Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

MM_Ramone

Toto má byť oficiálne pokračovanie kultového okultného possesion horroru "The Exorcist", ktorý v roku 1973 natočil režisér William Friedkin a doslova ním šokoval celý svet? Vtedy ľudia v hrôze vybiehali z kín a zvracali od znechutenia. No a po štyroch rokoch prišlo toto?! Som z toho mierne povedané sklamaný, rozčarovaný a smutný. Je to nudné, nezáživné, otravné. Každý kto si chce zachovať ten desivý, mrazivý pocit z pôvodného geniálneho snímku, by sa mal tomuto absolutne zbytočnému a totálne zmršenému pokračovania oblúkom vyhnúť. * ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/ ()

Aleee89

Tak po skvělém prvním filmu Vymítač ďábla jsem se na tohle opravdu moc těšila, ale film mě docela zklamal a opět potvrdil pravidlo o dvojkách... Hlavně ta první polovina byla děsně nudná a nezajímavá. Ta druhá byla lepší, nejlepší ze všeho byl konec (aspoň nějaká akce), ale to nezachrání jinak docela mizerný film. ()

liquido26

Tak teda teď jsem vyloženě vyděšen tím, co tu vidím. Čekal jsem samozřejmě, že oproti hodnocení jedničky nastane velký propad, ale myslel jsem, že se to bude odehrávat někde mezi 40 - 50 procenty a ne, že se film zařadí do AntiTop 200 filmů. Podle mě to zase taková hrůza nebyla. Bylo jasně vidět, že se snaží těžit na slávě jedničky a ne moc zdařile, atmosféra strachu byla nulová a film občas nudil, hlavně druhá půlka. Ale zase tak hrozný to nebylo a dívat se na to docela dalo :-) ()

• V čase vydania to bol najdrahší film štúdia Warner Bros. (rador)
  • Snímek měl mít původně téměř totožný děj jako první Vymítač (1973) - mělo se jednat o nízkorozpočtové (3 miliony amerických dolarů) pokračování. Scénář byl nakonec pětkrát přepsán a rozpočet se vyhoupl na 14 milionů. (fiLLthe3DD)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher