• Krátkometrážní

Avengers: Age of Ultron (2015)

Boli sme v kine na ten istý film? Lebo ja som tuším videla romantickú komédiu so superhrdinami. Ten príbeh mi prišiel taký bezduchý. Už je to vlastne o tom istom veľa akcie, vtipné hlášky sem tam a duchaplný dej niekde utiekol na slnečné havajské ostrovy. Pamätám si aké som mala pocity po prvých Avengeroch a tie po druhých boli, no vlastne ja som ani žiadne pocity nemala. Ultron sa mi však nesmierne páčil a zaradila som si ho medzi obľúbených záporákov s fajnovým hlasom. Teraz keď mi príde sms mi Ultron vždy pripomenie, že nemá na sebe žiadne povrázky. Okrem Ultrona som bola spokojná aj s Dvojičkami a Elizabeth Olsen ma milo prekvapila.

Scooby Doo: Měsíční nestvůra vylézá (2015)

Tento Scooby bol tak nudný, že som aj zabudla, že som ho videla. Minimálna pozornosť venovaná riešeniu celej záhady, celé to bolo ako keby zamerané na vzťah medzi Daphne a Velmou. Ale aspoň chválim vzhľad príšery, ktorá bola vlastne taká decentná kopírka Aliena. Celý film som si vravela, že preboha kedy sa to skončí?!

Dinosauři pod lupou (2011) (TV film)

Naozaj úžasný dokument. Síce celý bol zlepený z iných dokumentov ale napriek tomu som s ním bola naozaj spokojná. Po dvoch nič moc dokumentoch o dinosauroch som natrafila na niečo dobré. Chvalabohu. A opäť sa stretávam so Sue, ktorú vykopal Peter Larson spolu so Susan. No ako inak... ja dávam plný počet.

Klub poslední naděje (2013)

Nebolo to zlé, ale určite to nebolo, aspoň pre mňa, tak úžasné. Prilepšujem filmu kvôli tomu, že to bolo podľa skutočnej udalosti, a preto, že Matthew bol naozaj úžasný. Samozrejme nemyslím to po vonkajšej stránke. Občas som sa nudila ale potom zase prišla scéna kde ma Ronov prístup k svojej chorobe vážne rozosmial. No a potom je tu ešte Jared. S tým som bola takisto spokojná. Neverím, že to bol on, ale jednoducho bol.

Halloweenská noc (2007)

Páčilo sa mi ako to vzájomne bolo prepletené, bohužiaľ nie každý príbeh ma tak zaujímal. Hlavne teda ten "babský". Ja som úprimne ani nevedela, že vo filme sa odohrá viac príbehov, myslela som, že je to o dákom sériovom vrahovi. Takže neskôr som bola trošku zaskočená ale dalo sa to rýchlo stráviť. Najzaujímavejšie príbehy boli tie s deťmi z autobusu a s halloweenskem démonom. Síce viac k svetu bol ten démon s tým vrecom na hlave. No a napriek tomu, že som to pozerala cez deň neraz ma dosť myklo od strachu.

Monster High – Kamera, lebka, jedem! (2014)

Ále nech nežeriem, za tú Viperine Gorgon prilepším aj tak jedno moje hodnotenie dáko extra nezaváži. Síce Viperine tam bola málo ale tak čo už. Navyše bolo to opäť obohatené o dáke nové postavy takže sa až tak nesťažujem. Samozrejme, že príbeh zase nič extra ale viem, že to mohlo byť aj horšie, keďže som videla dosť MH filmov.

Hjóka (2012) (seriál)

Prvá záhada okolo strýka Chitandy bola naozaj zaujímavá, tie ďalšie však už strácali na zaujímavosti. Napriek tomu Hyouka je veľmi príjemné anime. Ničím neurazí a Chitandu jednoducho musíte milovať, pre jej rozkošnú nevinnosť a tak trošku aj tú hlúposť. Keďže ostatné prípady už boli menej záživné dávam hodnotenie 3*, zo začiatku som zamýšľala nad vyšším ale neskôr ma anime "nenútilo" pustiť si ďalšiu časť a tak som mala dlhšie pauzy lebo by ma to zrejme dosť unavilo keby ich pozriem veľa naraz. Pri jednej som dokonca zaspala za stolom.

Jack Rozparovač: Skutečný příběh (2011) (TV film)

Čo sa týka informácií, som maximálne spokojná i keď veľkú časť z nich dávno poznám. Avšak tá trojrozmerná virtuálna realita celý dokument strašne špatila keď tam boli herci. Vyzeralo to naozaj odpudzujúco a nepáčilo sa mi to jednoducho.. Tvrdiť, že tento dokument je definitívnym príbehom je podľa mňa trošku odvážne. Tak či tak ako som spomínala za informácie má tento dokument u mňa veľa bodov k dobru ale čo sa týka vyobrazenia veľa ich stráca.

Dinosauří gangy (2011)

Ťažko hodnotiť tento dokument kladne. Jedno nálezisko so 60 kostrami tyrannosaura ešte stále nedokazuje, že žili v skupinách. Možno ich zahubil vírus, umreli v bahne ja neviem bla bla... keby je viac takýchto nálezísk, áno dá sa už o tom polemizovať.. ale takto ma to akosi nepresvedčilo. Nie z toho dôvodu, že by som nedokázala prijať dáku novú teóriu len to jednoducho nebolo presvedčivé dostatočne. Ďalšia vec, najskôr je toto celé podávané tak, že áno žili v skupine, a potom v dokumente zas zaznie, že je to iba myšlienka. Tak ako to je dokelu? Pri druhom diele som mala skôr pocit, že pozerám dáky dokument z Afriky. Navyše ma strašne moc vytáčali neustále sa opakujúce zábery. Každá scéna s dinosaurami tam bola minimálne 5x. Ak mali tak nízky rozpočet tak nech ho radšej nerobili. Myslím si, že mnohí ako fanúšikovia dinosaurov iba zbytočne nadhodnotili tento dokument a nehodnotili objektívne.