gagy , nezřídka zabíhajícími až do černého humoru a absurdity.To se nedá popsat , to se musí vidět.

Propast (1989)

Prvotřídní podmořský thriller a vynikající herecké obsazení.Hudba mi připomíná Star Trek.Výborné speciální efekty po právu oceněné Oscarem , poněkud kýčovitý závěr , ale jinak dobrá podívaná , ve které konečně mimozemšťané nevypadají jako nepřátelské příšerky.

Vymítač ďábla III (1990)

Děj plný speciálních efektů se odehrává patnáct let po prvním díle a vyšetřuje sérii vražd.Tento díl je o proti dvojce děsivější a tajemnější.

Vymítač ďábla 2: Kacíř (1977)

Neúspěšné pokračování , které se od prvního dílu liší dokonalejšími speciálními efekty.Jinak je to nejhorší díl z celé série.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Výborná digitální pohádka.Příběh hračekje zábavný a dojemný , čemuž velice pomáhají vynikající výkonyherců , kteří hrdinům propůjčili hlasy.Samozřejmě nechybí ani spousta minivtípků, které známe z klasických disneyovek.Toy Story 2 - oceněný Zlatým glóbem.Už se těším na třetí díl , který vyjde v roce 2008.