• Krátkometrážní

Telefonní budka (2002)

"Vidíš ty turisty s videokamerami? Ti doufají, že tě rozstřílí a oni si to natočí. Neboj, díky nim se bude policie chovat, jak nejlíp umí." Já jsem člověk přející a tak každýmu namyšlenýmu PR bourákovi přeju, aby strávil hodinovou terapii s odstřelovačem v telefonní budce. Normalizaci světa by to dost pomohlo. Asi proto jsem byl od začátku na straně vědoucího zabijáka a arogantnímu Stuovi jsem při hledání svý upřímnosti přál koupel ve vlastním potu a sevřený půlky zadnice. Já jsem si to prostě užil, ale to poučení, že nemám zvedat zvonící telefon v budce jsem nepotřeboval. Nezvedal jsem ho předtím a nezvednu ho ani teď.

Zelňačka (1981)

"Tvoříme dokonalou společnost. Proto se ale chceme ubezpečit, že ta polévka nepřináší riziko úpadku nebo oslabení naší energie." Cucat kamení nebo si dát dokonalou zelňačku s perfektně nacucnutým křupavým chlebem? Tak to já bych věděl. A na planetě Oxo už asi taky tuší, co je lepší, i když na to museli ustavit komisi. Navíc mě Ufolín se svým" bllllllllll" dost bavil. Prdící Claude s Hrbáčem a oživlá Francine taky měli své chvilky, ale pouze každej přílet létajícího talíře byl zárukou zábavy. A ještě byl skvělej velitel četnictva se svým kývajícím "karťákem", avšak nejedna nudnější chvilka byla vidět až z Oxa, takže nemohu dát víc hvězd, dokud mi nedají ochutnat tý zelňačky, která mi přes obrazovku provoněla do obýváku.

Ryba jménem Wanda (1988)

"Aristotelés nebyl Belgičan. Hlavní myšlenka buddhismu není, aby byl člověk sobecký. A londýnský underground není politické hnutí, ale metro." Tak to bylo vážně nechutný, jak Wanda obnažila v několika vteřinách Ottovu "genialitu". Já bych ji hned utloukl slovníkem cizích slov, ale Otto je bourák, čte Nietzscheho, vzrušuje Italštinou a já se bavil při každým pokusu o důkaz jeho intelektu. Zejména při mučení Kena, nepodařených omluvách Archiemu či vysvětlování akce CIA civilistům. Ti ostatní byli také poměrně zábavní, ale na Otta tentokrát prostě nikdo neměl.

Gerald's Game (2017)

"Máš pravdu. Prostě to vzdej. A zítra budete s Geraldem zase pohromadě uvnitř toho nasranýho psa." Tak tohle bylo trošku osobní. Jsem totiž hravý, takže holky přivázané k posteli mě baví, ale jen tehdy, když to baví i je. Nicméně jako správný sadista musím podotknout, že kdyby Gerald znehybnění své ženy udělal pořádně, tak by si Jessie nemohla zahrát na MacGyvera a já bych se musel do nekonečna dívat na to, jak byla v dětství skoro až zneužita. To byla dějová rovina, při které jsem možná trpěl víc, než malá Jessie na tátově noze. A jestli jsem se měl bát, tak se asi něco nepovedlo.

Jak prosté - Dedukcionista (2013) (epizoda)

"Poznala jste sériové vrahy. Jsou nudnější než královnino výročí. Většinou hlupáci a věční onanisti." Howard Ennis byl ovšem velmi zajímavý sériový vrah a jeho lov mě bavil. Asi ještě víc mě bavila Dr. Watsonová při deduktivním myšlení o důvodu natáčení porna v jejím bytě. A to ani nemluvím o hrátkách Sherlocka s prostitutkami, protože ty mě baví vždycky.

Jak prosté - Rudý tým (2013) (epizoda)

"Na lidi, co spolu nemají pracovat, spolu mluvíme často." Suspendovaný konzultant se tentokrát vyřádil na poli konspiračních teorií a já jsem si to užil. Konspirace mám totiž rád a neodsuzuju je, protože jak už staré české přísloví praví: "Na každém šprochu, pravdy trochu." Nicméně Sherlockův pohled na věc mě zaujal, Rudý tým 2009 měl něco do sebe a experimenty s konspirátorovou želvou byly vynikající.

