Spolek nemilosrdných (2009)

Ano, bola to taka obrovska chuj*vina, az chce jeden plakat, ale cert to vem, pretoze ja som sa kralovsky bavila a navyse to nepovazujem za hodnotitelne, co sa tyka filmoveho umenia, kedze je to len popcornova jednohubka s jedinym ucelom, a to zabavit a zarobit :). Vacsinou som sa teda bavila na nelogickostiach, ale aj to mas svoje caro a ja tieto vyvrazdovaky proste zeriem :D Banda rozmaznanych deticiek sa rozhodne vystrelit z jedneho "kamarata", zart nevyjde a zrazu sa z neho stane skutocna vrazda. To je pribeh, co? :D No ale musim povedat par veci... Jessica bola famozna, chladnejsiu, vypocitavejsiu, presvecivejsiu a demagogickejsiu bitch najdete naozaj len lupou... Priposrata Ellie vystupovala ako dementka bez nazoru a herecky vykon Rumer Willis to este podtrhol. Bolo to naozaj nieco priserne, skoda ze sa Rumer podala viac na tatka ako na mamicku... No co viac dodat, tento film obsahuje sex, nasilie, paradne vyvrazdovacky, humor (fakt som sa bavila), krasne umele babiky s umelymi kozami, nagelovanych cukrikov s vypracovanymi svalmi a este nieco navyse, badass Mrs. Crenshaw: "You stay the fuck away from my girls!" Yeaaaaaah :D

Gorily v mlze (1988)

Krasny film so silnym pribehom, ktory mozem ako jeden z mala pozerat kazdy rok a kazdy rok sa na neho znova tesim s tou istou nastojcivostou...

Pláž (2000)

Spomienka na krasnych, sladkych 16, amfiteater, leto, teplo, lasku :) Na tento film nedam dopustit a na jeho soundtrack uz vobec nie. Aj ked ma druha polovica filmu vazne trhliny, tak ja Plaz milujem a milovat vzdy budem.

Mandragora (1997)

Drsny a filthy film, ktory by si zasluzil remake s lepsim reziserom, vacsim rozpoctom a mozno lepsie napisanym scenarom, ale so zachovanim atmosfery, pretoze dnes by tato tematika uz nevzbudila taky uzasny rozruch, kedze sme na nu svojim sposobom zvyknuti a uz sme videli a zazili vo filmovej tvorbe naozaj vsetko. Aj napriek svojej dlzke ma snimok do seba absolutne vtiahol a ten pocit, ktory vo mne zanechal po dopozerani sa da urcite opisat par slovami... Lutost, beznadej, radost z toho, ze mam taky lahky zivot a hlavne nemoznost pochopit, ze toto by naozaj malo byt zobrazenie reality. Nie v tom zmysle, ze by som to filmu neverila, ale v tom zmysle, ze je pre mna nepochopitelne, ze to tak naozaj je, pretoze viem, ze to tak je. Asi iba naivny blazon by veril, ze drogy, sex, prostitucia, kriminalita nie su "rakovinou" nasich "svetlych zajtrajskov".

Generace X (2005)

Neuveritelne bizarna zalezitost, ktora ma od reality asi tak blizko, ako ja k funkcii prezidentky Pobrezia Slonoviny, ale uzasne sa na to pozeralo. A ten herecky ansabel, no co viac k tomu dodat... Treba brat s nadhladom, nehladat hlbsi zmysel a naplno si uzit tuto vybornu cynicku, cierno-humornu koninku... PS: Glenn Close je bozi! Jej asi 10 krat opakovana veta "A chcela som ti este povedat, keby ta to zaujimalo... Ja vas v ziadnom pripade z Troyovej smrti nevinim" je famozna :)

Lilja (2002)

Zijeme v prisernom svete. To je vsetko, co k tomu mozem napisat.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kvalita talk show priamo umerne zavisi od kvality jeho hosti. Ale to nie je nic nove pod slnkom, vieme to vsetci a vie to aj pan Kraus, ktoreho mimochodom povazujem za nesmierne inteligentneho cloveka a raz by som s nim chcela viest debatu o nesmrtelnosti chrusta po vypitom litri vinka, niekde v horach pri ohnicku :D

Lucie Bílá: Život je zebra (2000) (TV film)

Ani sama neviem preco, ale pred rokmi sa mi ten dokument velmi pacil. Lucku Bilu sa radsej snazim nejako zbytocne neriesit, radsej ju vnimam ako sympaticku osobku, ale viem, ze keby som ju zacala skumat do hlbky, nasla by som nieco, co nechcem a tym padom by stratila svoje caro :)

Sin Nombre (2009)

Gang is forever, homie... Naturalisticka a velmi intimna epopeja o tom, ake tazke je zacat odznova, v ustrety neistej buducnosti a od zabudnutiahodnej minulosti. Pokial nie ste z kamena, tak sa na vas tento pribeh ludi s malinkou nadejou na slusny zivot, ktori si hladaju svoje miesto na zemi, musi az bolestivo odrazit.