Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Martin741

Podstatne slabsi a dementnejsi pribeh nez v kultovej jednotke. A to som prosim cakal podstatne viac od rezisera Johna Boormana /Vysvobozeni/. Nezachranili to ani Richard Burton /Where Eagles Dare, The V.I.P.s/, ani Louise Fletcher /Prelet nad kukaccim Hnizdem/ a ani Max Von Sydow /Vargtimmen/. Skoda : 31 % ()

Jello Biafra

Jedným slovom: príšernosť. Ani hviezdne mená ako Richard Burton, Louise Fletcher, Max von Sydow či James Earl Jones nemôžu zachrániť film, ktorý celé 2 hodiny len nudí a vôbec sa nedočkáme ani len náznaku nejakej strašidelnej atmosféry. A hlavne že zápletka filmu prakticky len parazituje na predchádzajúcom diely. Tento film je pre mňa veľkou záhadou. Okrem toho, že má hviezdne obsadenie, bol aj režírovaný uznávaným režisérom Johnom Boormanom (Excalibur, Deliverance) a hudbu zložil samotný maestro Ennio Morricone. No a predsa len sa jedná o podpriemerný sequel slávneho hororu. Už sa vôbec nečudujem tomu nízkemu hodnoteniu, ktoré tento film má. ()

Anderton

Pokiaľ si robíte zoznam filmov, kde sa nič nedeje a videli ste Exorcistu dvojku, tak si ho tam s najväčšou pravdepodobnosťou dosadíte. Vzhľadom na záver prvej časti, respektíve filmu, ktorý chcel ostať bez sequelu, The Heretic nedáva zmysel. Každopádne scenár bol napísaný a buďme radi, že keď už neobsahuje skoro žiadne hororové scény, tak si ho aj Boorman nakrútil sám. Film má solídnu temnú atmosféru, musíte si však od nej odrátať triky s kobylkami, špeciálne s tou ústrednou, a predovšetkým scénu voľného pádu, ktorý evokuje podmienky na Mesiaci. Záver je celkom slušne nakrútený, ale o čo v ňom skutočne išlo, vedia asi len Boorman a Goodhart, ak vôbec. No a nechýbajú ani klasické wtf momenty, ako keď sa rúcajú steny domu, celá ulica je stále prázdna a po jednej kamerovej otočke je plná ľudí a na miesto spoločne s nimi prišla aj polícia. Očakával som ale podstatne väčšiu katastrofu. 50% ()

dom156

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit. ()

pfa

Vymítač dvojika je hlavně tak trochu o něčem jiném. Ani té kýžené hororové akce a výjevů ďábla, kterých nás namlsal The Exorcist, si zde moc neužijeme, trocha více nás však nemine na konci. Putování za "zbytky" zla je zde spíše pojato ve výtvarné a efektní stránce a nechybí zde ani poutavý hudební motiv Ennia Morriconeho, který ho doprovází. Příběh bych ovšem nijak nezatracoval, spíše naopak, je prostě svým pojetím diametrálně odlišný od svého předchůdce a i když jsem fanda Vymítače i s přihlédnutím ke všem případným "pohoršujícím okolnostem" přecejen dosti nechápu hodnocení ve výši (nebo spíše tedy níži) 28%. [7/1O] (Exorcist II: The Heretic, USA, horror) ()

• Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)
  • Film bol v Argentíne zakázaný až do roku 1983. (Paldiny)
  • Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher