ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Srthujúci príbeh z pohľadu skupiny talianských policajtov, umocnený aktualnou sitáciou v Europe: problem s fanušikmy a imigrantmi. 90%

Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série)

Hodnotím dejovú líniu, nie vzhľad Cleopatry. Žiaľ, "dokument" je "krásnou" ukážkou toho ako sa dajú dejiny fabulovať a prispôsobovať súčasným trendom - blackwashingu v kinematografii.

Agora (2009)

Zábery z vtačej perspektívy na každodenný život ľudí či náboženské nepokoje v meste, krik a nárek, rozliehajuci sa vesmírom...strhujúce zabery z vesmiru na našu Zem, umocnene hudbou a vôbec politickým dianim v Alexandrii sú parametre ktoré robia tento film (aspoň podla môjho gusta) dokonalým! Film sa snaži byť a takmer aj je autenticky. Riadi sa podľa skutočných udalostí ktoré sa v Alexandrii odohrali na konci antiky. Jeden z najlepších filmov roku 2009! A preto ho ako milovník histórie aj zaslužené hodnotim.Jeden z mala filmov ktory ma paralelne prvky zo súčasnosťou (politika,náboženstvo, každodeny život a problémy človeka).

Alamo (1960)

Úžasná záverečná pieseň z ktorej som mal husiu kožu

Albín jménem Noi (2003)

Pribeh ma moc nezaujal, ale to prostredie Islandu hej.

Andělé a démoni (2009)

Sa mi omnoho viac pacil ako Davinciho kod, uz len koli historickym pamiatkam Rimu, ktore divak mohol vidiet vo filme.

Anonym (2011)

Pozoruhodný historicko konšpiračný thriller...70%