Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 440)

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda) 

Tak hobiti ušli dalších pár kilometrů. Elrond prvně mele o přísaze a pak beze všeho tasí mitril. Numenorejci po několika mučivých hodinách blekotáni konečně vypluli s neskutečně kýčovitou scénou nástupu Galadriel na loď (wow, sedl jsem si na zadek, Amazone). Elf s Bronwyn jedou slušný matroš a předvádějí obraty v chování bez zjevných nebo pochopitelných motivací. Herci nehrají, jen odříkají divné repliky tolienovštější než Tolkien. Nenávidím Galadriel! Takhle zničit jednu z top postav LOTRa chtělo opravdu pokoru k dílu Tolkiena! Pokud herečka jen mluví, je to ještě snesitelné, ale když se pokusí o grimasu, tož to nedávám. Každej dialog se snaží být hrozně filozofický a vždy, když se postava nadechuje sdělit nám zase nějaké to hlubokomyslné moudro nebo mocinky moc dojemnou historku, mám sto chutí jít čúrat naprázdno. Ale všechny scény jsou vlastně na jedno brdo - ublekotané dialogy a strašlivě toporní herci, co se tváří jen vážně bez náznaku nějakého herectví a hloubky motivací. Halbrand je postava z učebnice špatných charakterů, tyhle postavy miluju. Je to strašné unylý. Žádná postava mi není sympatická, s žádnou nedýchám, o žádnou se nebojím. Protože seriál naservíroval zatím všechny postavy protivné jak zálohy za plyn. Při sledování mám chuť probudit se mlácením hlavy o futra. Dialogy rvou uši, scéna s tím, jak Disa dostane do obýváku nový stůl z Ikey, pardon Elfey, je tak hloupý a triviální prvek, že máte sto chutí vyhodit monitor z okna. A z podobných nesmyslů je vlastně sestavený celý díl. Postavy si řeknou něco eaného, následně se uvědoměle omluví a udobří a tak dokola. Filmařský je to hodně špatné a já mám hodnotit pěti hvězdičkami proč? Že to bylo dráhý?? Že vidím přeostřený, přebarvený obrázky? Jenže hrozně neživotný obrázky! Jen bych chtěl reagovat na některý uživatele, ať laskavě přestanou urážet ty, kterým se tohle digitální lejno nelíbí. Jestli vám ke spokojenosti stačí jen to, že je to barevný a hejbe se to, je to váš problém. Nejsem hejtr z plezíru, původně jsem se na výlet do Tolkienova světa těšil. Dokoukám první sérii a pak šlus. Promarněný čas. 1* za Adara a za to, že jako u jediné postavy mě vcelku zajímá, co je zač.

plakát

Predátor: Kořist (2022) 

Tady vidíte, jak osvěžující byl původní Predátor nasáknutý maskulinním hormonem, kde Arnieho nabušená četa bicařů dostává na prdel od nepříjemného soupeře. Tady máme 25leté děvče se sekerkou na provázku. I přes to, že femine hrdinky v ryze chlapských úlohách nemám rád, tady nějakou logiku měla - tedy jako slípka, co zdánlivě nepředstavuje hrozbu, je nebezpečnější než banda frantíků s mušketami. Právě svou zdánlivou slabost postupně vychází živá ze všech situací, pozoruje, dedukuje a sbírá cenné informace. Aby je na konci zužitkovala. To je docela dobrá myšlenka a dává oné postavě pocit, že nejde o prvoplánovou predátorobijku. Přímočarý film, který při stopáži 99min odsejpá. Jednohubka, nic víc, nic míň.

plakát

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda) 

Mám pocit, že Sršeň nezvládá tu hranici mezi starým ťunťou a parodií starého ťunti. To s tím náhlým příjezdem na chatu bylo bohužel nepřesvědčivé - opravdu to vychází z reálné události vyšetřování? Slabší díl, kdy pachatele a víceméně i průběh v hrubých rysech odhadnete dopředu.

plakát

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda) 

Jsem nevýslovně šťasten, že mi tvůrci nezmrvili oblíbený seriál! Kdepák, pořád dobré, pořád zábavné, pořád s dobrým a místy příjemně černohumorným scénářem - "vy teda musíte mít žaludek" při pohledu na pilku, jíž si fachmani krájí chleba. No a Korejs na konci byla lahůdka, takhle od plic jsem zasmál naposled...naposled když... naposled, kam až moje paměť nesahá. Ale trochu mám potíž s Jurajem Lojem, což má být alternativa chladného snaživého policisty, a Barbora Bočková snad do týmu taky zapluje, zatím jsou obě postavy nevýrazné (a tím nemyslím časový prostor jejich prezentace v seriálu).

