Inženýrství starověku (2021) (seriál)

Tyhle dokumenty a rekonstrukce dějin mám hodně rád. Je vyloženě škoda že dnešní společnost musí neustále vymýšlet nesmyslné verze takových jednoduchým zařízení, místo toho aby využily znalostí a jednoduchosti dob minulých. Pak se nejde divit tomu že místo kvalitní cesty (která i po několika stoletích pořád plní svůj účel) která vydrží xy let, stavíme dálnice z materiálů které vydrží 3 roky ztěží a stojí nesmyslné peníze.

U2: Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me (1995) (hudební videoklip)

Povedený song, u kterého nechápu proč byl někdy označován za nejhorší co U2 stvořily. Pominu li animovaný klip a povětšinou ukázky z filmu ve kterém tato píseň nezazněla, jedná se o kvalitu za kterou se U2 stydět nijak nemusí.

Malá mořská víla (1989)

Co k tomu mám asi tak napsat. Moje dětství a Diney ve vrcholné formě, kdy ještě nezačal kopírovat jiné studia. Takže za 5 a nestydím se přiznat že jsem Ariel miloval asi půl života.

Poslední skaut (1991)

Filmy by se měly hodnotit pouze v momentě kdy je vidíte poprvé, max podruhé nebo potřetí. Pak už asi záleží na tom jakou máte náladu nebo jak dlouhá doba uplynula. Posledního skauta jsem neviděl dobře 10 let, protože nejsem zrovna ten typ člověka který všechno vidí 10x za rok protože ....... je to dobrý film. Včera jsem na to narazil na jedné stránace a z úsměvem jsem si to pustil. A jak už jsem psal na začátku, filmy by se měly hodnotit pouze v momentě kdy je vidíte poprvé ....... Možná je to mnou, možná časem který uplynul, možná tím že se filmy posunuly jinam, možná jen tím že jsem prostě mnohem starší než když jsem to viděl poprvé. Dost často jsem se přistihl při tom že se nedívám na film ale sleduju texty a obrázky okolo videa a v jednom okamžiku jsem dokonce odešel (na záchod) a video jsem ani nestopl. Hlášky nějak ztratily na kadekci, postavy se chovaly "zvláštně" otravně, příběh mi přišel hodně slabý. Hodnoti to momentálně nemůžu, protože bych dal tak 3 hvězdy a to jen proto, že tuto akční komedii mnoho let považuju za "dobrej kousek". Moje hodnocení tady udává 5 hvězd - už několik let to mám ohodnoceno ale komentář jsem tu neměl, což mě docela překvapilo - a já těch 5 tam nechám. Je to ale hodně starých a zaprášených 5 hvězd, které bych dnes už nedal.

Batman začíná (2005)

Na komiksárny moc nejsem ale tohle je nejlepší netopejr.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Mám takový poci, že jsem právě našel nejlepší animák který se mi kdy dostal do oka. Megamind tak ustupuje na druhé místo. Už pži celém úvodu v podobě divadelního představení + jízda vlakem skrze zóny, mě totálně dostala. Realistická animace, právě dostala úplně nový rozměr a můžu se z klidem přiklonit k názoru že Hledání Nema vedle tohoto, vypadá jako omalovánky. Třešničkou na celém filmu byl konec z lenochodem v autě. To jsem málem odpadl smíchy. Nádherná práce a já uděluji plný počet hvězd.

Slavné sportovní okamžiky (2011) (pořad)

U některých dílů je to na slzy. Sleduju to nepravidelně ale viděl jsem všechny (prozatím) natočené díly. Když se podívám na vývoj sportu od řekněme 40 let až do současnosti, tak se nemůžu ubránit nenávisti ke všem kdo ten sport kazí. To že se podvádí ve fotbale nebo boxu, jsem už věděl, ale aby někdo podváděl při krasobruslení nebo skoku dalekém, je už vážně na zamyšlení nad celou tou myšlenkou sportování pro nějakou výhru. Dříve se sport dělal pro pár nic neříkajících ocenění (v řádech pár korun a nějakých cetek bez hodnoty) a čím víc postupuje doba, tím víc se z toho stává odporná záležitost. Nicméně to nedělá pořad špatným, to jen znamená že je to pořad který má smysl. Ukazuje nám co je ve světě sportu možné i nemožné. Tolik zbytečně mrtvých sportovců, jen proto že zabezpečení stojí moc peněz, neůcta k životu jako takovému (ten mrtvý sáňkař a reakce výboru) :::::::: Možná se zdá že jsem moc negativní a že pořad ukazuje i mnoho jiných věcí, ale když mě je prostě líto když vidím jak mnozí dřou celý život aby něco dokázaly a pak stačí jeden okamžik a šance je pryč jen proto že někdo podváděl nebo neudělal bezpečnostní opatření. Kolik lidí muselo zemřít než se v závodech F1 udělalo tolik změn ? :::: Pořad by si zasloužil delší formát a vysílací čas na veřejnoprávní TV.

Úžasňákovi (2004)

Úžasňákovi jsou úžasní. Pixaři jsou úžasní. Zajímalo by mně jestli dostane někdy svůj film i "podkopávač"

Vesmír (2007) (seriál)

Jako člověk který mnoha těmto věcem rozumí (miluju tuhle vědu už od malička) bych sice mohl mít drobné výhrady ale jako celek si to těch 5 hvězd zaslouží. Asi nejlepší seriál o vesmíru který je momentálně k vidění - pominu li všechny ty novější pokusy o stejnou látku obohacené o nejnovější poznatky vědy.