Runway party (1996) (pořad)

Miluju ironický humor.. Runway party byla po převratu ta nejlepší podívaná, na kterou se člověk mohl bez ostychu podívat.. " Majkl " Viktořík byl naprosto " IN " !!

Elitní zabijáci (2011)

První půlka drsnějšího akčńáku působí trochu nudně, ovšem pak se vše zlomí a akční koncert v podání Stathena může začít.. Oceńuji dobře propracovaný scénář, navíc pode skutečné události.. Líbílo se mi, že film nebyl průhledný, tím pádem divák neví do poslední minuty, jak vše dopadne..Osobně jsem byl nadmíru spokojen ****

Doomsday Volcano: Sopka zkázy (2006) (TV film)

Byla jednou jedna sopka. Jednoho dne její mohutný výbuch proměnil okolní svět v trosky, uvrhl krajinu do tmy a zvednul obrovskou vlnu tsunami. Ale mohla tato erupce zničit jednu z prvních evropských civilizací? Pravda se až doposud ukrývala v legendách. Traduje se, že zánik minojské kultury na ostrově Kréta má na svědomí santorinský vulkán Thera. Existují také spekulace, že ničivý dopad výbuchu na nedaleký řecký ostrov mohl být předobrazem biblických morových ran.

Dolpo: Ztracený ráj Nepálu (2000)

Dokument s bohatým komentářem přiblíží divákovi tuto zapomenutou bájnou civilizaci inspirující dnes náboženské myslitele, cestovatele i umělce. Filmový dokument expedice do Dolpa odlehlé a po většinu roku nedostupné tibetské enklávy v západním Nepálu, odtud přes dvě pětitisícová sedla Baga La a Num La do pouštní tibetské oblasti Do Tarap. Závěr = Kvalitní dokument o Nepálské kultuře ****

Man Thing (2005)

Nápad autorů postavený na hlavu určitě nebyl.. Temné bažiny a hororová atmosféra byla rozhodně na místě, ovšem spackané herecké výkony a podprůměrný scénář, který je nedotáhnutý do konce vše předem pohřbil.. Navíc " Jožin z bažin " nepůsobí nikterak děsivě.. Škoda ..., film se dal rozhodně lépe vymazlit **

Armáda jednoho (2009)

Děj tohoto akčního thrilleru působí hodně stroze..Snaha tvůrců uplatnit Cubu Goodinga a čekat, že on sám vše osvobodí je asi hodně naivní.. Ovšem nehodlám vše jen hanit... Jsou pasáže, kde se to adrenalinem jen hemží.. Slušné akční béčko 50%

Kocour v botách (2011)

Kocour v botách se dal na sólovou dráhu a jak se ukázalo, tak to zafungovalo i bez Shreka. 3Déčko mě už neopije rohlíkem.. V tomto animáku ani nebylo třeba... Nádherné grafické zpracování, nechybí vtip i napětí... V tomto komentu budu poměrně stručný. Byl jsem nadmíru spokojen. Závěr = 100%

Agora (2009)

Agora je výletem do starověkého Egypta, do mýtického města Alexandrie za událostmi, které vedly k dramatickému zničení nejvýznamější knihovny své doby. Knihovny, která je dodnes symbolem moudrosti a vzdělanosti antického světa. Film je inspirován skutečnými událostmi, které nebyly dosud filmově zpracovány. Po zhlédnutí traileru jsem od filmu čekal rozhodně víc. Ve filmu se víc mluvilo než bojovalo, tím se začla oběvovat místy nuda.. Kladně hodnotím hezkou myšlenku hlavní hrdinky, která pro lidské vědění byla ochotna riskovat vlastní život. ***

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Od tanečního muzikálu jsem očekával trochu víc tance i choreografie. Jinak nemohu říct, že by mě film nějak nudil. Děj působí místy roztěkaně a zápletkou se film řadí k průměrnému béčku. Scénář i dialogy hodnotím průměrem.. Co mě ovšem potěšilo, tak to byly staré americké " káry " Závěr = 50%

Adelheid (1969)

Adelheid je prvním barevným snímkem Františka Vláčila a druhou spoluprací se scénáristou Vladimírem Kornerem. Podobně, jako při první - na filmu Údolí včel - jde i v tomto příběhu o rozpor mezi touhou po morálním životě a nemožnosti řešit a překonat dobovou situaci. Příběh vypráví o složitém vztahu Viktora Adelheid, o jejich neschopnosti vzájemné komunikace, který má v závěru tragicky konec