Twister (1996)

V tomto dobrodružném filmu vířícím napětí a speciálními efekty se Helen Huntová a Bill Paxton v rolích vědců pokoušejí zdolat přírodní živel, jaký Amerika nezažila za posledních 50 let. Doufají, že umístěním elektronického senzoru do epicentra získají potřebné informace, které je budou včas varovat před dalším tornádem. Chtějí-li uspět, musejí překonat smrtící sílu přírody !! Velmi podařený katastrofický snímek, který na svou dobu udělal hodně velkou parádu ****

Underworld: Probuzení (2012)

Série Underworld je trošinku na jedno brdo, ale poslední díl je nejvíc povedený.. I když musím říct, že některé pasáže mi připomínali konkurenční Resident Evil. Audiovizuální stránka byla naprosto good, co se týče efektů, tak jej hodnotím nadprůměrem, trochu slabší dialogy podržel přímočarý akční děj, který drží skvělé tempo.. Jsem rád, že romantická stránka ustoupila do pozadí a dominují zde dravé scény s vlkodlaky.. 90 minut adrenalínové podívané bohatě stačilo.. ****

Bláznova kronika (1964)

Příběh v režiji Karla Zemana se odehrává v době třicetileté války, kdy jsou Čechy rozděleny do dvou táborů - habsburského a dánského. Děj filmu začíná, když verbíři hledají nové vojáky. V jejich sítí skončí i vesnický mládenec Petr. Dostane vojenský kabát, ale povede se mu utéct. Spolu s královským verbířem Matějem však padne do zajetí císařského vojska. . .Osud spojil dva kamarády, kteří společně táhnou slavnými i zapomenutými bojišti třicetileté války.. I když se průběh filmu místy táhne, tak nechci opomenout skvělé triky a Zemanovou výtvarnou tvořivost.. Karel Zeman použil v tomto snímku technik animovaného i hraného filmu, které ve specifickém spojení vytvořily novou kvalitu., rukopis, který je nezaměnitelný a který okouzluje diváky i dnes.

BloodRayne 2: Vykoupení (2007)

Po slabé jedničce se natočila ještě slabší dvojka... V podstatě nudný příběh se slabým scénářem, kde dominuje pouze pár povedených akcí. Jinak opravdu amatérské béčko,. Tak bych definoval krvavou lázen k tomuto rádoby horůrku *

Deníky orangutanů (2007) (seriál)

Dokument divákovi nabídne : Všední příhody nevšedních orangutanů, nesnadný boj o záchranu, ničení domova - lesa - vede k jejich vymírání, k vůli kterému by mohla tato zvířata do deseti let zcela zmizet. Najde se však hrstka lidí, kteří usilují o jejich záchranu,,, Tak nezbývá ochráncům zvířat, jen tiše doufat, že se podaří zachránit tento opičí druh..

Ten kluk je postrach 3 (1995) (TV film) odpad!

Nechápu zbytečné další pokračování,, když předchozí dva díly jsou vrchol absurdity.. Poslední díl je už opravdu pleps..

Limit (2010)

Tento styl akční krimi francouzi umí velmi dobře... Obsadit neznámé avšak skvělé herce, postavit ve scénáři výbornou zápletku, nasadit akční sprintový maraton a adrenalinová show se může rozjet.. Oceńuji fascinující tempo, good hudbu, nepředvídatelné akce, u kterých divák nemá jasno do samotného závěru filmu.. Jednoznačně 100%

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Nostalgie z dětství, kterou nikdy nepohrdnu a nikdy nezapomenu na skvělý bezstarostný život ****

Surfařka (2011)

Soul Surfer předčilo mé očekávání. Mladé úspěšné surfařce amputuje žralok ruku, život hlavní hrdinky se během pár okamžiků mění vzhůru nohama.. Její rodina je s této události v šoku avšak nepřestanou podporovat mladou Ann. Její víra a odhodlání žít jí znovu posataví na soutěžní surf.. Emotivní a motivující snímek podle skutečné události nemohu hodnotit, jinak než plným počtem.