• Krátkometrážní

Kingsman: Tajná služba (2014)

Čtyři hvězdy s těžkým srdcem. Moje očekávání prostě byly větší než samotný výsledek. Co se praštěné akce týče, nemám co vytknout, scéna v kostele je svým tempem neúprosná a strhující. Jedna z nejlepších akčních scén posledních několika let, možná i úplně nejlepší (čistě subjektivní pohled). Samuel L. Jackson jako výstřední šišlající záporák mě bavil neskutečně, a ono vlastně celý film jako komedie funguje dobře. Co mi bohužel vadilo, jsou takové ty scény, kdy si člověk řekne "tohle už sem někde viděl". Podobnost některých scén se scénami z Kick-ass nebo X-man jsou někdy dost viditelné. Vaughna mám hodně rád, ale tohle je pro mě takové první drobné zklamání (ale opravdu jen maličkaté). Doufám, že v dalším filmu si vybere něco námětem dost odlišného od svých ostatních filmů. Po druhém a třetím shlédnutí zvyšuji hodnocení na 90%.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Předně chci říct, že ty 5ti hvězdičkové hodnocení a nadšené komentáře chápu. Svým, značně ujetým způsobem, je to strašná prdel a člověka to pobaví. Za sebe ale musím říct, že i když sem se ozbrojil značnou dávkou nadsázky, nestačilo to. Ten film je do nebe volající sračka, která mě celou dobu jen a jen štvala. Přijde mi, že si chlapci a děvčata v Asylu řekli, že natočí ten nejhnusnější, nejhloupější a nejlacinější film všech dob. A ono se jim to vskutku povedlo. A proto nevím, proč bych je za to měl odměnit kladným hodnocením.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jednička byla super, dvojka slabší, no a trojka ... nejslabší. Vím, že se to neustále omílá, ale prostě tomu tak je. Rozdělit Hobita na 3 filmy byla kravina. Sice takhle vydělá víc peněz, ale chudáci diváci. Jenže, peníze hýbou světem, a ne přání diváků. No konec řečí, pojďme k filmu. Začátek je předvídatelný, právě kvůli tomu debilnímu rozdělení. Naopak Thorinova přeměna mě docela bavila, ostatně stejně jako Bilbo, který film jednoznačně táhne. Bitva mě moc nebavila, všude jen zelené plátno a papundeklové kulisy. Já prostě nevím, takhle si akci nepředstavuju. Až závěr bitvy byl povedený, kdy se to roztřídí na pár hlavních soubojů, které se navzájem proplétají. To mě bavilo. Ale to je málo. Hodně málo. Na tolik očekávané finále ... zklamání. Když přimhouřím obě oči a významně pozvednu jedno obočí ... 70%.

Zrození ďábla (2014)

Já myslel že u hororu by se měl člověk aspoň trochu bát ... ale asi sem se mýlil. Celé je to takové ... no o zrození ďábla. Do jedné sličné chuděry vypustí ďáblovo sémě, otěhotní a stane se z ní semetrika, co žere jeleny a pohledem vraždí kněze. Pak se narodí malý ďáblík, který jednoho dne zřejmě vyhladí půl planety a je konec. Těch pár laciných lekaček a někdy docela pěkných efektů ale nezachrání film, který je celkově o ničem. 30%

Úsvit planety opic (2014)

Je to těžké rozhodnutí, ale jednička mi prostě přišla o chlup lepší. Zrození mi přišlo víc komplexní, od úplného začátku sledovat vzestup primátů, se silným vyvrcholením na konci. Úsvit je sice víc nabitější, akčnější a napínavější ... ale v tomhle případě mi prostě přijde ucelenější a pomalejší jednička lepší. Ale ne o moc. 85%

La leyenda del espantapájaros (2005)

Potemnělá a smutná bajka, hluboký španělský hlas vypravěče a jednoduchá kreslená animace dávají dohromady skvělou Legendu o strašákovi. Jeden z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmečků.

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Dovolím si použít jeden názor, který jsem četl pod jedním z jeho videí. "Svět se od středověku nezměnil, jediný, kdo může říct pravdu nahlas, je šašek". A John Oliver je šašek vskutku geniální. Inteligentní zábava, syrově ale zábavně podaná závažná témata světa ... dobře, hlavně USA, ale do té se přece trefuje nejlépe. USA je přece synonymum pro rozežranost, hloupost a lhostejnost. Díly o jaderných hlavicích, Miss amerika, FIFA ... jsou prostě a jednoduše dokonalé. Zábava nejvyššího stupně o tématech nejhlubšího rozsahu. Nejlepší televizní show.

Hannibal (2013) (seriál)

První řada ...... vizuálně neotřelé, hudební podkres hodně zvláštní, ale když sledujete rozpárané těla a hektolitry krve, asi se k tomu víc hodí vrzání na pilu a nerytmické "ťukání" než nějaký popík. Každopádně první řada je fajn, prvních pár dílů epizodních, pak se začne víc řešit hlavní příběh a všechno graduje ke skvělému konci. Nádhera, hned sem musel najet na druhou sérii. Druhá řada ...... ještě lepší a divnější atmosféra, víc zamotané. První polovina je skvělá, pak se to přehoupne na souboj kdo z koho, psychologické kecání o ničem. Ale zvraty tam jsou super. No a pak přijde finále, Rudá svatba Starkovic rodiny má těžkou konkurenci :D Asi jsem jedním z mála ale druhá řada mi přišla prostě slabší. První - 90%. Druhá - 80 %

Zátah 2 (2014)

Pecka. Po prvním shlédnutí sem trochu pochyboval. Přišlo mi, že se tam až moc kecá a málo se to řeže. Ale přes noc se mi to rozleželo v hlavě a po druhém shlédnutí není nad čím váhat. Jasná plná palba. S odstupem mi došlo jaké množství různorodých akčních scén se tam vešlo. Všechny natočené trochu jinak, trochu jinak nasnímané kamerou, které se hravě proplétá po place, mezi všemi těmi kaskadéry kteří opravdu vypadají, že bojují o život. Z celého toho filmu, a akčních scén hlavně, je cítit taková surovost a realističnost, jakou nikde jinde neuvidíte. Ale nejsou to jen bitky, co z The Raid 2 dělají takovou pecku, prakticky nemám jedinou výtku ani k příběhu, ani délce, prostě nic. Naprostá akční dokonalost.