Životní zkouška (2000)

"Dostaneme tady někdy pití? Oni snad unesli i toho barmana." Nemám nejmenší zájem jít pracovat do nějakého latinskoamerického tataristánu, ve kterém zfetovaní revolucionáři unášejí všechno bílé, co by se dalo zpeněžit. Pokud však podobnou chybu při vidině zisku udělá někdo jiný, tak se na to docela rád mrknu a velebím přitom svou prozíravost. Zkusil jsem to i s Životní zkouškou a musím konstatovat, že se žádný zázrak nekonal. Přesto jsem se docela pobavil při vyjednávacích metodách Terryho Thornea nebo při objednávce bitvy a poučil jsem se o tom, že správná hospodyňka by měla mít pod polštářem uškudlených alespoň 600.000 dolarů pro případ únosu manžela. Jinak by asi nebylo o co hrát a mohlo by se začít hned střílet, což by byla škoda.

Deadpool 2 (2018)

"Lidi si myslí, že vstáváte jako hrdina, čistíte si zuby jako hrdina, ejakulujete do dávkovače mýdla jako hrdina ..." A ejhle ono to je jinak. Mrtvý X-Man v zácviku mi to všechno dokonale vysvětlil a já jsem se bavil tak, jak jsem se u "rodinného filmu" dlouho nebavil. Asi nejvíc mě rozesmál konkurs na členy týmu, protože elektrizující Bedlam, patrně nepřítomný Vanisher, namyšlený Shatterstar i zvědavý Peter měli potenciál mě bavit. Nechci nic vyzrazovat, ale nepovedlo se jim to. Nevadí. Deadpool si totiž tradičně odhláškoval první ligu, za což mu děkuju, ale až si jednou budu moci vybrat svou superschopnost, tak to bude ŠTĚSTÍ, protože Domino tomuto termínu dodala úplně nový rozměr.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

"Nemyslím si, že by na všechny mé námitky stačily čtyři hodiny." Nechci vypadat jako rasista, ale když si bílá holka přivede domů opáleného mladíka, jehož jedinou předností je velikost přirození, tak k tomu mám jisté výhrady. Pokud si však přivede vzdělaného a slušně vychovaného doktora, tak je mi úplně jedno, jestli je černý, žlutý nebo zelený s růžovými puntíky. Tady se však bílým rodičům nelíbí černoch, černým rodičům zase běloška a všichni se bojí budoucích problémů svých dětí. A já jsem se bavil zejména tím, jak byla slečna bez předsudků vychována a najednou rodiče odmítali nést následky své výchovy. To bylo velmi poučné. A taky jsem byl nečekaně zasažen myšlenkou o tom, že mám dětem dávat a nic od nich nečekat. Já už jsem totiž dostal od svých rodičů a oni budou dávat zase svým dětem. To má logiku, takže jsem si z této konverzačky odnesl i něco do života.

Taxi 5 (2018)

"Stejná technika. Ferrari, co už se nenajde. Vysokej objem válců. Ferrari California, čtyřistapadesátosmička. S Daciií je teda fakt nechytnu." Takže je třeba najít taxík a pohrát si s Italy. Tomu rozumím. Nerozumím však tomu, že se točí Taxi bez Daniela a Émiliena. Bez nich to totiž nejde a tuny zvratků, výkalů a sádla strážnice Sandrine to nezachrání. Já jsem myslel, že to snad ani nedokoukám, ale pak z garáže vyplula Samia v montérkách a mé znechucení se změnilo v lehký zájem. Stejně to za moc nestálo, ale letecký útok taxíku na jachtu mě donutil věnovat pátému taxíku alespoň jednu hvězdu. Přesto doufám, že ve vlastním zájmu už žádný další taxík nezpůsobí kalamitu v marseillských ulicích.

Časové pásmo bylo změněno