Království nebeské (2005)

Ridley, preco postavu Baliana hra Orlando Bloom namiesto Russella Crowa, ktoremu by rola hrdinskeho rytiera bojujuceho vo Svatej zemi viac pristala? Jediny zápor filmu vidim v hl. predstavitelovi ktorému rola vôbec nesedi a je bez emocií...inak z filmovej stranky nemam co vytknut, dobová atmosféra a hudba potesi ako aj kulisy stredovekého Jeruzalemu. Taktiez zaverecny boj je celkom obstojný. Celkovo som spokojný. P.S. Doporučujem pozriet predlzenu režisersku verziu, po ktorej zvyšujem svoje hondotenie!

Robin Hood (2010)

Milujem kombinaciu SCOTT/CROVE ktora je vo filmovej brandzi receptom na vyborne filmy. Ale?! Boli ma srdce ked to hovorim ale proste Russell Crowe vypada na Robina Hooda staro....Nopak vo Filme Kralovstvo Nebeske by ako odvazny a cestny kriziak herecky exceloval. Naozaj si mal s Orlandom Bloomom vymenit role. V tomto filme si viem lepsie predstavit Orlanda ako RobinaHooda. A preco po tejto kritike davam 4 hviezdicky? Jednoducho tuto dvojicu zboznejem a odpustim kazdu chybicku.Hviezdicky davam za: dobre spracovanie bojov, za herecke obsadenie aj ked pritom Russell mi tam moc nepasuje , za vystihnutie vtedajsej stredovekej atmosferi a za dobovu hudbu ktora tam jedoducho pasuje.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Prijemna ostrovna romanticka drama odohravajuca sa pocas 2.sv.vojny, ktoru si s radostou niekedy opat pozriem :-)

Jackass 3 (2010) odpad!

JACKASS z anglictiny, znamena SOMAR, HLUPAK alebo OSOL. Naozaj vystizny nazov pre takyto film.

Lovec trolů (2010)

Konecne tu mame naservirovany horor zo "Severskej kuchyne" ktory nadchne specialnymi efektami porovnatelne s tymi Hoolywodskymi. Film nadchne konecne novymi obludami typu ludozravych trollov, a nielen tym ale aj krasnou Norskou prirodou.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Film do ktorého ak sa človek vžije neubráni sa slzám a emociam. Veľkolepá bitka ku koncu filmu je čerešnická na torte bez ktorej by to nebol pán prstenov. Jackson sa trilogiou LOTR jasne zapisal do dejín kinematografie.Ďalej poteší nádherne prostredie Nového Zelandu kde film vznikol. Úžasná hudba, efekty, masky, výprava....nám len dokazujú ze 11 OSCAROV tento film dostal zaslúžene.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

DRZITEL 2 OSCAROV(strih zvuku a kamera). Film o nesputanom dobrodruzstve dvoch lodi na mori a dvoch kapitanov ktory sa navzajom prenasleduju...SPOILER:film prekvapi necakanym zvratom na konci ked kapitan Jack Aubrey zisti ze kapitan nepriatelskej lodi nepadol v zaverecnom boji ale ze zije( tym francuzkym kapitanom je "doktor Devini"). To ako ten film skoncil jasne krici o pokracovanie. No tak Peter Weir! natoc uz dvojku!

Tři dny ke svobodě (2010)

Neuveritelne co dokaze laska k rodine. Zena stredoskolskeho ucitela a milujuceho otca Johna Brennana (Russell Crowe) je nepravom odsudena za vrazdu ktoru nespachala. John veri ze jeho manzelka Lara Brennanova (Elizabeth Banks) je nevinna. Po odsudeni manzelky Lari na dozivotie je John odhodlany Laru dostat na slobodu za kazdu cenu, aj za cenu ze on sam sa stane zlocincom...No to uz ale moc prezradzam. 3 DNI K SLOBODE je strhujuci triller plny napatia a konecny zaver filmu potesi :-)

Dobrý ročník (2006)

Film pri ktorom zrelaxujete! Neni som moc na romaticke filmy ale tento film ma natolko nadchol ze ho radim medzi svojich TOP 10 filmov. Film okuzli sympatickym hereckym obsadenim ako aj krasnou hudbou a nadhernym juhofrancuzkym prostredim. Dej filmu je vynikajuci a pointa dozvucna kde laska, krasa a priatelstvo su hodnotami, ktore by si mal kazdy z nas pestovat. Po dopozerani filmu som mal chut na dobre rocnikove vino ktore by som si vychutnaval niekde v juznom francuzku. Tento film by mal okuzlit kazdeho kto ma aspon trochu zmysel pre romantiku. Jednoducho RYDLEY SCOTT OPAT EXCELUJE!!!