Bezstarostná jízda (1969)

Tak tenhle film mi jako kultovní vůbec nepřišel. Nebavilo mně to.

Ecce homo Homolka (1969)

Další z mnoha filmů u kterých je mi hodnocení záhadou. Film ve kterém se prakticky nevyskytuje humor a děj, nemůže mít 85%. Vypnul jsem to někde v polovině.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Uběhlo snad 11 - 12 let co jsem to viděl poprvé. Nepamatuju si jestli se mi to líbilo nebo ne a tak jsem si to pustil znovu. A zjistil jsem že je to film kterému nerozumím a který mně nudil. Tuším jen 2x v životě jsem napsl že režisér je kretén který určitě ve své hlavě měl dokonalý plán jak film natočit ale když to praktikoval do reality filmového pásu, myšlenky se rozutekly. Vypůjčím si větu jedno zdejšího hodnotitele "Nemůžu hodnotit film, který nemá nosný základ a myšlenka odplula do vesmírného nekonečna" Kubrick je magor, který natočil filmy o kterých se dá říci jen jedno - nepochopitelné pro normální lidi ( protože tento skvost není jediný film od Kubricka kterému jsem nerozumněl ) Druhé shlédnutí vesmírné odysey mě přesvědčilo o tom že jméno režiséra je opravdu jen jméno režiséra a ne záruka kvality a vkusu.

Velký flám (1966)

Po moha letech, mě to nějak přestalo bavit (a to jsem to viděl asi jen 5x nebo 6x) Funés už nějak netáhne nebo co (nedávno jsem vypnul někde před polovinou i četníka)

Bílá paní (1965)

Asi to neumím úplně správně ocenit ale nedalo se to ani poslouchat, natož se dívat na ty uvědomělé soudruhy kteří to s námi myslely vždy dobře. Hodnotit nebudu.

Mrazík (1964)

Mrazíka bych si sám jen tak určitě nepustil. Jenže byla na návštěvě sestra i z dětma a při běžném hovoru o všem možném, přišla řeč i na filmy. Jak jsme se dostaly zrovna k Mrazíkovy už si nepamatuju, ale když jsem vyslovil onu větu že jsem ještě nemněl to potěšení, bylo vymalovaný. ××× .No tak možná si to zaslouží 1 hvězdu, ale je to jen kvůli tomu že je to pohádka, jinak je mi záhadou jak se tohle někdo odváží nazývat kultovním filmem. Herci byly dost nezáživní a vesměs nesympatičtí - možná účelově. Tato filmová "klasika" u mé osoby nijak nezabodovala.

Ben Hur (1959)

Stará dobrá filmová škola, ve které je poznat že filmy točily lidi pro lidi a ne vypatlanci pro prachy. Velkolepé akční sekvence by dnes působily spíše trapně než fantasticky. Možná jen malinká výtka na dlouhou stopáž, která by určitě snesla pár "výmazů" ( Viděno v rámci vlastního rozhodnutí )

Hrátky s čertem (1956)

Pár papírových kulis, dokáže nadělat 100x větší parádu než digitální triky za 100 milionů. Jedna z těch pohádek, která dokazuje že je potřeba udělat takový film z lásky ke své práci ( herec, režisér, scénárista ) a ne kvůli prachům. Jsme holt vobyčejní vekovský čerti

Labakan (1956)

Možná že jsem i ve svém věku divnej v tom že mám raději pohádky než akční filmy, ale tohle se teda nedalo zkousnout ani v případě "kulisy" k nějaké činnosti. Hudba je moc orchestrální a zvukově to celkově bylo moc chaotické a hlavně nevyvážené z mluveným slovem. Herci sice hrály co se po nich chtělo, ale opět jsem si všiml že jich mnoho doslova ten scénář četlo z nějakých nápověd. Navíc neumím ocenit ani to exotické a zvláštní prostředí ve kterém se to odehrává. Kdyby na to nečučela ta malá šmudla ( která jak jsem na konci zjistil u toho stejně spala ) tak bych to určitě přepnul třeba na čt24 kde se člověk alespoň něco dozví.

Cesta do pravěku (1955)

Nečekáte ode mně že bych dal míň hvězd něčemu před čím kroutí Hollywood hlavou dodnes, že ne ? Herecké výkony sice nejsou nic extra velkého, ale tady šlo hlavně o tu trikovou stránku, která na tu dobu byla nejlepší co svět mohl nabídnout. 4 hvězdy a velká poklona rejžovy.