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Velká vlna (2022) (epizoda) 

1* za Adara. Nemám páru, co je zač, ale měl něco do sebe.  Linka s Galadriel a regentkou je mimořádně osvěžující intelektuální vyron tvůrců, kdy neví, jestli ji dát loď nebo ne. A ten vězeňský fight byl vtip? Nebo neustálá deux ex machina s Black elfem a tím degenem s černým nožíkem je taky vtip? Nebo Elrond sahající na skálu? Mám jednu výtku - na to, že to asi stalo ranec, působí to neskutečně levně. Podepisují komentář Eleanor05. Je to v barvě, tož tam aj někdo tlachá, vobcas se aj někdo hejbne, tož dáme 5*. Pouštěli jsme si zpomaleně ten fight ve vězení, je to tak blbě natočeny, že je zachyceno, jak stráže jdou do té cely samy!!!!!!!! Půl miliardy dolarů je kde???? Omg to neumí natočit ani jednu blbou scénu? Xena má lepší bitky!!!

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda) odpad!

Nemohoucnost tvůrců je do očí bijící. Když nenávidíte postavu Galadriel, je něco špatně. Motivační kecy a hora vaty. Arondir mistr ve skoku dalekém s větvičkou. Numenorci postrádají logiku! Ačkoli to stalo hodně peněz, všechno je zlé a laciné - postavy, scénář, dej. Děj se táhne jako sopel a těžko vyjádřit, jak prázdná nuda tohle je. Slow motion jen dotváří bezradnost. Linka s bezďákem od Kauflandu, pardon od kočovných "hobitů" je zatím neskutečně hloupa. Ten matla si chce posvítit na pergamen, ten mu ejhle shoří, tak padá a motá se do hadry! No wow - a tohle v tom seriálu bylo proč? 90% scénáře bylo o čem? Smysl byl jaký? Ty neskutečné banality, co postavy pronáší, budou mít nějaký hlubší smysl? Ten vrrrk vypadal jako vzteklá čivava proč? Kdyz už má Arondir takové schopnosti, proč už dávno není venku? Tohle že jsou Elendil s Isildurem? Kde tyhle vybrali? To fakt nemohli vybrat herce, co mají charisma? To už na herce nezbyly peníze? Tohle jsou lidi, co jen stojí, škrobeně odříkávají text a tváří se mega vážně. Zatím hodně, hodně špatný seriál, jestli se nezlepší, bude to nejpromarněnejší čas v mém životě. Slow-motion jízdy na koni jen dokresluje, jak moc jsou tvůrci v prd*** a jak vlastně vůbec neví, jak snímat krajinu. Sice občas vypotí nějaký celkový záběr, který divákovi dává informaci o tom, kde je a jaké jsou geografické podmínky, ale to jen výjimečně. Abych jen nekritizoval, příjezd do Númenoru se skalními hlavami je působivý. Ale to by snad měla být samozřejmost, ne? Zajímalo by mě, zda uživatelé hodnotící 5* by zvládli seriál napodruhé - zatím servírované haldy výplňových scén, které naše postavy nikam neposouvají a nemají emocionální náboj, nefungují ani na první shlédnutí, kde by měly logicky divákovu pozornost upoutat nejvíce. Opakování seriálu by bylo už jen skutečně utrpení.

plakát

Jan Žižka (2022) 

3,5* Žižka není rozhodně bezchybný film, není to žádný velkofilm, na světové poměry je to low cost řežba v českých lesích a hájích, což diváky ve světě nemá čím zaujmout. Sám Žižka je jako postava napsanej hrozně špatně, Ben Foster nemá co hrát, nemůže rozvinout své charisma, má se prostě tvářit tu smutně, tu nasraně. To je vše. Jákl nestvořil vůdce, za kterým by šly davy. To je moje největší výtka. Navíc se asi střelil do vlastní nohy - Žižka by měl být vůdce, který k sobě táhl davy a jeho muži ho uznávali. A ve filmu? Dostane na budku a zůstane potupně uvázán u stromu. To mi přišlo neadekvátní této postavě. Historickou věrnost řešit nebudu. Co ale pochválit musím, je atmosféra, vizuální stránka filmu a hlavně herecké výkony. Včera jsme viděli první dva díly Prstenů moci, kde se to hemžilo hereckými střevy a týden starými vekami, co nebyly schopné krom nagelovaných vlasů předvést něco na způsob uvěřitelného hereckého výkonu. Žižka má bezvadné herce a já cítil ryzí nadšení sledovat tyhle lidi při práci - Schweiger, Moller, Foster a samozřejmě bílá růže Sophie Lowe, jim jsem věřil všechno. Tohle nebyly ty klasické škrobené herecké etudy, na které jsme zvyklí z našich Husů a Karlů od Svobody a spol. A k tomu Roden, kterému role Václava IV. sedla naprosto perfektně. Osvěžující film, který i přes haldu klišé, nedomyšlených scén a mnoha dalších a dalších neduhů působí upřímnou snahou svých tvůrců o moderní přepis Žižky. A srovnání s Prsteny moci je toto - mít peníze nestačí, i za pakatel lze natočit dobrej film, když ho točíme s jistou pokorou a nehoníme si bimbase, jak na to máme. Jo a Benu Cristovaovi něco vrtá hlavou :-)

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda) odpad!

