Lymelife (2008)

Vdakabohu za nezavisle americke filmy! Uplne som krochtala blahom. Executive Producer - Martin Scorsese. Urobte si kazdy obrazok o tom, co to asi tak znamena. Pre mna to, ze s tymto menom sa nemoze spajat zly film a plati to aj pre tento snimok. Neuveritelne cynicka sonda do duse dvoch rodin, odohravajuca sa v 70.rokoch, v ktorych kazdy clen ma svoju 13.komnatu a prakticky ziju v nejakej bubline, z ktorej sa nemozu vymanit. Ale ako sa vravi, nie len laska je kurva, ale zivot je este vacsia, tak pre tento film to plati dvojnasobne. Ale po vzhliadnuti Lymelife, aj ked sa zda sialene depresivny, budete mat predsa len pocit, ze nie vsetko je take zle, ako sa na prvy pohlad zda. Musim vyzdvihnut vyborne vykony vsetkych zucastnenych, ale najma mladych hereckych nadeji Roryho a Emmy. Dufam, ze ich hviezdicky nezhasnu a budu svoje talenty aj nadalej rozvijat. "You're turning down a piece of ass?"

District 9 (2009)

Nebola to zase az taka pecka ako som cakala, ale rozhodne to bolo nieco nove, minimalne v tom, ze aliens su vlastne ti dobri a v urcitych chvilach mi bolo az na grc za to, ako som sa hanbila, ze som clovek a ze patrim k ludskej rase, pretoze presne takto sa spravame ku vsetkym a vsetkemu, co je ine. Hendikepovani, ludia s inou farbou pleti, ludia so slabsich socialnych skupin, punkaci, anarchisti, potetovani, ku vsetkym sa my "normalni" spravame ako k odpadu. District 9 je vyborna sonda do mentality ludskej rasy, ktory ma v sebe neuveritelne hlboky subkontext, z ktoreho by sme si mali vsetci zobrat len to najlepsie. Ale aby som presla aj k filmu, viac mi sedela prva polovica filmu, ktora bola skor dokumentarneho charakteru, ako ten akcny narez z druhej polovice, kde lietali casti ludskych tiel, a to bol este ten lepsi pripad, inak skoncili hned na kasu :) A musim povedat, ze krevetaci su naozaj na zjedenie a tie ich uzasne ocicka. Christopher patri medzi mojich naojoblubenejsich filmovych mimozemstanikov :) PS: Vyborny herecky vykon podal absolutne neznamy Sharlto Copley, za co mu samozrejme tlieskam, pretoze tento film stoji a pada hlavne na nom :)

VyVolení (2005) (pořad)

Za prvu seriu, ktora je nezabudnutelna... Ja ako psycholog-socialny pracovnik vnimam kontajnerove reality show velmi pozitivne, pretoze ma bavi sledovat obycajnych ludi ako zvladaju extremne situacie. Ano, pobyt v dome je extremna situacia a hlavne extremna v tom, ze ste tam s ludmi, o ktorych by ste bezne v zivote ani len nezakopli :) "Ja, Petr Zverina z Vaclavaku" Hrozny clovek, fakt, ze jo :D

Ano, šéfe s Gordonem Ramseym (2004) (pořad)

Fucking hell, you fucking idiot! I cant fucking believe this! Fuck me, what the fuck is this? :D

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Niektore pribehy su naozaj srdcervuce, krasne a rodiny si to naozaj zasluzia, na druhej strane su vsak niektori ludia naozaj tragicki, co sa reakcii tyka, ale po tom vsetkom co zazili, a v com musia vdaka socialnemu systemu v Amerike zit, tak sa im ani nedivim, ze jacia ako Viktorky u splavu :) Ale viete co ma vzdy napadne? Postavia im barak ako hrad, a ten musi predsa aj nieco stat :) Elektrina, plyn, voda... Hm, ked si predtym nemohli dovolit nic lepsie, zaujimalo by ma, ako to budu stihat platit...

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Nehanbim sa a ani sa nikdy nebudem za to, ze pribeh lasky Joey a Paceyho povazujem za jeden z najvydarenejsich v serialovej tvorbe pre nastrocnych. Videla som kazducky jeden diel a musim povedat, ze sice by som bez Dawsona prezila (aky paradox, kedze serial je pomenovany prave po nom), ale vsetky ostatne postavy, ktore vtedy stvarnili este neznami herci, ale dnes uz vyzreti 30-tnici, mi prirastli k srdcu a rada som s nimi prezivala sice naivne, ale velmi, velmi stravitelne a pozeratelne zivotne osudy. A posledny diel serialu? Krochtala som blahom :)

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Fantasticky serial, ktory ma sprevadzal celou mojou "heartbreak" strednou skolou :) Uzasne na tom bolo, ze tam neucinkovali len barbinky a kenovia, ale skutocni mladi ludia, so skutocnymi problemami a zivotnymi osudmi. Dala som si zavazok, ze ak sa mi to podari niekedy zohnat, pozriem to cele este raz.

Bratři Bloomovi (2008)

Vynikajuca zalezitost, ktora potesi skvelym humorom, nadhernou hudbou, kostymami a stylovostou ako z inej planety a hlavne a predovsetkym, brilantnymi hereckymi vykonmi. Rachel ako inteligentna, bohata a neskusena zberatelka konickov a nicitelka zltych Lamborghiny, Adrien ako mladsi, zasadovejsi a zodpovednejsi brat Bloom, Mark v roli prefikaneho, ziskuchtiveho podvodnicka, mozgu vsetkych podvodov podarenych bracekov, ale najma UZASNA, slovami neopisatelna, vsestranne nadana a velmi ticha asistentka Bang Bang s najlepsou hlaskou filmu " Fuck me!" :D Naozaj vrelo odporucam, film neuveritelne prekvapil.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Kniha rozhodne podava posobivejsi dojem, ale film na druhej strane cloveku s mensou predstavivostou ukaze, ako sa z ludi, stavaju ludske trosky, pripadne mrtvoly. Je asi len dobre, ze som knihu citala uz pred desiatimi rokmi, pretoze verim, ze by mi film prisiel hned po precitani absolutne zbytocny. Je rok 2009 a chapem, ze tieto filmy uz dnes nikoho nezaujimaju, ale s odstupom casu je "uzasne" sledovat, ako boli narkomani este pred epidemiou AIDS stedri, pri poziciavani ihiel svojim spolufetakom. Je naozaj tragicky smutne, coho vsetkeho su ludia schopni, ked prepadnu svinstvu menom "droga".