Na život a na smrt (2013)

Z nevydarenej vojenskej oparácie sa stane boj o holý život.

Velká nádhera (2013)

Priam umelecký skvost. Tá vyzuálnosť filmu, podmanivá hudba a okuzlujúci Rím, to všetko je spojené s príbehom spisovateľa, ktorého bohémsky život je sprevádzaný smutkom ale zároveń aj radosťou, sklamaním ale i potešením, nedorozumením a porozumenim. Toľko nádhernych myšlienok je tu zobrazenych, že pozriet si to len raz, to nestačí! Kvalita filmu zodpovedá jeho názvu. Malokedy dávam také vysoké hodnotonie, ale tento vysoko sofistikovany film si to zaslúži. 100%!

Černí (2009)

Pochmurný a melancholický film

Agora (2009)

Zábery z vtačej perspektívy na každodenný život ľudí či náboženské nepokoje v meste, krik a nárek, rozliehajuci sa vesmírom...strhujúce zabery z vesmiru na našu Zem, umocnene hudbou a vôbec politickým dianim v Alexandrii sú parametre ktoré robia tento film (aspoň podla môjho gusta) dokonalým! Film sa snaži byť a takmer aj je autenticky. Riadi sa podľa skutočných udalostí ktoré sa v Alexandrii odohrali na konci antiky. Jeden z najlepších filmov roku 2009! A preto ho ako milovník histórie aj zaslužené hodnotim.Jeden z mala filmov ktory ma paralelne prvky zo súčasnosťou (politika,náboženstvo, každodeny život a problémy človeka).

Práskač (2013)

Zvyšujem hodnotenie za úžasny soundtrack!

Sirius (2013)

Niektoré názory sú zaujimave, ale väčšina sú konšpiračne bludy, ktorú sú sprevádzane nádhernou hudbou!

Lesní duch (1981)

Na môj vkus nechutný až šialeno prehnaný krvak!

Bídníci (2012)

Dve aj pol hodiny spievania bez prestávok?! Už mi to vážne liezlo krkom! V druhej polovici filmu som sa už len preklíkaval do konca....Bod za výkon Russella Crowea, inač slabých 35%