Tohle už se nedalo ani vydržet. Ano, díl se jmenuje na moři, protože se odehrává - na moři. Z nebe spadl týpek, co žvlatlá "mana" a já si moc, moc přál, aby mu donesli frťana a on začal jednat nějak - co já vím - normálně? Aspoň trochu? Děj je ale hlavně strašlivá nuda, plkání o ničem, herci naprosto nepřesvědčiví (asi už Amazon neměl peníze na dobré herce), chování postav naprosto mimo rámce Tolkienova světa. Když Durin ublíženě vpálil Elrondovi výtku, že mu nebyl na svatbě a neví, že má už dva fakany, jsme dostali neskutečný záchvat smíchu. Některá díla jsou špatná, ale mile špatná, nezlobíte se na ně, ale Prsteny moci jsou špatné tak, že vás sledování skoro fyzicky bolí. Karikatura fantasy žánru. Jestli nebudou další díly lepší, tak potěš koště...

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda) 

Prozatím po pár dílech mohu říci, že seriál točí matlové, co mají jen peníze. Seriál je totiž plytký, obsahuje málo příběhových beatů, které mění situaci ve scéně, přičemž ideálně by scéna měla začít nějakou emocí a zhruba opačnou emocí skončit. Jenže tvůrci tohle neumí. Všechny díly se tak táhnou na plus mínus jedné monotónní vlně, což z dílů činí nudné a vyčerpávající sledování a ve mně to zanechává prázdný divácký pocit. Struktura dílů je opět tatáž, co u všech moderních seriálů - nějaký rádobydramatický úvod - následuje bezduchá vata, u níž si vůbec nedokážu představit, že bych seriál shlédnul podruhé - a pak každý díl končí nějakým háčkem, který vás odrazuje od ukončení sledování série. Bohužel ale prozatím je vše nezvládnuté a emoce seriál nenabízí skoro žádné. Asi neustále budu přetřásat scénář. Ten psal někdo, kdo chtěl onanisticky ukázat, jak umí psát slzopudné a hlubokomyslné texty - ale když se nad scénářem zamyslíte hlouběji, zjistíte, že obsahu jen nesmysly a pozérské žonglování se slovy. Scénář je jedním slovem zatím ubohý a spousta scén je v něm zcela rušivých. To zároveň činí z postav postavy ploché, bez motivací. Jedna ukázka: "Proč loď plave a kámen se potopí?" Já nevím, třeba hustota materiálu??? Wtf! Problém je ten, že se to vůbec jmenuje Pan prstenů a že postavy se jmenují Elrond nebo Galadriel. Jakkoli vizuál je místy dobrej (místy aka Age of Empires), scénář psal naprostý patlal, který si myslí, jak má nabušenej ezoscénář. Ale 90% scénáře jsou bezduché bláboly. Pokračujeme, protože to bude ještě lepší - herci! Herci?!? Co to je proboha za lidi? To že má být Elrond!? Týpek, co vypadá jako kompars z telenovely? Neměl by mít něco jako - jako - charisma? A tak bych mohl jmenovat dál. Po dvou dílech je kvalita na úrovni Tak jde čas - blábolí se o ničem, dej nula, scénář na úrovni toaletního papíru, charisma nikde, chování některých postav na úrovni pařana v deliriu. Z trpaslíků je cirkusové varieté. Cítím ryzí nasrání, tohle nemá s Panem prstenů nic společného. Dobrý vizuál kvalitní seriál nedělá. Co postava, to karikatura. Černý elf a celková biodiverzita je nejmenší problém, ale problém to je - jestli existují rasové kvóty, tak s tím jděte, milí filmaři, do - až tam. Ale problém by to třeba nebyl takový, kdyby ten herec (Arondir) uměl aspoň hrát! Nebo kdyby vypotil něco jako emoci (strach, cit a tak dále!). Ale kdepák - stoneface. Elrond - proč vypadá jako ulízanej slizkej matla, co neumí do pěti napočítat? A ten opěvovaný vizuál a CGI - kýč, hnusnej kýč. Galadriel má být tahounem, ale není, její herečka jen hrozivě přehrává a servíruje nám obličejové tiky a to je vše. A uživatel Lima, co druhým nadává do mrdek, píše něco o profesionalitě - kde? Prosím o vysvětlení kde! Z toho, co jsem viděl, je to nabubřelý, neukočírovaný mišmaš bez nápadu, který se tak hrozně snaží ukázat, že na to Amazon má prachy, ale selhává v něm po filmařské stránce prakticky vše.

plakát

Boeing 747 v ohrožení (1996) 

Ty vole, já viděl první film, kde Seagal zařve. Jinak hodně zábavná akční jízda, nic víc, nic míň. Kurt tradičně parádní a Halle Berry hmhmhmhmhmhmhmhm

Reklama

Reklama